רמי גרינברג בכנס יזמים במלון פרימה לינק פתח תקווה

צפו ברמי גרינברג משדר "עסקים" כרגיל בכנס יזמים: "אין קיום לעיר בלי עסקים"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בכנס יזמים, באווירה יחסית אינטימית, אליו הגיעו כ-50 איש, לקומת העסקים של מלון "פרימה לינק", ראש העירייה הראה שהוא הולך קדימה, בלי לתת להסחות דעת (והיו כאלה החודש) להפריע לו לממש את האסטרטגיה שלו – להוביל את פתח תקווה להיות אימפריה של עסקים. את הכנס יזם ראש מינהל העסקים בעיר, שלמה בנימין, שהבטיח: "הרכת הקלה תחל לפעול בנובמבר"

לפני קצת יותר מחודשיים, הגענו לכנס עסקים גדול הרבה יותר, כ-100 מטרים מהמלון, במגדל "גלובל טאווארס" וגם אז כולם ידעו שם כי ההתפתחות העסקית (ובכלל) של פתח תקווה, תלויה רבות ברכבת הקלה וביתר צירי התנועה של העיר. בדברים שנשא גרינברג בכנס (במשך כ-30 דקות), הוא פירט על התוכניות התחברותיות וקרא ליזמים להגיע ולהשקיע בעיר.

צפו בדברים של גרינברג, נציגי העירייה ויזמים מהכנס

מחברים את סגולה-אם המושבות-קריית אריה במיליארד ש"ח

"קיומה של העיר תלוי באסטרטגיה של קידום איזורי העסקים בה", הדגיש גרינברג בכנס. "לכן אנחנו משקיעים שם את מרבית הכסף בתכנון, בתשתיות ובפתרונות התחבורתיים והתנועתיים. מדובר על מיליארדים. זאת האסטרטגיה שלנו. בלי פיתוח העסקים ואיזורי העסקים – אין עיר". בדבריו הוסיף כי פתח תקווה, מאשרת בנייה ועסקים באופן קל ומהיר יותר, ביחס לרשויות אחרות. "אני קורא ליזמים להשקיע בעיר", הדגיש. 

בדבריו גם התייחס לא מעט לתוכניות התחברותיות של העיר, במיוחד לכביש שאמור לחבר בין סגולה לאם המושבות, קריית אריה ורמת סיב (גרינברג: "תקציב של כמיליארד שקלים כבר אושר בממשלה") וכן לתכניות נוספות כמו שדרוג כביש 40 (הרחבה וסלילת נת"צים), הקמת התחנה המרכזית החדשה וגשרי הולכי רגל ושסלילת שבילי אופניים ברחבי העיר.

אפרים רייך
אפרים רייך

52 מיליון נוסעים ביום

אבל מה שעניין במיוחד את היזמים זה מתי תחל לפעול הרכבת הקלה, שכבר רואים "טסטים" שלה כמעט כל יום על המסילה בפתח תקווה. "הרכבת הקלה תחל לפעול בנובמבר 2022", הבטיח שלום בנינמין, ראש מינהל העסקים בעיר. "היא אמורה להסיע כ-52 מיליון נוסעים בשנה הראשונה. זה ייתן לנו עוצמה נוספת ואני מקווה גם הפחתה בגודש התנועה של העיר וכמובן זה ייתן דחיפה גדולה מאוד לעסקים לרצות להיכנס אלינו".

בכנס השתתפו יזמים להם פרויקטים מסחריים ענקיים בפתח תקווה, ביניהם, אפריים רייך, שרכש את השטח של מגשימים 3-5 (ליד מגדל חוגי), בו אמורים לקום שני מגדלי משרדים ענקיים, עליהם כתבנו לפני מספר חודשים. "אני חייב לציין לטובה את ראש העיר ואנשיו, שמקדמים את הפרויקט מהר", אמר רייך. "הארכיטקטים שלנו כבר עובדים על התוכנוית ואנחנו מקווים כי תוך שנה וחצי-שנתיים, נעלה על הקרקע". 

צילום באדיבות שי בן סניור

עוד ב-מהנעשה בעיר

רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

הלם בחיים עוזר: רמי גרינברג נעצר שוב – הפעם בחשד לעבירת שוחד

בפעם השנייה תוך חודשיים, המשטרה דורשת לחקירה את ראש העיר של פתח תקווה, שבניגוד לפעם הקודמת, היום (רביעי) הוא נעצר (ולא רק עוכב) ובית המשפט אף האריך את מעצרו בשישה ימים נוספים. הוא נעצר יחד עם מנכ"ל העירייה, רו"ח יאיר בניטה ושני בכירים נוספים. החשד: בבחירות 2018, גרינברג שיחד בעלי עסקים, להעביר לקמפיין מאות אלפי שקלים – בתמורה לקידום עסקיהם.

המשך קריאה »
נחל שילה

בעלות של 10.5 מיליון ש"ח: עיריית פתח תקווה תשקם את נחל שילה

העירייה הודיעה כי היא מקדמת את פרויקט שיקום נחל שילה, הכולל שיפוץ במקטע שבין חורשת התעשיינים ועד למעביר המים מתחת לכביש 5 בשלושה מקטעים. משך העבודות: כ-9 חודשים. ראש העיר, רמי גרינברג: "נחל שילה הוא פנינת טבע שהוזנחה במשך שנים". לדברי העירייה, הנחל וסביבתו יעברו שיקום נופי-אקולוגי ליצירת מרחב של טבע עירוני למטרות חינוך, טיול, בילוי ופנאי.

המשך קריאה »
ירון קדושים מדבר על רמי גרינברג

צפו בירון קדושים מדבר על רמי גרינברג: "עברתי שנים ארוכות עם מעשים של בריונות"

פעיל השכונות מהדר גנים, פגש את פתח תקווה NEWS לשיחה צפופה בעמישב. האופוזיציונר הבולט בפתח תקווה לראש עיר, שכמעט אין לו מתנגדים, היה בין היחידים שידעו על החקירה הסמויה, שניהלה המשטרה, היות והוא זה שהגיש את התלונה, בעקבות האיום לפטר את אשתו מהמוסד החרדי בה לימדה. "אלו לא ימים פשוטים. לא נוח להיות מעורב בפרשייה פלילית. גם כמתלונן".

המשך קריאה »
רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג בהתייחסות ראשונה לחקירה המשטרתית: "אין לי מה להסתיר"

גירנברג, שגם היום לא יוכל להיכנס למשרדי העירייה בהוראות המשטרה, פרסום בעמוד הפייסבוק שלו, כי הוא איש הציבור, שעוכב לחקירה בעקבות חשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים, שוחד וסחיטה באיומים. כזכור, שלושה ממקורביו נחקרו גם הם. "לצערי בשליחות הציבורית יש הרבה אנטריגות, שנאה ללא סיבה ורצון של מתחרים רק להכשיל".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading