פרויקט בזל פארק בפתח תקווה

הצצה מהשטח: "בזל פארק" – האח הצעיר של "פארק גיסין"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לנוסעים ברח' בזל פתח תקווה (ויש אלפים כאלה ביום), יש לא מעט זמן במהלך הפקק להסתכל ימינה (או שמאלה) ולראות שני הפרויקטים הענקיים של מסחר ותעסוקה, שנולדים בצידי הדרך. לצד התרוממות הרוח נוכח הפרויקטים החדשים, שמייצגים ביטוי נוסף להתפתחות העסקית של פתח תקווה, עולה החשש, איך הם ישפיעו על הצפיפות של הרחוב העמוס והצר.

לפני כחודשיים כתבנו על "פארק גיסין" של חברת ישרס, פרויקט שכבר נמצא בשלב יחסית מתקדם, לאחר בנייתן של 6 קומות בשני בנייני המשרדים, שאמורים לקום בו. תחילת האכלוס שם אמורה להיות עוד כ-8 חודשים (יוני 2022). הפרויקט ה"צעיר" יותר הוא זה של קבוצת סופרין (בשיתוף קבוצת וייס), שממותג בשם דומה – "בזל פארק".

צפו: מה קורה בפרויקט בזל פארק

לדברי יזמי הפרויקט, צפי האכלוס הוא ספטמבר 2024, אז כבר אמורים לפעול ה"קו האדום" ואולי גם ה"קו הצהוב", של הרכבת הקלה, שתעצור בתחנת "בילינסון", מרחק הליכה יחסית קטן (תלוי למי…) מהפרויקט. לפי החישוב שלנו, כחצי קילומטר.

בקבוצת סופרין מוסיפים כי אחד היתרונות של פרויקט בזל פארק, הוא הקרבה המשמעותית לשכונות  המגורים נוה גן ואם המושבות בה ממוקמת אוכולסייה המאופיינת בעבודה בהייטק ובשוק החופשי.

פרויקט בזל פארק - כביש אמור לחבר בין בזל לרח' משה מלכה
פרויקט בזל פארק - כביש אמור לחבר בין בזל לרח' משה מלכה

פסולת ומכשולים

מביקור שלנו במקום עולה כי העבודות עדיין בשלב התחלתי. השלד עוד לא התחיל להיבנות וכרגע עוסקים בעיקר בחפירות ודיפון של החניון התת קרקעי הענק שיוקם מתחת למגדל. הפרויקט מתחבר לעבודות שנעשות להרחבת הפארק הגדול ומעניין איך השניים ישתלבו בעתיד.

יש לציין כי הפרויקט מגודר כראוי, אך מטבע הדברים הוא גורם שמקשה על תנועת הולכי הרגל על המדרכה. לעיתים, חלק מהפסולת הרבה, שנוצרת מהעבודות של הפרויקט, זולגת לרחוב. המשאיות וכלי העבודה שנכנסים ויוצאים מהשטח, כמובן לא מיטיבים עם עומס התנועה ברח' הצפוף ממילא. 

אם יש משהו שיכול לתת פתח של תקווה לתנועה באיזור, חוץ מפתיחת הרכבת הקלה, הוא הכביש החדש שאמור לחבר בין רח' הרב משה מלכה לרח' בזל. עד כמה זה יעזור? ימים יגידו.

פרויקט בזל פארק - הצצה לבפנים
פרויקט בזל פארק - הצצה לבפנים
בזל פארק - מבט מהפרויקט לעבר הפארק
בזל פארק - מבט מהפרויקט לעבר הפארק
בזל פארק - מבט מרח' בזל
בזל פארק - מבט מרח' בזל
בזל פארק - עבודות חפירה ודיפון
בזל פארק - עבודות חפירה ודיפון
פארק בזל - הצצה מהשטח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פתח תקווה NEWS - בנייה בבזל פארק

שטח הקרקע הסמוך לפרויקט "בזל פארק" יימכר ביותר מ-100 מיליון שקלים

לאחר תביעה לפירוק שיתוף בבית המשפט, הוחלט להעמיד את חלק משטח המגרש הנטוש בבאזל פארק למכירה בעלות של מאות מיליונים. באזור יוקרתי ומבוקש כמו קריית אריה, שכל שטח פנוי נבנה בו משהו חדש, מי תהיה הקונה הראשונה להסתער על המציאה?

המשך קריאה »
מבט על פרויקט דן טאון היום

"עמי בוטיק" רכשה את "דן טאון" ביותר מחצי מיליארד שקל

שם מפתיע מאוד נכנס לאחד מהפרויקטים המסחריים המדוברים ביותר בפתח תקווה ובישראל בכלל. רשת קניוני הבוטיק רכשה מ"הכיכר הלבנה", שהחזיקה בזכויות הפרויקט, את המתחם בהשקעה של 580 מיליון ש"ח. מדובר על שטח של 27 אלף מ"ר בשלושה מפלסים. נוכח ריבוי המרכזים המסחריים שצפויים באיזור – האם ההשקעה תצדיק את עצמה?

המשך קריאה »
פתח תקווה NEWS - מתחם בסט

חברת בסט תשקיע 170 מיליון ש"ח בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה

אחד מהפרויקטים המעניינים של העיר, צפוי לקבל חיזוק נוסף. חברת הנדל"ן של הקבוצה הודיעה כי השקיעה מליונים בשטח של כ-5 דונם במערב-דרום העיר על ציר רבין המתפתח. במסגרת הפרויקט צפויים להיבנות 158 דירות (2-5 חדרים כולל פנטהאוזים) ועוד כ-3000 מ"ר של שטחי מסחר וחניונים. מור: "נמשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

המשך קריאה »
פרויקט ויתניה-קרסו

חפירה ודיפון במתחם "ויתניה-קרסו" – לפני מיתוג ושיווק הפרויקט

אחד הפרויקטים הגדולים והמסקרנים בפארק טק (קריית אריה) הינו המתחם הרב שימושי למסחר, הייטק ומשרדים של היזמים "ויתניה" ו-"קרסו נדל"ן", הצובר סביבו ציפיה והתלהבות לקראת הפתיחה ב-2024. מדובר בשטח קרקע עצום המשתרע על כ- 25 דונם בצומת שלמה שמלצר (ציר אם המושבות) וזבולון המר. לאחרונה החלו עבודות החפירה והדיפון – קבלו הצצה.

המשך קריאה »
נגישות