ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – הקו האדום האמיתי

בשבת האחרונה נחצה קו אדום. לא הקו האדום של ליגת העל, אותו חצה מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה למשך עשרים ושש שעות בלבד, עד לניצחונה של בית"ר ירושלים את אשדוד בטדי, אלא קו אדום אחר, קו אדום מוסרי, קו אדום ביחסים שבין הנהלת מועדון כדורגל לאוהדיו.

את המחזור השני בפלייאוף התחתון של ליגת העל, פתחו אוהדי מכבי במחאה אדירה. קריאות ושירים הקוראים להנהלת המועדון להניח את 'מפתחות המועדון' על השולחן מילאו את אצטדיון המושבה, ולא הותרו לאיש ספק כי גם מצבה הקשה של הקבוצה במאבקי ההישרדות לא יובילו להפסקת מחאת האוהדים.

בשנת 1992 נחקק במדינת ישראל חוק היסוד כבוד האדם וחירותו, שמעגן בתוכו את הזכות לחופש הביטוי בישראל, אשר מטרתו להבטיח שכל אדם יוכל להביע את דעתו ולומר את שברצונו לומר מבלי שיוטלו הגבלות שרירותיות על כך. אך במועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה, חוקים לחוד ומציאות לחוד.

עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע
עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

לאחר כשלושים דקות של כדורגל התרחש מקרה שייזכר לדיראון עולם בתולדותיה של מכבי פתח תקווה, ובתולדותיו של הכדורגל הישראלי כולו. לאחר כשלושים דקות של מחאת אוהדים לגיטימית, אנשים המקורבים להנהלה תקפו באלימות פיזית את אוהדי הקבוצה, מתוך מטרה אחת ברורה – להשתיק את המחאה.

צוות האבטחה הגיב להתרחשויות בשערורייה משל עצמו, והוציא אך מחוץ לכותלי האצטדיון שניים מן האוהדים שהותקפו, בעוד שהתוקפים עצמם הורשו לחזור למקומם ביציע. אותם אוהדים בדרכם החוצה, עוד זכו לספוג יריקה עסיסית מפיו של אחד מעובדי המועדון.

במועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה, האוהדים כבר מזמן לא מקבלים כבוד אנושי בסיסי, ובשבת האחרונה נחצה קו אדום נוסף – נוכחנו לדעת כי דמם של האוהדים הינו הפקר. 

אוהדי מכבי פתח תקווה אינם בטוחים אפילו בביתם. לא ייתכן כי אוהדים יפחדו להגיע לאצטדיון מחשש לפגיעה בגופם, לא ייתכן כי קולם של האוהדים יושתק, לא ייתכן שאנשים שמרשים לעצמם לפעול באלימות יזכו להגנה מצד כוחות הביטחון, בעוד שהנתקפים יסולקו בבושת פנים.  

עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

בימים אלה, כל אוהדי מכבי פתח תקווה באשר הם, לא משנה אם תמכו עד כה במחאה, התנגדו אליה או היו אדישים כלפיה, צריכים לשים את כל המחלוקות בצד, לעמוד כאיש אחד, ולומר בקול חזק וברור – עד כאן!  

אני פונה מכאן גם להנהלת מועדון הכדורגל מגבי פתח תקווה – עוד לא מאוחר, אתם עוד יכולים להציל את כבוד המועדון והאוהדים. עליכם לסיים עוד היום את העסקתו של אותו עובד מועדון, ולהרחיק באופן מיידי את כל התוקפים מהמגרשים עד לקיום הליך משמעתי סדור. הוכיחו שאתם אוהדים אמיתיים של הקבוצה ושימרו עלינו – נטל ההוכחה בידכם.

עוד ב-ספורט

סטריטבול פתח תקווה 2024

בפעם השביעית: סטריטבול פתח תקווה 2024 יוצא לדרך ברביעי הבא בפארק אוחיון

הפארק הגדול יארח את טורניר הכדורסל המסורתי 3*3 בין התאריכים 19.6 (17:00) וה-20.6, כשהשנה הוא יוקדש לזכרו של סמל עמית הוד זיו ז"ל, לשעבר שחקן קבוצת הנוער של מכבי פ"ת בכדורסל, שנפל במלחמת 'חרבות ברזל'. האירוע יתקיים בשמונה מגרשים שונים ויכלול חוץ מהמשחקים גם תחרויות שלשות והטבעות. עלות רישום קבוצה הוא 120 ש"ח.

המשך קריאה »
נייטראן פתח תקווה 2024

כ-8,000 השתתפו בנייטראן פ"ת 2024. גרינברג: עוד נגדיל ל-15 ק"מ וחצי מרתון

מרוץ הלילה המסורתי של פתח תקווה, התקיים הערב (6.6) ועמד בסימן הצדעה לצה"ל, כוחות הביטחון וההצלה והזדהות עם החטופים והמשפחות השכולות. האירוע, שהתקיים ביוזמת עיריית פתח תקווה, כלל מקצים של 10, 5, 2.5 ק"מ ומירוץ לקטנים של 600 מ'. המרוצים הוזנקו על ידי גיבורים וגיבורות, לוחמים, הורים שכולים ובני משפחות החטופים. ראש העיר הבטיח להגדיל טווח הריצה באירועים הבאים.

המשך קריאה »
נייטראן NIGHTRUN פתח תקווה 2024

היזהרו מהפקקים בחמישי בפ"ת: צירים ראשים ייחסמו בעקבות מירוץ נייט ראן 2024

עיריית פתח תקווה מדווחת כי עוד יומיים (6.6), החל מהשעה 17:00 עד 23:00, ייסגרו רחובות הרב מלכה וזבולון המר משני הכיוונים. המשמעות: כלי רכב, בשעות האלה עשרות אלפי מכוניות פרטיות של חוזרים מהעבודה, ייאלצו למצוא דרכים חילופיות, או לצאת מוקדם יותר, או בכלל לוותר על רכב. אלפי נרשמים הבטיחו את מקומם במירוץ בכל המקצים: 10 ק"מ, 5 ק"מ ו-2.5 ק"מ. כל הפרטים:

המשך קריאה »
טל בן חיים מימין, דן רומן באמצע ואבי לוזון משמאל

דן רומן חתם במכבי פתח תקווה. "מאמן שאפתני, צעיר, מודרני ורעב להצלחה"

זוכת גביע המדינה הטרייה, לא חיכתה הרבה אחרי ההודעה של המאמן רן קוז'וך על עזיבתו את הקבוצה – ותוך יממה החתימה את המאמן הצעיר, לו זו תהיה משרת האימון הראשונה בקבוצה בכירה. רומן, בן ה-42, שיחק בעבר בקבוצה ופרש לפני כעשור – והחל בקריירת אימון במחלקות הנוער של מכבי ת"א, הפועל ת"א ומכבי נתניה. "אני בטוח שאנחנו נמשיך במגמה החיובית שהמועדון הזה עובר", אמר.

המשך קריאה »