צפו: סרטון של תושב העיר הקורא לרשום את כל מי שיגיע לתמוך בגרינברג – הוסר על ידו מהרשת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ראש העיר צפוי לסיים את תקופת ריצוי מעצרו מחר (15.8) ועדיין לא ברור אם יסיים את חקירתו וישתחרר מחר. בינתיים, העלה ביום חמישי, תושב העיר בשם גיל טסה, סרטון הקורא לתושבים להגיע להפגנת תמיכה בו בפתח אבו כביר ולבצע שם "רישום חברים". בינתיים, מפגן התמיכה בוטל וטסה הסיר את הסרטון, למרות שהוא רץ בטוויטר, על ידי העיתונאי אורן אהרוני. צפו.

אהרוני העלה את הסרטון לערוץ הטוויטר שלו (סביר להניח כי הספיק להוריד את הסרטון למחשב, לפני שטסה הסירו) וטען בביקורתיות כי יש בקריאה של טסה מעין "איום מרומז". "מסכנים עובדי העירייה, שלא רוצים לתמוך בחשוד בשוחד – ומחויבים להגיע לתמוך בו. אני חושב שהמשטרה צריכה לבדוק גם את זה", צייץ אהרוני.

צפו בסרטון התמיכה של גיל טסה

גרינברג נעצר כבר ביום רביעי בשבוע שעבר, בחשד לעבירות שונות, ביניהן עבירת השוחד. גורמים במשטרה ציינו כי יש בידם עדות לכך (כנראה סרטון וידאו, פ"נ), שגרינברג קיבל כספי שוחד בתהליך מערכת הבחירות לעיריות המקומיות ב-2018, בתמורה לקידום עסקיהם של בעלי עניין. מאז, הוא נמצא במעצר באבו-כביר, עד לדיון נוסף בהארכת מעצרו, שאמור להתקיים מחר. בינתיים, תושבי פתח תקווה תלו שלט הבאת תמיכה בגרינברג על גשר בילינסון ברח' זבוטיסקי

כזכור, לפני כחודש חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 עיכבו הבוקר (ב')  את איש הציבור, יחד עם 3 ממקורביו, המעורבים על פי החשד, בביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים, שימוש לרעה בכוח המשרה, מתן שוחד וקשירת קשר לביצוע פשע.

חקירת המשטרה החלה לפני כשנה בעקבות תלונה לפיה רמי גרינברג דרש את פיטוריהם מעבודה, או הרחקה מתפקיד של מתנגדיו, או של בני משפחתם, והציב זאת כתנאי להעברת תקציבים למוסדות המעסיקים אותם ומתוקצבים על ידי הרשות. החקירה מלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. על פי החשד, שלושת מקורביו של איש הציבור, חשודים כמי שפעלו בשליחותו, כדי לממש את רצונו וכוונותיו.

העבר מלמד, כי רוב ראשי רשויות והערים, שעוכבו, נחקרו ואף נשפטו, נסגר התיק נגדם ללא כלום. מגורמים עמם שוחחנו באותה עירייה, מקווים וגם בטוחים, שזה יהיה המצב גם במקרה הזה. בין ראשי הערים, שנסגרו מולם תיקים בשנים האחרונות: ישראל זינגר (רמת גן), חיים אביטן (חדרה), בני ביטון (דימונה), מוטי ששון (חולון), חיים צורי (קריית מוצקין), ניסים מלכה (קריית שמונה), ז'קי סבג (נהריה) ומרים פיירברג (נתניה).

החומרים פורסמו על פי סעיף 27 לחוק זכויות יוצרים

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading