כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות. 

בכנס, אותו הנחה העיתונאי מתן חודורוב, הוצגו נתונים מרשימים לפיהם בעיר פועלים כיום כ-8000 חברות ועסקים, כש-200 עסקים חדשים נפתחים כל שנה. לדברי מארגני הכנס, בפתח תקווה מועסקים כיום מעל ל-200 אלף עובדים, מתוכם 60 אלף הם תושבי העיר. לפי הנתונים, 13% מתעשיית ההייטק בישראל (כ-50 אלף עובדים) פועלת מפתח תקווה ו-1600 יצואנים בעיר, אחראים על 20% מהייצוא של ישראל.

צפו בסקירת פתח תקווה NEWS של כנס העסקים:

תל אביב, אבל בחצי

פתח תקווה NEWS, כאתר המתמקד בהיבט העסקי של העיר, היה היחיד מבין המקומונים, שהגיע לסקר את האירוע וראיין במקום את ראש העיר, בכירים מהעירייה וכן יזמים בולטים, ביניהם נחשון קיוויתי, הבעלים של ב.ס.ר סיטי, שעתיד להתאכלס בחודשים הקרובים במאות עסקים חדשים וכן צביקה רושו, מבעלי רושו הנדסה ויזמות, המעורבים בכמה ממתחמי המסחר הבולטים בעיר. 

תנופת הנדל"ן המסחרי את פתח תקווה, שאין לה אח ורע בישראל, מעלה לא מעט סימני שאלה, האם הפוטנציאל העסקי אכן ימומש, או שמדובר בבועה שחס וחלילה תתפוצץ. היזמים עמם שוחחנו רגועים. "בעלי עסקים מבינים שהם יכולים לקנות או לשכור משרדים בכמעט חצי מהמחיר בתל אביב, לכן משתלם להם לעבור לפתח תקווה", טען בפנינו רושו. "גם המעבר לעבודה היברידית לא ייתר את הצורך במשרדים גדולים ומודרנים ברמת קלאס A".

מאות אנשים הגיעו לכנס העסקים של פתח תקווה 2022
מאות אנשים הגיעו לכנס העסקים של פתח תקווה 2022

"עוד מספר חודשים אורות ב.ס.ר ינצנצו בלילה"

גם קיויתי מב.ס.ר סיטי אופטימי, למרות שהודה שהיו לו הרבה חששות לפני שהחליט ללכת על הקמת ארבעה מגדלי הענק. "כשאני רואה מה קורה בפתח תקווה, כולם מבינים שעשינו את הצעד הנכון", הוא אמר לפתח תקווה NEWS. "יש לציין כי העירייה והעומד בראשה פועלים כבולדוזרים, במטרה לפתח עסקית את פתח תקווה. עוד מספר חודשים על המתחם אמור להתאכלס ואורות המשרדים ינצנצו בלילה".

לפי הנתונים שפרסמו מארגני הכנס, בשנים האחרונות הוצאו מאות היתרי בניה בעיר, בה קיימים מעל ל-4.5 מיליון מ"ר בנוי, עם צפי גדילה של 50% בשנים הקרובות. אחת מהסיבות לאופטימיות בהתפתחות העסקית של העיר נעוצה ברכבת הקלה, שלדברי דוד קמחי, ראש מנהל התחבורה בעירייה, אמורה לפעול עוד השנה. "המהפכה התחברותית עם פתיחת הרכבת הקלה, תשפיע ישירות על התנופה העסקית של העיר", אמר.

כנס אופטימי
כנס אופטימי

עוד בפתח תקווה

הקניון הגדול בפתח תקווה

יאללה לעבודה: יריד תעסוקה לצעירים ונוער יתקיים בקניון הגדול בפתח תקווה ב-26 לחודש

בעוד כחודש ייצאו אלפים מתלמידי העיר לחופש הגודל ועסקים רבים בפתח תקווה מקווים שאולי זה מה שיוציא אותם מהמצוקה אליה נקלעו: חוסר יכולת לתפעל את העסק, הנובע ממחסור בעובדים. בדיוק לשם כך, חברה העירייה, יחד עם הנהלת הקניון, ליוזמה חברתית בדמות יריד תעסוקה, יחיד מסוגו שייפתח במטרה לחבר את העסקים לצעירים המחפשים עבודה.

המשך קריאה »
פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג וגן החייל ברחוב לוין.

המשך קריאה »
אוהדי הפועל פתח תקווה

משחק העלייה? הפועל פתח תקווה מקווים למלא אצטדיון ובונים על הכנסה של מעל 300 אלף ש"ח

תכונת שיא בקרב האוהדים הכחולים, לקראת המשחק החשוב ביותר של הקבוצה בשבע השנים האחרונות, כשתארח ביום ראשון (20:30) באצטדיון המושבה את מ.כ. כפר קאסם, שמתמודדת איתה בקרב ראש בראש על העלייה לליגת העל. בשלב הראשון, הנהלת הקבוצה הקצתה לאוהדי הקבוצה במכירה מוקדמת 4500 כרטיסים (בנוסף ל-1000 מנויים), שצפויים למלא את היציע המערבי.

המשך קריאה »
יום העצמאות 2022 פתח תקווה

לא צריך עומר אדם: ליאור נרקיס, אמיר דדון ונסרין קרדי – הזמרים הבולטים בעצמאות 2022

עיריית פתח תקווה הודיעה היום כי חגיגת יום העצמאות (4.5) תתקיים השנה בשלושה מוקדים בעיר: הבמה המרכזית, בה יופיעו הזמרים הבולטים, תהיה כמו תמיד בפארק הגדול. מוקד נוסף יהיה בכיכר המייסדים במרכז העיר והמוקד השלישי, המוקדש בעיקר לציבור הדתי, יהיה בשכונת הדר גנים בסמוך לאנדרטת חללי אסון המסוקים. מהעירייה גם נמסר כי לראשונה יתקיים טקס הדלקות משואות עירוני.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל