ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – הקו האדום האמיתי

בשבת האחרונה נחצה קו אדום. לא הקו האדום של ליגת העל, אותו חצה מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה למשך עשרים ושש שעות בלבד, עד לניצחונה של בית"ר ירושלים את אשדוד בטדי, אלא קו אדום אחר, קו אדום מוסרי, קו אדום ביחסים שבין הנהלת מועדון כדורגל לאוהדיו.

את המחזור השני בפלייאוף התחתון של ליגת העל, פתחו אוהדי מכבי במחאה אדירה. קריאות ושירים הקוראים להנהלת המועדון להניח את 'מפתחות המועדון' על השולחן מילאו את אצטדיון המושבה, ולא הותרו לאיש ספק כי גם מצבה הקשה של הקבוצה במאבקי ההישרדות לא יובילו להפסקת מחאת האוהדים.

בשנת 1992 נחקק במדינת ישראל חוק היסוד כבוד האדם וחירותו, שמעגן בתוכו את הזכות לחופש הביטוי בישראל, אשר מטרתו להבטיח שכל אדם יוכל להביע את דעתו ולומר את שברצונו לומר מבלי שיוטלו הגבלות שרירותיות על כך. אך במועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה, חוקים לחוד ומציאות לחוד.

עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע
עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

לאחר כשלושים דקות של כדורגל התרחש מקרה שייזכר לדיראון עולם בתולדותיה של מכבי פתח תקווה, ובתולדותיו של הכדורגל הישראלי כולו. לאחר כשלושים דקות של מחאת אוהדים לגיטימית, אנשים המקורבים להנהלה תקפו באלימות פיזית את אוהדי הקבוצה, מתוך מטרה אחת ברורה – להשתיק את המחאה.

צוות האבטחה הגיב להתרחשויות בשערורייה משל עצמו, והוציא אך מחוץ לכותלי האצטדיון שניים מן האוהדים שהותקפו, בעוד שהתוקפים עצמם הורשו לחזור למקומם ביציע. אותם אוהדים בדרכם החוצה, עוד זכו לספוג יריקה עסיסית מפיו של אחד מעובדי המועדון.

במועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה, האוהדים כבר מזמן לא מקבלים כבוד אנושי בסיסי, ובשבת האחרונה נחצה קו אדום נוסף – נוכחנו לדעת כי דמם של האוהדים הינו הפקר. 

אוהדי מכבי פתח תקווה אינם בטוחים אפילו בביתם. לא ייתכן כי אוהדים יפחדו להגיע לאצטדיון מחשש לפגיעה בגופם, לא ייתכן כי קולם של האוהדים יושתק, לא ייתכן שאנשים שמרשים לעצמם לפעול באלימות יזכו להגנה מצד כוחות הביטחון, בעוד שהנתקפים יסולקו בבושת פנים.  

עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

בימים אלה, כל אוהדי מכבי פתח תקווה באשר הם, לא משנה אם תמכו עד כה במחאה, התנגדו אליה או היו אדישים כלפיה, צריכים לשים את כל המחלוקות בצד, לעמוד כאיש אחד, ולומר בקול חזק וברור – עד כאן!  

אני פונה מכאן גם להנהלת מועדון הכדורגל מגבי פתח תקווה – עוד לא מאוחר, אתם עוד יכולים להציל את כבוד המועדון והאוהדים. עליכם לסיים עוד היום את העסקתו של אותו עובד מועדון, ולהרחיק באופן מיידי את כל התוקפים מהמגרשים עד לקיום הליך משמעתי סדור. הוכיחו שאתם אוהדים אמיתיים של הקבוצה ושימרו עלינו – נטל ההוכחה בידכם.

עוד ב-ספורט

כ-1000 אוהדי מכבי פתח תקווה צפו ב-3:0 מהמם על הפועל תל אביב (וידאו)

באחת מהופעות הטובות ביותר של המועדון הפתח תקוואי בשנים האחרונות, היממו שחקניו של רן קוז'וק את אלו של יוסי אבוקסיס וסגרו את המשחק כבר בדקה ה-65' עם צמד של בן שהר, לאחר שלוקה שטור כבש את הראשון, לא לפני שמוחמד הינדי החמיץ פנדל ואל ים קנצפולסקי מהפועל הורחק. במכבי לוטשים עיניים לפלייאוף העליון, שיכול לקדם אותה מקצועית ולהכניס לקופתה כסף רב.

המשך קריאה »

צפו: כ-3000 אוהדי הפועל פתח תקווה. עימותים ביציעים אחרי ההפסד 2:0 להפועל חדרה (וידאו)

כגודל הציפייה, כך האכזבה. לא רק בגלל כמות האוהדים, שהעריכו שתהיה כפולה, אלא בעיקר בגלל היכולת של הקבוצה, שציפו כי תפגין כדורגל אחר וטוב יותר עם המאמן החדש בני לם. אלא שהפועל חדרה לא התקשתה יותר מדי לכבוש פעם במחצית הראשונה ואחרי זה בשנייה לקבוע 2:0 ולהטביע את הפועל עוד יותר בתחתית. מנגד, מכבי פתח תקווה הצליחה לעצור את הפועל ב"ש עם 1:1 בחוץ.

המשך קריאה »

מצפים לכ-6000 אוהדי הפועל פ"ת מחר מול חדרה. לם: "הגעתי למועדון ברמה גבוהה" (וידאו)

למרות ההתדרדרות למקום האחרון, בקרב המועדון והאוהדים יש תחושה של אופטימיות, בעיקר בגלל החתמתו של המאמן החדש, שהחליף את עפר טסלפפה – וההתחזקות בסגל. התחושה מהולה בדריכות ובמתח, נוכח המשחק החשוב (שבת, 18:30), מול מתמודדת ישירה נגד הירידה. המועדון חילק כ-1000 הזמנות לילדי בית ספר בעיר – והציפייה היא שרובם הגדול יגיע. מכבי תצא למשחק בב"ש (17:30).

המשך קריאה »

מבן דרור לסירקין: בני לם מונה למאמן הפועל פתח תקווה, פחות מחודש לאחר שפוטר ממכבי

זה עוד לא קרה בעיר: המאמן שהתחיל את העונה במכבי פתח תקווה עם הרבה תקוות, אותן לא מימש, ייכנס לאתגר חדש מעבר לכביש – להציל את הפועל, שנמצאת במקום האחרון ופיטרה אתמול את עפר טסלפפה. אוהדי הפועל הביעו סיפוק מהמהלך המהיר וזוכרים כי לפני 10 מחזורים היה זה לם, שניצח אותם די בקלות 2:0 בדרבי האחרון בין שתי הקבוצות. הדרבי הבא ב-9.3 – יהיה מעניין, בעיקר לבני.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading