פרויקט פארק המוזיאונים של חברת שפיר

העירייה אישרה: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר יוקם על ידי חברת שפיר מגורים

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לפי הדיווח, חברת הבנייה הותיקה, תשקיע במתחם החדש כמיליארד שקלים, שיכלול שטח עילי של כ-100 אלף מ"ר, תשעה בנייני מגורים גדולים (מ-11 עד 30 קומות), שיאכלסו כ-2000 דיירים בכ-850 יחידות דיור. ביקור בשטח הישן והמוזנח סביב מתחם התרבות של פתח תקווה, רק הדגיש עד כמה המקום זקוק להתחדשות עירונית. גד גרשון: "דיירי הפרויקט שותפים לדרך".

ההתחדשות העירונית בפתח תקווה קיבלה בימים האחרונים בוסט נוסף, לאחר שהועדה המקומית לתכנון ובנייה, אישרה תב"ע של פרויקט רחב מימדים, "פארק המוזיאונים", שאמור להוות נדבר משמעותי בדרך לשינוי פניה של שכונת רמת ורבר הותיקה. על פי התכנון, יוקם בצמוד לפארק יד לבנים, סוג של שכונה קטנה, שתכיל מאות רבות של דיירים ותיקים, לצד חדשים.

מה יש כיום בשטח? צפו בתמונות (27.6.22)

המשמעות: כ-600 יחידות דיור חדשות

מי שזכתה בבוננזה היא חברת "שפיר מגורים", מקבוצת "שפיר הנדסה ותעשייה בע"מ", שכבר הספיקה לתקוע יתד בשכונה, בדמות שלט המבשר על הפרויקט המתפתח. השלט יכול להפיח תקווה בלבבות התושבים, שסובלים ממגורים ישנים ומוזנחים, שחלקם מהווים סכנה בטיחותית. המבנים שיהרסו מכילים ברובם דירות קטנות (של כ-50 מ"ר) ובתכנון לפנות 236 יחידות דיור. 

לפי התכנון, בחזית רח' ארלוזורוב, יוקמו ארבעה מגדלי מגורים. שניים בני 29 ו-30 קומות (ממגדלי המגורים הגבוהים בעיר, נכון להיום) ועוד שניים בני 24 קומות כ"א. את הפרויקט ישלימו עוד חמישה מגדלים "צנועים" יותר בני 11 קומות כ"א, שינשקו לפארק.

קשה שלא לזהות את האטרקטיביות של הפרויקט. ראשית, מדובר בלוקיישן מנצח: פארק יד לבנים, העוטף את הפרויקט, שודרג דרמטית לאחרונה ועומד בסטנדרט של פארק עירוני מכובד, שכיף לשהות ולטייל בו. ומעבר לזה, "פארק המוזיאונים", צמוד למתחם התרבות של פתח תקווה אבל גם נמצא מרחק כ-10 דקות הליכה מתחנת הרכבת הקלה הצמודה לבילינסון. כ-15 דקות הליכה ממתחם ב.ס.ר סיטי ודן טאון.

הדמיית פרויקט פארק המוזיאונים - חברת שפיר מגורים (באדיבות: רוטמן אדריכלים)
הדמיית פרויקט פארק המוזיאונים - חברת שפיר מגורים (באדיבות: רוטמן אדריכלים)

שווי שוק 10.2 מיליארד ש"ח. משרדים: בפתח תקווה

לפי התכנון, הפרויקט, שתוכנן על ידי האדריכל גיורא רוטמן, צפוי להכיל גם שטחים מסחריים לרגלי בנייני המגורים הגבוהים בחזית רחוב ארלוזורוב. סה"כ מדובר על שטח של כ-20 דונם, בו, על פי חברת שפיר מגורים, יושקעו למעלה ממיליארד שקלים. "שפיר הנדסה" (פ' דגושה), חברת האב, היא חברה ציבורית, הנסחרת לפי שווי שוק של 10.2 מיליארד ש"ח ומשרדיה הראשיים נמצאים בפתח תקווה ברח' ברקת 12.

הרזומה של החברה, שהוקמה על ידי יעקב שפירא ב-1968, הוא רחב היקף ומכיל עשרות רבות של פרויקטים של ייצור ואספקת חומרי גלם לבנייה, תשתיות, זכיינות וייזום בנייה למגורים. הקבוצה גם עוסקת בפרויקטים תחבורתיים, ביניהם שותפות עם CAF הספרדית במכרז להקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה במרכז והשתתפות במכרז להקמת הקו הכחול בירושלים.

"אנו רואים בפרויקט 'פארק המוזיאונים' חשיבות עצומה ובדיירי הפרויקט שותפים לדרך", מסר גד גרשון, מנהל תחום ההתחדשות העירונית ב"שפיר מגורים". "אנו מקווים לצאת במהרה לדרך עם הפרויקט ובכוונתנו להביא אליו את כלל יכולות החברה, כמו שאנו עושים שנים רבות בשלל פרויקטים דומים ברחבי הארץ ויחד ליצור מתחם מגורים מעולה".

פרויקט פארק המוזיאונים על המפה

שטח פרויקט פארק המוזיאונים במפה

ההערכה האופטימית: בעוד שנתיים הריסה

גרשון מספר כי שלב התכנון של הפרויקט החלו כבר לפני 12 שנים, כשבשנים האחרונות הוא מתבסס בעיקר על תכנית המתאר של שכונת רמת ורבר (ראו קובץ בתחתית הכתבה). שפיר נכנסו לפרויקט לפני 6 שנים, עוד בתקופת ראש העיר אבישי ברוורמן, שלטענת שפיר, לא ממש דחף את התוכניות. "מדובר בתהליך ארוך, שהחל עם החתמת הדיירים, עד שהגיעו להסכמה מלאה", הוא מציין. "עדיין יש דרך ארוכה למימוש הפרויקט".

לדברי גרשון, ההערכה האופטימית מדברת על כך, שלאחר האישור האחרון של הועדה המקומית, יוסרו ההתנגדויות שיוגשו לועדה המחוזית ובעוד כשנה וחצי יחלו להגיש היתרי בנייה. כך שעל פי ההערכה, אם הכל יתקדם לפי הציפיות של אנשי שפיר, ההריסה תחל בעוד כשנתיים והפרויקט עצמו יאוכלס באופן מלא רק לקראת סוף העשור הנוכחי.

גד גרשון - מנהל התחדשות עירונית ב"שפיר מגורים"
גד גרשון - מנהל התחדשות עירונית ב"שפיר מגורים" (צילום: יונתן בן חיים)

בונים על המטרו

אחד מהגורמים שהופכים את הפרויקט למורכב עוד יותר, הוא התכנון של קו "המטרו 2" (הקו הכתום), שתחנה שלו אמורה להיבנות ממש סמוך לפרויקט, על פינת ארלוזרוב-כצנלסון (ראו תמונה), מה שכנראה ייקח קצת שטח מגודלו של החניון התת-קרקעי של הפרויקט. למרות זאת בשפיר יכולים להיות מרוצים מכך, שהקו רק יחזק את האטרקטיביות של מיקום הפרויקט. 

"מי שהספיק לרכוש דירה במתחם, עשה עסקה טובה מאוד", מציין גרשון. "המחירים אמורים לעלות בצורה מטורפת. 

מה לגבי פרויקטים נוספים בפתח תקווה?

"קודם כל חברת שפיר מאוד מחוברת לעיר. המשרדים שלנו נמצאים בפתח תקווה ואנחנו כל הזמן עם היד על הדופק. יש כבר תכנית לפרויקט נוסף במזרח העיר וכמובן בודקים אופציות נוספות".  

עוד ב-נדלן

לפני-אחרי - פרויקט אברבנאל 12-14 פתח תקווה - חיים שמי ובניו

צפו: חיים שמי אחרי הריסה באברבנאל 12-14. בונים קטן, אבל חושבים על פ"ת בגדול

חשבתם שאין איפה לקנות דירה חדשה בפתח תקווה בפחות מ-2 מיליון ש"ח? פרויקט הפינוי והבינוי במרכז העיר של החברה הותיקה, שכל כך מזוהה עם פתח תקווה, העביר הילוך, לאחר הריסת המבנים הישנים ואחרי שהטרקטורים כבר עלו על הקרקע. בשמי בונים על הלוקיישן האטרקטיבי (מרחק הליכה מתחנת הרכבת הקלה) ופונים בעיקר לקהל המשקיעים והזוגות הצעירים.

המשך קריאה »
התחדשות עירונית אזורים כפר אברהם בפתח תקווה

חברת "אזורים" זכתה במכרז לפרויקט ענק של התחדשות עירונית בכפר אברהם פתח תקווה

השכונה הותיקה במזרח העיר צפויה להתחדש בשנים הקרובות ב-1200 דירות חדשות, שיחליפו כ-300 ישנות במסגרת פרויקט פינוי, שיתפרס על פני שטח גדול ברחובות הרב הרצוג, הרב גולד, יונה גרין ורבי עקיבא. הדיירים יהנו מתוספת של כ-25 מ"ר לכל דירה + מחסן וחנייה. צפי לסיום פרויקט ואכלוס: כ-7 שנים. סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית בחברה: "שאיפתנו לפעול למען חידושה של העיר".

המשך קריאה »
מגדלי ב.ס.ר סיטי פתח תקווה

2 שטחי ענק מוצעים להשכרה בב.ס.ר סיטי: 4 קומות לייעוד ציבורי ונוספת לחברה מסחרית

הזרוע השיווקית של חברת "רושו יזמות והנדסה", החלה השבוע בשיווק השטחים במתחם ההולך ומתאכלס. כ-5000 מ"ר בקומות 5-8 בבניין I, מיועדים לשימוש ציבורי כמו קופות חולים, מכללות ומשרדים ממשלתיים. שטח נוסף, של כ-1900 מ"ר בבניין T בקומה ה-3, מיועד לחברות ענק וכולל גם שתי מרפסות של 420 מ"ר כ"א. מישל וקנין, מנהל השיווק של רושו: "אנחנו כבר במגעים עם מספר גורמים שהתעניינו".

המשך קריאה »
רומס בסר סיטי פתח תקווה ROOMS BSR PT

צפו מהשטח: המשרדים העתידיים של ROOMS מבית פתאל במתחם העסקים ב.ס.ר סיטי

רשת המשרדים השיתופיים של ענקית המלונות, מביאה את הקונספט שלה ללב איזור העסקים של פתח תקווה. החברה בונה על תפוסה מלאה וביקושים גבוהים, נוכח הלוקיישן האטרקטיבי והחדשנות. המשרדים יוקמו בקומות 3+4 של בניין Y במתחם על שטח של 3800 מ"ר משרדים + 850 מ"ר מרפסות. דניאל פיטשון, מנהל השיווק של הרשת: "מחברים את החוויה של המסחר לתוך המשרדים".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading