פרויקט מרכז מסחרי הדקל 9 פתח תקווה

נפתח המכרז לבחירת העסקים שיפעלו במרכז המסחרי החדש – "קהילון נווה גן"

אחד מהפרויקטים המסחריים המעניינים של העיר, עולה שלב: חודשיים לאחר שהחלה הבנייה ברח' מבצע דקל בשכונת נווה גן, העירייה קוראת לעסקים להשתתף במכרז להשכרת 6 שטחי מסחר במתחם. מדובר במרכז מסחרי עם מבנה של שתי קומות, על שטח של כ-1260 מ"ר, כשבקומה הראשונה צפויים לאכלס עסקים מסחריים ובשנייה שטחים קהילתיים. מועד השקה צפוי? ינואר 2024.

ה"קהילון" הוא קונספט חדשני בעיר שמעורר סקרנות בקרב בעלי עסקים רבים, שחלקם פנו אלינו למערכת, מאז שפרסמנו עליו ראשונים בפברואר השנה. העסקים התעניינו לגבי השכרת חנויות ומסעדות וכעת הם יכולים לגשת למכרז שנפתח על ידי העירייה. סוגי העסקים שצפויים להיכנס למרכז הם: מינימרקט, חנות פארם/חנות טבע/מספרה/ציוד משרדי/צעצועים/סלולר/כלי בית, שירותי הסעדה – קפה/בייקרי, פיצה/גלידה/ חנות שייקים, מעדניה/קצביה/חנות פירות וירקות ועוד.

 

השלט בחזית קהילון נווה גן
השלט בחזית קהילון נווה גן

למעשה, מדובר בשישה שטחי מסחר, שיצאו למכרז, לפי תמהיל שנקבע יחד עם תושבי שכונת נווה גן. בעירייה מדגישים כי המכרז מיועד לרשתות בעלות ניסיון מוכח בהפעלת עסקים במרכזים מסחריים. משתתף במכרז יוכל להגיש הצעות לשני שטחים שונים ולכל עסק מוגדרת תקופת מינימום עם אפשרות להארכה לתקופה נוספת כמפורט במכרז.

הזוכים במכרז יידרשו לקבל רישיון עסק, להשלים את עבודות ההתאמה וההצטיידות הנדרשות בשטח ולהתחיל להפעיל את העסק המוצע בתוך 90 יום ממועד קבלת ההחזקה בשטח המושכר. ניתן לעיין במכרז ולרכוש אותו כמפורט באתר החברה לפיתוח פתח תקווה.

הודעה על מכרז קהילון נווה גן - מטעם החברה לפיתוח פתח תקווה
הודעה על מכרז קהילון נווה גן - מטעם החברה לפיתוח פתח תקווה

הרווח מהפרויקט - יופנה לקהילה

כפי שדיווחנו לפני חודשיים, עבודות הבנייה של 'הקהילון' בנווה גן, שכתובתו תהיה מבצע דקל 9, החלו והוא צפוי לכלול מבנה בן שתי קומות בשטח של כ-1,260 מ"ר, כאשר קומת הקרקע תיבנה למסחר והקומה הראשונה תיבנה לשימושים ציבוריים. בנייתו עתידה להסתיים בעוד כ-15 חודשים.

כפי שכבר כתבנו בעבר, החברה לפיתוח פתח תקווה פיתחה מודל יזמי יייחודי להקמת מרכזים מסחריים על שטחים עירוניים. במסגרת המודל, החברה לפיתוח פתח תקווה בונה, מנהלת ומתפעלת את המבנה למספר שנים והרווח מהפרויקט יישאר לשימוש לצרכים ציבוריים ולא יופנה ליזמים פרטיים. הרווחים מהפעילות היזמית תופנה להשקעות נוספות בתושבי העיר שיהיו המרוויחים המרכזיים מהמודל החדש.

"המכרז פונה למגוון רחב של רשתות ועסקים ,שיוכלו להתמודד על שטחי המסחר ולספק לתושבי השכונה מגוון של אפשרויות בילוי", מסר לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה. "החברה לפיתוח פתח תקווה ממשיכה בעשיה מגוונת שתכליתה שיפור חיי תושבי העיר ע"י מיזמים ייחודיים שרווחיהם יחזרו לטובת תושבי העיר".

קהילון נווה גן פתח תקווה
העבודות התחילו לפני חודשיים - קהילון נווה גן פתח תקווה

ביקור בשטח קהילון נווה גן לפני תחילת הבנייה

קהילון נווה גן על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »