משאית אשפה בפתח תקווה

מהיום: נתקעתם בבוקר מאחורי משאית זבל בפתח תקווה? כנסו ל-WAZE כדי להימנע מהפקק

סוף לעצבים בבוקר? מהעירייה נמסר כי במהלך השבועות האחרונים חוברו המשאיות לאיסוף ופינוי פסולת בשירות העירייה למערכות איכון, כך שמעתה הן יופיעו כאייקון "משאית" על גבי המפה של WAZE. מטרת המהלך, היא לאפשר לנהגים לתכנן טוב יותר את המסלול שלהם במהלך שעות הבוקר ובכך לשפר את זרימת התנועה בשכונות העיר.

החל מהיום (שלישי) יופיעו משאיות האשפה במפות ה-WAZE כאייקון של משאית ירוקה, וכך יוכלו התושבים להימנע מעיכובים שנגרמים בעקבות פעילות רכבי התברואה. "מטרת התוכנית היא להפוך את המידע התחברותי לנגיש ואפקטיבי עבור התושבים, ולשפר את איכות חיי הנהגים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג.
"אני מאמין כי השירות החדש יוכל להקל על התושבים ולסייע להם להימנע מעיכוב בכבישים ומפקקים".

לדברי העיריה, מהלך זה מצטרף ליוזמה שנהגי משאיות האשפה של העירייה נמנעים מלפנות אשפה ברחובות העיר בשעות העומס בין השעות 08:15-07:30. "אין לי ספק כי שירות זה יסייע גם הוא לתושבים שייהנו מחוויית ניווט משופרת ומועילה", אמר גרינברג

המחשה של משאיות האשפה ב-WAZE

המחשה של משאיות אשפה ב-WAZE

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »