כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות. 

בכנס, אותו הנחה העיתונאי מתן חודורוב, הוצגו נתונים מרשימים לפיהם בעיר פועלים כיום כ-8000 חברות ועסקים, כש-200 עסקים חדשים נפתחים כל שנה. לדברי מארגני הכנס, בפתח תקווה מועסקים כיום מעל ל-200 אלף עובדים, מתוכם 60 אלף הם תושבי העיר. לפי הנתונים, 13% מתעשיית ההייטק בישראל (כ-50 אלף עובדים) פועלת מפתח תקווה ו-1600 יצואנים בעיר, אחראים על 20% מהייצוא של ישראל.

צפו בסקירת פתח תקווה NEWS של כנס העסקים:

תל אביב, אבל בחצי

פתח תקווה NEWS, כאתר המתמקד בהיבט העסקי של העיר, היה היחיד מבין המקומונים, שהגיע לסקר את האירוע וראיין במקום את ראש העיר, בכירים מהעירייה וכן יזמים בולטים, ביניהם נחשון קיוויתי, הבעלים של ב.ס.ר סיטי, שעתיד להתאכלס בחודשים הקרובים במאות עסקים חדשים וכן צביקה רושו, מבעלי רושו הנדסה ויזמות, המעורבים בכמה ממתחמי המסחר הבולטים בעיר. 

תנופת הנדל"ן המסחרי את פתח תקווה, שאין לה אח ורע בישראל, מעלה לא מעט סימני שאלה, האם הפוטנציאל העסקי אכן ימומש, או שמדובר בבועה שחס וחלילה תתפוצץ. היזמים עמם שוחחנו רגועים. "בעלי עסקים מבינים שהם יכולים לקנות או לשכור משרדים בכמעט חצי מהמחיר בתל אביב, לכן משתלם להם לעבור לפתח תקווה", טען בפנינו רושו. "גם המעבר לעבודה היברידית לא ייתר את הצורך במשרדים גדולים ומודרנים ברמת קלאס A".

מאות אנשים הגיעו לכנס העסקים של פתח תקווה 2022
מאות אנשים הגיעו לכנס העסקים של פתח תקווה 2022

"עוד מספר חודשים אורות ב.ס.ר ינצנצו בלילה"

גם קיויתי מב.ס.ר סיטי אופטימי, למרות שהודה שהיו לו הרבה חששות לפני שהחליט ללכת על הקמת ארבעה מגדלי הענק. "כשאני רואה מה קורה בפתח תקווה, כולם מבינים שעשינו את הצעד הנכון", הוא אמר לפתח תקווה NEWS. "יש לציין כי העירייה והעומד בראשה פועלים כבולדוזרים, במטרה לפתח עסקית את פתח תקווה. עוד מספר חודשים על המתחם אמור להתאכלס ואורות המשרדים ינצנצו בלילה".

לפי הנתונים שפרסמו מארגני הכנס, בשנים האחרונות הוצאו מאות היתרי בניה בעיר, בה קיימים מעל ל-4.5 מיליון מ"ר בנוי, עם צפי גדילה של 50% בשנים הקרובות. אחת מהסיבות לאופטימיות בהתפתחות העסקית של העיר נעוצה ברכבת הקלה, שלדברי דוד קמחי, ראש מנהל התחבורה בעירייה, אמורה לפעול עוד השנה. "המהפכה התחברותית עם פתיחת הרכבת הקלה, תשפיע ישירות על התנופה העסקית של העיר", אמר.

כנס אופטימי
כנס אופטימי

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »