רמי גרינברג בכנס יזמים במלון פרימה לינק פתח תקווה

צפו ברמי גרינברג משדר "עסקים" כרגיל בכנס יזמים: "אין קיום לעיר בלי עסקים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בכנס יזמים, באווירה יחסית אינטימית, אליו הגיעו כ-50 איש, לקומת העסקים של מלון "פרימה לינק", ראש העירייה הראה שהוא הולך קדימה, בלי לתת להסחות דעת (והיו כאלה החודש) להפריע לו לממש את האסטרטגיה שלו – להוביל את פתח תקווה להיות אימפריה של עסקים. את הכנס יזם ראש מינהל העסקים בעיר, שלמה בנימין, שהבטיח: "הרכת הקלה תחל לפעול בנובמבר"

לפני קצת יותר מחודשיים, הגענו לכנס עסקים גדול הרבה יותר, כ-100 מטרים מהמלון, במגדל "גלובל טאווארס" וגם אז כולם ידעו שם כי ההתפתחות העסקית (ובכלל) של פתח תקווה, תלויה רבות ברכבת הקלה וביתר צירי התנועה של העיר. בדברים שנשא גרינברג בכנס (במשך כ-30 דקות), הוא פירט על התוכניות התחברותיות וקרא ליזמים להגיע ולהשקיע בעיר.

צפו בדברים של גרינברג, נציגי העירייה ויזמים מהכנס

מחברים את סגולה-אם המושבות-קריית אריה במיליארד ש"ח

"קיומה של העיר תלוי באסטרטגיה של קידום איזורי העסקים בה", הדגיש גרינברג בכנס. "לכן אנחנו משקיעים שם את מרבית הכסף בתכנון, בתשתיות ובפתרונות התחבורתיים והתנועתיים. מדובר על מיליארדים. זאת האסטרטגיה שלנו. בלי פיתוח העסקים ואיזורי העסקים – אין עיר". בדבריו הוסיף כי פתח תקווה, מאשרת בנייה ועסקים באופן קל ומהיר יותר, ביחס לרשויות אחרות. "אני קורא ליזמים להשקיע בעיר", הדגיש. 

בדבריו גם התייחס לא מעט לתוכניות התחברותיות של העיר, במיוחד לכביש שאמור לחבר בין סגולה לאם המושבות, קריית אריה ורמת סיב (גרינברג: "תקציב של כמיליארד שקלים כבר אושר בממשלה") וכן לתכניות נוספות כמו שדרוג כביש 40 (הרחבה וסלילת נת"צים), הקמת התחנה המרכזית החדשה וגשרי הולכי רגל ושסלילת שבילי אופניים ברחבי העיר.

אפרים רייך
אפרים רייך

52 מיליון נוסעים ביום

אבל מה שעניין במיוחד את היזמים זה מתי תחל לפעול הרכבת הקלה, שכבר רואים "טסטים" שלה כמעט כל יום על המסילה בפתח תקווה. "הרכבת הקלה תחל לפעול בנובמבר 2022", הבטיח שלום בנינמין, ראש מינהל העסקים בעיר. "היא אמורה להסיע כ-52 מיליון נוסעים בשנה הראשונה. זה ייתן לנו עוצמה נוספת ואני מקווה גם הפחתה בגודש התנועה של העיר וכמובן זה ייתן דחיפה גדולה מאוד לעסקים לרצות להיכנס אלינו".

בכנס השתתפו יזמים להם פרויקטים מסחריים ענקיים בפתח תקווה, ביניהם, אפריים רייך, שרכש את השטח של מגשימים 3-5 (ליד מגדל חוגי), בו אמורים לקום שני מגדלי משרדים ענקיים, עליהם כתבנו לפני מספר חודשים. "אני חייב לציין לטובה את ראש העיר ואנשיו, שמקדמים את הפרויקט מהר", אמר רייך. "הארכיטקטים שלנו כבר עובדים על התוכנוית ואנחנו מקווים כי תוך שנה וחצי-שנתיים, נעלה על הקרקע". 

צילום באדיבות שי בן סניור

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading