ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – הקו האדום האמיתי

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בשבת האחרונה נחצה קו אדום. לא הקו האדום של ליגת העל, אותו חצה מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה למשך עשרים ושש שעות בלבד, עד לניצחונה של בית"ר ירושלים את אשדוד בטדי, אלא קו אדום אחר, קו אדום מוסרי, קו אדום ביחסים שבין הנהלת מועדון כדורגל לאוהדיו.

את המחזור השני בפלייאוף התחתון של ליגת העל, פתחו אוהדי מכבי במחאה אדירה. קריאות ושירים הקוראים להנהלת המועדון להניח את 'מפתחות המועדון' על השולחן מילאו את אצטדיון המושבה, ולא הותרו לאיש ספק כי גם מצבה הקשה של הקבוצה במאבקי ההישרדות לא יובילו להפסקת מחאת האוהדים.

בשנת 1992 נחקק במדינת ישראל חוק היסוד כבוד האדם וחירותו, שמעגן בתוכו את הזכות לחופש הביטוי בישראל, אשר מטרתו להבטיח שכל אדם יוכל להביע את דעתו ולומר את שברצונו לומר מבלי שיוטלו הגבלות שרירותיות על כך. אך במועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה, חוקים לחוד ומציאות לחוד.

עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע
עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

לאחר כשלושים דקות של כדורגל התרחש מקרה שייזכר לדיראון עולם בתולדותיה של מכבי פתח תקווה, ובתולדותיו של הכדורגל הישראלי כולו. לאחר כשלושים דקות של מחאת אוהדים לגיטימית, אנשים המקורבים להנהלה תקפו באלימות פיזית את אוהדי הקבוצה, מתוך מטרה אחת ברורה – להשתיק את המחאה.

צוות האבטחה הגיב להתרחשויות בשערורייה משל עצמו, והוציא אך מחוץ לכותלי האצטדיון שניים מן האוהדים שהותקפו, בעוד שהתוקפים עצמם הורשו לחזור למקומם ביציע. אותם אוהדים בדרכם החוצה, עוד זכו לספוג יריקה עסיסית מפיו של אחד מעובדי המועדון.

במועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה, האוהדים כבר מזמן לא מקבלים כבוד אנושי בסיסי, ובשבת האחרונה נחצה קו אדום נוסף – נוכחנו לדעת כי דמם של האוהדים הינו הפקר. 

אוהדי מכבי פתח תקווה אינם בטוחים אפילו בביתם. לא ייתכן כי אוהדים יפחדו להגיע לאצטדיון מחשש לפגיעה בגופם, לא ייתכן כי קולם של האוהדים יושתק, לא ייתכן שאנשים שמרשים לעצמם לפעול באלימות יזכו להגנה מצד כוחות הביטחון, בעוד שהנתקפים יסולקו בבושת פנים.  

עימותים בין אוהדי מכבי פתח תקווה ביציע

בימים אלה, כל אוהדי מכבי פתח תקווה באשר הם, לא משנה אם תמכו עד כה במחאה, התנגדו אליה או היו אדישים כלפיה, צריכים לשים את כל המחלוקות בצד, לעמוד כאיש אחד, ולומר בקול חזק וברור – עד כאן!  

אני פונה מכאן גם להנהלת מועדון הכדורגל מגבי פתח תקווה – עוד לא מאוחר, אתם עוד יכולים להציל את כבוד המועדון והאוהדים. עליכם לסיים עוד היום את העסקתו של אותו עובד מועדון, ולהרחיק באופן מיידי את כל התוקפים מהמגרשים עד לקיום הליך משמעתי סדור. הוכיחו שאתם אוהדים אמיתיים של הקבוצה ושימרו עלינו – נטל ההוכחה בידכם.

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל