שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

על רחוב מוטה גור הבעייתי כבר דיווחנו לא מעט, במיוחד בהקשר הפקקים הנוצרים גם בזמן שיגרה, בעיקר בגלל שהוא מתחבר לחניון הקניון הגדול וכן ליציאה לציר ההומה של ז'בוטינסקי. החפירות של חברה חשמל, אמנם חוסמות רק מסלול נסיעה אחד, שגם כך בימים רגילים חונות בו מכוניות (על כחול-לבן וגם אדום-לבן), אך אפשר לומר שהן לבטח לא תורמות לתנועה ובטח לא לעסקי האוכל שנמצאים על המדרכה ממול הקניון.

מסעדות אלו (סושי המושבה, חומוס מלכונא ושיפודי חן) פותחים שולחנות על המדרכה ובתקופת החפירות, הסועדים בחוץ בעיקר יאכלו אבק. מורת הרוח גם נשמעה מקרב העסקים בקניון, ששואלים מדוע העירייה/מעצ לא מפנה בזמן העבודות את הבאים אליו, לכניסות אחרות – ולא למוטה גור. זוהי הפעם השלישית בה מתבצעות עבודות חפירות תשתית בדיוק באותו מקום – במהלך השנה האחרונה. כל פעם – כשבוע. העבודות הפעם – אמורות להסתיים מחר (יום שישי 3.6)

מדוברות חברת חשמל נמסר כי באזור המדובר הוקמו לאחרונה בנייני משרדים. "אי לכך, נדרש להוסיף קווי מתח גבוה ושנאי לתחנת המשנה בפינת הרחובות מוטה גור ושמשון. בשל העבודות,לצורך שדרוג אספקת החשמל לאזור ומענה לגידול בצריכה, נאלצה חברת החשמל לחסום את הרחובות עד לסיום. כל החסימות בוצעו בתיאום מלא עם גל הגורמים הרלוונטיים. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמנית".

בחברת חשמל הוסיפו כי אין צפי לעבודות נוספות וגם אם יתבצעו כאלה הם יהיו לצורך שיפור התשתית ולא תיקון תקלות.

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading