כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות. 

בכנס, אותו הנחה העיתונאי מתן חודורוב, הוצגו נתונים מרשימים לפיהם בעיר פועלים כיום כ-8000 חברות ועסקים, כש-200 עסקים חדשים נפתחים כל שנה. לדברי מארגני הכנס, בפתח תקווה מועסקים כיום מעל ל-200 אלף עובדים, מתוכם 60 אלף הם תושבי העיר. לפי הנתונים, 13% מתעשיית ההייטק בישראל (כ-50 אלף עובדים) פועלת מפתח תקווה ו-1600 יצואנים בעיר, אחראים על 20% מהייצוא של ישראל.

צפו בסקירת פתח תקווה NEWS של כנס העסקים:

תל אביב, אבל בחצי

פתח תקווה NEWS, כאתר המתמקד בהיבט העסקי של העיר, היה היחיד מבין המקומונים, שהגיע לסקר את האירוע וראיין במקום את ראש העיר, בכירים מהעירייה וכן יזמים בולטים, ביניהם נחשון קיוויתי, הבעלים של ב.ס.ר סיטי, שעתיד להתאכלס בחודשים הקרובים במאות עסקים חדשים וכן צביקה רושו, מבעלי רושו הנדסה ויזמות, המעורבים בכמה ממתחמי המסחר הבולטים בעיר. 

תנופת הנדל"ן המסחרי את פתח תקווה, שאין לה אח ורע בישראל, מעלה לא מעט סימני שאלה, האם הפוטנציאל העסקי אכן ימומש, או שמדובר בבועה שחס וחלילה תתפוצץ. היזמים עמם שוחחנו רגועים. "בעלי עסקים מבינים שהם יכולים לקנות או לשכור משרדים בכמעט חצי מהמחיר בתל אביב, לכן משתלם להם לעבור לפתח תקווה", טען בפנינו רושו. "גם המעבר לעבודה היברידית לא ייתר את הצורך במשרדים גדולים ומודרנים ברמת קלאס A".

מאות אנשים הגיעו לכנס העסקים של פתח תקווה 2022
מאות אנשים הגיעו לכנס העסקים של פתח תקווה 2022

"עוד מספר חודשים אורות ב.ס.ר ינצנצו בלילה"

גם קיויתי מב.ס.ר סיטי אופטימי, למרות שהודה שהיו לו הרבה חששות לפני שהחליט ללכת על הקמת ארבעה מגדלי הענק. "כשאני רואה מה קורה בפתח תקווה, כולם מבינים שעשינו את הצעד הנכון", הוא אמר לפתח תקווה NEWS. "יש לציין כי העירייה והעומד בראשה פועלים כבולדוזרים, במטרה לפתח עסקית את פתח תקווה. עוד מספר חודשים על המתחם אמור להתאכלס ואורות המשרדים ינצנצו בלילה".

לפי הנתונים שפרסמו מארגני הכנס, בשנים האחרונות הוצאו מאות היתרי בניה בעיר, בה קיימים מעל ל-4.5 מיליון מ"ר בנוי, עם צפי גדילה של 50% בשנים הקרובות. אחת מהסיבות לאופטימיות בהתפתחות העסקית של העיר נעוצה ברכבת הקלה, שלדברי דוד קמחי, ראש מנהל התחבורה בעירייה, אמורה לפעול עוד השנה. "המהפכה התחברותית עם פתיחת הרכבת הקלה, תשפיע ישירות על התנופה העסקית של העיר", אמר.

כנס אופטימי
כנס אופטימי

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading