מידרג: פתח תקווה מקום שני בשביעות רצון התושבים, לאחר שב-2018 דורגה אחרונה

לפי דירוג העיריות השנתי של אתר הדירוגים המוכר, העיר מדורגת עם ציון של 3.73, המשוכלל לפי מדדים שונים, רק שתי עשיריות פחות מראשון לציון, שבמקום הראשון. אל הסקר נכנסו 22 עיריות, להן היו לפחות 100 מדרגים, שענו על 17 שאלות שונות. עוד מהדירוג: פתח תקווה טובה לזוגות הצעירים, מרוצים ממספר מקומות החנייה ומרמת התכנון והבנייה בעיר. 

למרות שפתח תקווה היא עיר גדולה, מורכבת ועם הרבה בעיות, נראה שהתושבים שבעי רצון, כך עולה לפי דירוג שעשה אתר הדירוגים "מידרג". לפי הדירוג, בין חמש הערים הגדולות בישראל, ראשון לציון גרפה את המקום הראשון עם ציון של 3.75 מתוך 5. פתח תקווה דורגה במקום השני בדירוג חמש הערים הגדולות בהפרש קטן – 3.73.

לפי נתוני האתר, פתח תקווה, היא ההפתעה הגדולה של הדירוג השנתי, בהתחשב בכך שב-2018 היא הגיעה למקום האחרון בין חמש העיריות הגדולות (שכוללות את ירושלים, תל אביב, חיפה וראשון לציון). את השינוי הדרמטי אפשר לייחס להיבחרו של ראש העיר רמי גרינברג ב-2018, שזוכה לאהדה גורפת בקרב תושבי העיר, זאת למרות החשדות לשחיתות והחקירה הפלילית. 

מבט על מתחם האוכל והקניון GISS-IN ברחוב גיסין אם המושבות

התושבים בפתח תקווה בעיקר מרוצים ממספר מקומות החניה בעיר (2.83 מול 2.54 של ראשון לציון), ומרמת התכנון ובנייה בעיר, בתחומים של קידום התחדשות עירונית, מתן היתרי בנייה ועידוד זוגות צעירים. פתח תקווה זכתה לעליית הציון הגבוהה ביותר ואחריה נמצאת ראשון לציון, עם עלייה של 0.34 בדירוג הכללי שהביאה אותה למקום הראשון. ירושלים עם עלייה של 0.24, אך עדיין נשארה במקום הרביעי.

מידרג העיריות נערך זו השנה החמישית בתאר בו רשומים 933,370 ישראלים. 5,961 מתוכם, תושבים של 22 הערים הגדולות בישראל, ענו על הדירוג, וחילקו ציונים לתפקוד העיריות שלהם. לפי אתר מידרג, בדירוג השתתפו רק תושבים מאומתים (לפי מספר סלולר ייחודי). כל תושב יכול היה למלא את הדירוג פעם אחת בלבד והקישור לשאלון אינו ניתן היה להעברה.

מבט על קריית אריה ואם המושבות

41% מרוצים בפתח תקווה. 4% בחיפה

גולשי האתר דירגו את תפקוד העיריות שלהם ב-17 שאלות שונות, כמו: האם יש תמורה לארנונה, איך הייתה התנהלות העירייה במהלך מגפת הקורונה, מצב הניקיון, מצב מערכת החינוך, התרבות והפנאי, התכנון והבנייה, התקשורת מול התושבים, מצב הפארקים, מתקני הספורט והתחבורה הציבורית. בנוסף נשאלו מה הדבר המתסכל ביותר בתפקוד העירייה, מה הדבר הטוב ביותר בעיר ועוד.

על השאלה האם בפתח תקווה מקבלים תמורה לאגרה, ענו 41 אחוזים מהתושבים בחיוב ואם נשווה זאת לחיפה, הרי ששם רק 4% השיבו בחיוב לשאלה זו. על השאלה עד כמה בעיר שלכם חושבים על זוגות צעירים ומעודדים לגור בה, קיבלה פתח תקווה את הציון 3.10, רק שש עשירות פחות ממודיעין שדורגה ראשונה בשאלה זו. 

פתח תקווה זכתה במקום השני בסקר (מתוך חמש העיריות הגדולות) בשאלות שהתייחסו בנוגע לטיפול של העירייה בקורונה בפרמטרים של התנהלות מערכת החינוך בעיר בזמן המגפה, פריסת מתחמי בדיקות וחיסונים בעיר ועזרה לתושבים חולים וקשישים. 

גשר המיתרים בלילה פתח תקווה. באדיבות: שי בן סניור
גשר המיתרים בלילה פתח תקווה. באדיבות: שי בן סניור

תגובת ראש העיר כפי שנשלחה לנו (עם טלפון)

לאחר כמעט 4 שנים של מאמץ בלתי פוסק להצעיד את העיר שלנו קדימה, בשעה האחרונה נחשפנו לנתונים מצויינים המתפרסמים ע"י אתר מידרג לשנת 2022. מתברר שגם במדרג כמו במחקרים נוספים שנעשו לאחרונה עולה כי פתח תקווה עשתה בשנים האחרונות את השדרוג והשיפור המשמעותיים ביותר ומובילה בפרמטרים רבים וזאת לעומת שנים עברו שהייתה במקומות נמוכים מאד.

אני מודה לכל עובדי העירייה על העבודה סביב השעון לרווחת התושבים. עבודתכם המסורה באה לידי ביטוי בשטח וכמובן גם בסקר המצורף ובסקרים נוספים שפורסמו לאחרונה. אני מודה לכם, תושבי פ"ת היקרים, על האמון והערכה ועל האהבה והגאווה בפתח תקווה עירנו הנפלאה!!! נמשיך לפעול למענכם ולמען העיר היקרה שלנו בכל העוצמה ובכל נושא שיידרש.

רמי גרינברג, ראש העיר | 054-6733156

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »