יריד תעסוקה לצעירים בפתח תקווה

צפו: כ-600 בני נוער ביקרו ביריד התעסוקה לצעירים של עיריית פתח תקווה בקניון הגדול

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

נראה שהיוזמה של העירייה נחלה הצלחה יחסית, כשרבים ממחפשי העבודה לחופש הגדול, מצאו את מבוקשם, הודות לעשרות המעסיקים שהגיעו ליריד שהתקיים אמש, ביניהם נציגים של חנויות אופנה, מסעדות, מתחמי אטרקציות וקייטנות, מפעלים, חברות ביטוח ואפילו משטרת ישראל. חבל שהחלק השני של היריד, שהיה מיועד לבני 18 פלוס, נותר די שומם. 

עיריית פתח תקווה, בשיתוף הקניון הגדול, הרימו יוזמה ראויה לציון, במיוחד בתקופה כזאת בה מעסיקים בתחומים רבים מחפשים בנרות ידיים עובדות. בחודשים האחרונים הגיעו לפתח תקווה NEWS עשרות פניות של מעסיקים (במיוחד כאלה שהם בעלי עסקים חדשים), שסיפרו על המצוקה שלהם בגיוס עובדים צעירים שרבים מהם מעדיפים להישאר בבית ולחיות על חשבון ההורים.

צפו בביקור ביריד התעסוקה לצעירים

הדרישה בתחום המסעדות גבוהה מתמיד

"בכל שנה אנחנו מנסים להביא את החיבור בין המעסיקים לעובדים צעירים בפתח תקווה – לרמה גבוהה יותר", מספר דרור, מנהל אגף מנהיגות לצעירים בעיריית פתח תקווה, בין מארגני היריד, הטוען כי יש כיום כ-27 אלף בני נוער בפתח תקווה, עיר ששליש מאוכלוסייתה היא גילאי 0 עד 18. "מחפשים למצוא את הדבר הבא שיכול להכשיר את הצעירים שלנו כדי לפתח אותם כאזרחים טובים יותר ותושבים טובים יותר בעיר שלנו".

כשהגענו ליריד גילינו מציאות אחרת, כשמאות (לפי ההערכות, 600) בני נוער הגיעו ליריד במטרה לחפש עבודה – ורובם גם נרשמו אצל המעסיקים הרבים, שהציבו דוכנים בהם סיפרו על העבודות והתפקידים המוצעים. "אנחנו מחפשים להגדיל את כוח האדם אפילו פי 2", סיפרה לנו יונית, מנהלת הסניף בכפר גנים של BIGA, רשת מסעדות המאפים. "הדרישה לכוח אדם אצלו ובכלל התחום המסעדנות היא גבוהה מתמיד".

נרשמים ביריד התעסוקה
נרשמים ביריד התעסוקה

לא דורשים ניסיון. לא דורשים תואר

לא רק מעסיקים של מסעדות היו ביריד. גם משטרת ישראל וחברות גדולות כמו חברת הביטוח AIG, או למשל מפעל "ניסטק", המייצר רכיבי אלקטרוניקה במפעלו שברחוב הסיבים. "הגענו ליריד, כי אנחנו תמיד מחפשים ידיים עובדות למפעל שלנו", מספרת נעמי, מנהלת משאבי האנוש במפעל, המעסיק כ-500 עובדים בפתח תקווה, רובם תושבי העיר. "אנחנו לא דורשים ניסיון או תואר. רק מחפשים אנשים שישתלבו אצלנו ויעבדו תוך כדי הכשרה".

לאחר החלק הראשון המוצלח של היריד, שפנה בעיקר לבני נוער תיכוניסטים המחפשים עבודה לחופש הגדול, החלק השני, שפנה לגילאים המבוגרים יותר של לפני ואחרי צבא, קצת אכזב. לא ראינו את אותה תכונה והתלהבות וכשעזבנו את המקום באיזור 8 בערב, רק מעטים הגיעו למתחם. יכול להיות שזאת שוב המוטיבציה הנמוכה בקרב אותם צעירים לצאת לעבוד, שעוד נגררת מתקופת הקורונה, או העובדה שהידיעה על קיום הרידי לא הגיעה אליהם מספיק. 

יריד התעסוקה לצעירים בפתח תקווה
יריד התעסוקה בפתח תקווה - הגדולים יותר לא הגיעו

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading