יריד תעסוקה לצעירים בפתח תקווה

צפו: כ-600 בני נוער ביקרו ביריד התעסוקה לצעירים של עיריית פתח תקווה בקניון הגדול

נראה שהיוזמה של העירייה נחלה הצלחה יחסית, כשרבים ממחפשי העבודה לחופש הגדול, מצאו את מבוקשם, הודות לעשרות המעסיקים שהגיעו ליריד שהתקיים אמש, ביניהם נציגים של חנויות אופנה, מסעדות, מתחמי אטרקציות וקייטנות, מפעלים, חברות ביטוח ואפילו משטרת ישראל. חבל שהחלק השני של היריד, שהיה מיועד לבני 18 פלוס, נותר די שומם. 

עיריית פתח תקווה, בשיתוף הקניון הגדול, הרימו יוזמה ראויה לציון, במיוחד בתקופה כזאת בה מעסיקים בתחומים רבים מחפשים בנרות ידיים עובדות. בחודשים האחרונים הגיעו לפתח תקווה NEWS עשרות פניות של מעסיקים (במיוחד כאלה שהם בעלי עסקים חדשים), שסיפרו על המצוקה שלהם בגיוס עובדים צעירים שרבים מהם מעדיפים להישאר בבית ולחיות על חשבון ההורים.

צפו בביקור ביריד התעסוקה לצעירים

הדרישה בתחום המסעדות גבוהה מתמיד

"בכל שנה אנחנו מנסים להביא את החיבור בין המעסיקים לעובדים צעירים בפתח תקווה – לרמה גבוהה יותר", מספר דרור, מנהל אגף מנהיגות לצעירים בעיריית פתח תקווה, בין מארגני היריד, הטוען כי יש כיום כ-27 אלף בני נוער בפתח תקווה, עיר ששליש מאוכלוסייתה היא גילאי 0 עד 18. "מחפשים למצוא את הדבר הבא שיכול להכשיר את הצעירים שלנו כדי לפתח אותם כאזרחים טובים יותר ותושבים טובים יותר בעיר שלנו".

כשהגענו ליריד גילינו מציאות אחרת, כשמאות (לפי ההערכות, 600) בני נוער הגיעו ליריד במטרה לחפש עבודה – ורובם גם נרשמו אצל המעסיקים הרבים, שהציבו דוכנים בהם סיפרו על העבודות והתפקידים המוצעים. "אנחנו מחפשים להגדיל את כוח האדם אפילו פי 2", סיפרה לנו יונית, מנהלת הסניף בכפר גנים של BIGA, רשת מסעדות המאפים. "הדרישה לכוח אדם אצלו ובכלל התחום המסעדנות היא גבוהה מתמיד".

נרשמים ביריד התעסוקה
נרשמים ביריד התעסוקה

לא דורשים ניסיון. לא דורשים תואר

לא רק מעסיקים של מסעדות היו ביריד. גם משטרת ישראל וחברות גדולות כמו חברת הביטוח AIG, או למשל מפעל "ניסטק", המייצר רכיבי אלקטרוניקה במפעלו שברחוב הסיבים. "הגענו ליריד, כי אנחנו תמיד מחפשים ידיים עובדות למפעל שלנו", מספרת נעמי, מנהלת משאבי האנוש במפעל, המעסיק כ-500 עובדים בפתח תקווה, רובם תושבי העיר. "אנחנו לא דורשים ניסיון או תואר. רק מחפשים אנשים שישתלבו אצלנו ויעבדו תוך כדי הכשרה".

לאחר החלק הראשון המוצלח של היריד, שפנה בעיקר לבני נוער תיכוניסטים המחפשים עבודה לחופש הגדול, החלק השני, שפנה לגילאים המבוגרים יותר של לפני ואחרי צבא, קצת אכזב. לא ראינו את אותה תכונה והתלהבות וכשעזבנו את המקום באיזור 8 בערב, רק מעטים הגיעו למתחם. יכול להיות שזאת שוב המוטיבציה הנמוכה בקרב אותם צעירים לצאת לעבוד, שעוד נגררת מתקופת הקורונה, או העובדה שהידיעה על קיום הרידי לא הגיעה אליהם מספיק. 

יריד התעסוקה לצעירים בפתח תקווה
יריד התעסוקה בפתח תקווה - הגדולים יותר לא הגיעו

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading