קהילון נווה גן פתח תקווה

"קהילון" נווה גן: החלו עבודות הבנייה במתחם בעלות פרויקט של כ-15 מיליון ש"ח

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

העירייה והחברה לפיתוח פתח תקווה פיתחו מודל ייחודי, שהדגם הראשון בישראל יוצא לדרך לביצוע בימים אלו ברח' מבצע הדקל, כשהטרקטורים התחילו לעלות על השטח ולהכין את המתחם לשלב הבנייה. בתכנון: קומת קרקע לצרכים מסחריים עם סופר, בית קפה, גלידריה, פיצוציה וחנויות נוספות והקומה הראשונה תוקדש לפעילות ציבורית-קהילתית. צפי סיום פרויקט ואכלוס: תחילת 2024. 

הצרות (ויש שייקראו לזה, הסחות דעות) במשרדי העירייה, כמובן שלא עוצרות את הפרויקטים. ביקרנו השבוע בנווה גן, מספר חודשים לאחר הביקור האחרון וגילינו שה"קהילון", לו מצפים בקוצר רוח תושבי נווה גן, מתחיל לקרום עור וגידים.  מדובר בקונספט ייחודי וחדשני של החברה לפיתוח תקווה (החלפ"ת), במסגרתו שטחים עירוניים ישמשו ל מרכזים מסחריים-קהילתיים לרווחת התושבים.

השלט בחזית קהילון נווה גן
השלט בחזית קהילון נווה גן

הרעיון שעומד מאחורי היוזמה הינו שהחברה בונה, מנהלת ומתפעלת את המבנה למספר שנים והרווח מהשכירות של העסקים בפרויקט, נשאר לשימוש לצרכים ציבוריים ולא הולך ליזמים פרטיים. באופן הזה, הכסף, שנשאר אצל העירייה והחלפ"ת, יופנה לפעילויות נוספות למען תושבי העיר, שיהיו המרוויחים המרכזיים מהמודל החדש. 

"במסגרת תנופת הפיתוח בפתח תקווה, אנחנו מקדמים בימים אלו את בניית המרכז המסחרי – קהילתי "קהילון" בשכונת נווה גן", אמר רמי גרינברג בטקס שציין את תחילת הבנייה בפרויקט. "מדובר בפרויקט חשוב, שייתן מענה מיטבי לתושבי השכונה, לאחר שנים של ציפייה למרכז חדש ומודרני. אני מודה למינהל ההנדסה ולחברה לפיתוח פתח תקווה על קידום הפרוייקט לרווחת התושבים."

רמי גרינברג בשטח הפרויקט (צילום: דוברות העירייה)
רמי גרינברג בשטח הפרויקט (צילום: דוברות העירייה)

המעניין בפרויקט הוא שתושבי שכונת נווה גן לקחו חלק באפיון המרכז באמצעות סקר תושבים בו בחרו בהתאם להעדפותיהם אלו סוגי עסקים יהיו בחלק המסחרי של המרכז. שטחו של 'הקהילון' יהיה כ-1500 מ"ר ויכלול 2 קומות. קומת הקרקע תכלול שטחי מסחר עסקיים עם תמהיל מגוון והקומה הראשונה תיועד לפעילות ציבורית-קהילתית.

כאמור, טרם היציאה להקמת 'הקהילון' בוצע סקר בקרב התושבים לקביעת תמהיל החנויות לפי רצון והעדפת התושבים כלל, בין היתר, סופר שכונתי, בית קפה וממכר מזון, גלידריה, פיצוציה וחנויות נוספות שישרתו את הציבור. עלות הקמת המרכז החדש היא כ-15 מיליון ₪. מהחלפ"ת נמסר כי המבנה יהיה מוכן לאכלוס ופעילות בעוד כשנה וחצי. 

צפו בביקור הקודם שלנו בשטח קהילון נווה גן ברח' מבצע הדקל

שטח קהילון נווה גן על המפה

עוד ב-נדלן

התחדשות עירונית אזורים כפר אברהם בפתח תקווה

חברת "אזורים" זכתה במכרז לפרויקט ענק של התחדשות עירונית בכפר אברהם פתח תקווה

השכונה הותיקה במזרח העיר צפויה להתחדש בשנים הקרובות ב-1200 דירות חדשות, שיחליפו כ-300 ישנות במסגרת פרויקט פינוי, שיתפרס על פני שטח גדול ברחובות הרב הרצוג, הרב גולד, יונה גרין ורבי עקיבא. הדיירים יהנו מתוספת של כ-25 מ"ר לכל דירה + מחסן וחנייה. צפי לסיום פרויקט ואכלוס: כ-7 שנים. סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית בחברה: "שאיפתנו לפעול למען חידושה של העיר".

המשך קריאה »
מגדלי ב.ס.ר סיטי פתח תקווה

2 שטחי ענק מוצעים להשכרה בב.ס.ר סיטי: 4 קומות לייעוד ציבורי ונוספת לחברה מסחרית

הזרוע השיווקית של חברת "רושו יזמות והנדסה", החלה השבוע בשיווק השטחים במתחם ההולך ומתאכלס. כ-5000 מ"ר בקומות 5-8 בבניין I, מיועדים לשימוש ציבורי כמו קופות חולים, מכללות ומשרדים ממשלתיים. שטח נוסף, של כ-1900 מ"ר בבניין T בקומה ה-3, מיועד לחברות ענק וכולל גם שתי מרפסות של 420 מ"ר כ"א. מישל וקנין, מנהל השיווק של רושו: "אנחנו כבר במגעים עם מספר גורמים שהתעניינו".

המשך קריאה »
רומס בסר סיטי פתח תקווה ROOMS BSR PT

צפו מהשטח: המשרדים העתידיים של ROOMS מבית פתאל במתחם העסקים ב.ס.ר סיטי

רשת המשרדים השיתופיים של ענקית המלונות, מביאה את הקונספט שלה ללב איזור העסקים של פתח תקווה. החברה בונה על תפוסה מלאה וביקושים גבוהים, נוכח הלוקיישן האטרקטיבי והחדשנות. המשרדים יוקמו בקומות 3+4 של בניין Y במתחם על שטח של 3800 מ"ר משרדים + 850 מ"ר מרפסות. דניאל פיטשון, מנהל השיווק של הרשת: "מחברים את החוויה של המסחר לתוך המשרדים".

המשך קריאה »
דיור בר השגה בפתח תקווה? קיים דבר כזה?

העירייה: נפעל לקידום השכרת דירות בפתח תקווה לטווח ארוך במחירים "בהישג יד"

לפי הדיווח, ראש העירייה, מקדם מסמך מדיניות במטרה לאפשר לאוכלוסייה מעוטת יכולת להגיע לדיור בר השגה, זאת על ידי שיתוף פעולה עם יזמים ומתכננים, שיקבלו תמריצים ליישם מדיניות מסוג זה בפרויקטים שונים, בעיקר במרכז העיר. רמי גרינברג, שכינס היום את גורמי המקצוע במרכז הגר, מסר כי "המסמך יאפשר לצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading