רמי גרינברג בכנס יזמים במלון פרימה לינק פתח תקווה

צפו ברמי גרינברג משדר "עסקים" כרגיל בכנס יזמים: "אין קיום לעיר בלי עסקים"

בכנס יזמים, באווירה יחסית אינטימית, אליו הגיעו כ-50 איש, לקומת העסקים של מלון "פרימה לינק", ראש העירייה הראה שהוא הולך קדימה, בלי לתת להסחות דעת (והיו כאלה החודש) להפריע לו לממש את האסטרטגיה שלו – להוביל את פתח תקווה להיות אימפריה של עסקים. את הכנס יזם ראש מינהל העסקים בעיר, שלמה בנימין, שהבטיח: "הרכת הקלה תחל לפעול בנובמבר"

לפני קצת יותר מחודשיים, הגענו לכנס עסקים גדול הרבה יותר, כ-100 מטרים מהמלון, במגדל "גלובל טאווארס" וגם אז כולם ידעו שם כי ההתפתחות העסקית (ובכלל) של פתח תקווה, תלויה רבות ברכבת הקלה וביתר צירי התנועה של העיר. בדברים שנשא גרינברג בכנס (במשך כ-30 דקות), הוא פירט על התוכניות התחברותיות וקרא ליזמים להגיע ולהשקיע בעיר.

צפו בדברים של גרינברג, נציגי העירייה ויזמים מהכנס

מחברים את סגולה-אם המושבות-קריית אריה במיליארד ש"ח

"קיומה של העיר תלוי באסטרטגיה של קידום איזורי העסקים בה", הדגיש גרינברג בכנס. "לכן אנחנו משקיעים שם את מרבית הכסף בתכנון, בתשתיות ובפתרונות התחבורתיים והתנועתיים. מדובר על מיליארדים. זאת האסטרטגיה שלנו. בלי פיתוח העסקים ואיזורי העסקים – אין עיר". בדבריו הוסיף כי פתח תקווה, מאשרת בנייה ועסקים באופן קל ומהיר יותר, ביחס לרשויות אחרות. "אני קורא ליזמים להשקיע בעיר", הדגיש. 

בדבריו גם התייחס לא מעט לתוכניות התחברותיות של העיר, במיוחד לכביש שאמור לחבר בין סגולה לאם המושבות, קריית אריה ורמת סיב (גרינברג: "תקציב של כמיליארד שקלים כבר אושר בממשלה") וכן לתכניות נוספות כמו שדרוג כביש 40 (הרחבה וסלילת נת"צים), הקמת התחנה המרכזית החדשה וגשרי הולכי רגל ושסלילת שבילי אופניים ברחבי העיר.

אפרים רייך
אפרים רייך

52 מיליון נוסעים ביום

אבל מה שעניין במיוחד את היזמים זה מתי תחל לפעול הרכבת הקלה, שכבר רואים "טסטים" שלה כמעט כל יום על המסילה בפתח תקווה. "הרכבת הקלה תחל לפעול בנובמבר 2022", הבטיח שלום בנינמין, ראש מינהל העסקים בעיר. "היא אמורה להסיע כ-52 מיליון נוסעים בשנה הראשונה. זה ייתן לנו עוצמה נוספת ואני מקווה גם הפחתה בגודש התנועה של העיר וכמובן זה ייתן דחיפה גדולה מאוד לעסקים לרצות להיכנס אלינו".

בכנס השתתפו יזמים להם פרויקטים מסחריים ענקיים בפתח תקווה, ביניהם, אפריים רייך, שרכש את השטח של מגשימים 3-5 (ליד מגדל חוגי), בו אמורים לקום שני מגדלי משרדים ענקיים, עליהם כתבנו לפני מספר חודשים. "אני חייב לציין לטובה את ראש העיר ואנשיו, שמקדמים את הפרויקט מהר", אמר רייך. "הארכיטקטים שלנו כבר עובדים על התוכנוית ואנחנו מקווים כי תוך שנה וחצי-שנתיים, נעלה על הקרקע". 

צילום באדיבות שי בן סניור

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »