תוספת תקציב של 191 מיליון ש"ח לפתח תקווה

מתנה לחגים: עיריית פתח תקווה תשדרג את תכנית הפיתוח ב-191 מיליון ש"ח נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

במסגרת תנופת הפיתוח של העיר, אותה מקדמת העירייה, ראש העיר, רמי גרינברג הנחה על עדכון תכנית התב"רים התלת-שנתית, שבמסגרתה אושרה תוספת התקציב הענקית החדשה, בנוסף לתקציב העירייה השוטף. בעירייה מבטיחים שהתוספת התקציבית, אינה כרוכה בהעלאת הארנונה. "מדובר במאות פרוייקטים של בינוי, תשתיות, חינוך, פיתוח גנים ציבוריים, כבישים ומדרכות", נמסר. הפירוט המלא בפנים:

ההתפתחות של פתח תקווה ניכרת לכל מי שמסתובב בעיר, הן בפן העסקי-מסחרי והן מבחינת גידול הבנייה למגורים והאוכלוסייה. ההערכות הן שעוד שנתיים, העיר כבר תמנה 300 אלף תושבים, אליהן צריך להוסיף עוד מאות אלפים "מבקרים" בעיר, שיגיעו לעבוד כאן, לפגוש חברים ומשפחה, לקנות ולבלות. ההתפתחות הזאת כמובן דורשת שדרוגי תקציבים, שנקבעו מקודם.

העירייה מסרה היום שתוספת תקציב של 191 מיליון ש"ח אכן אושרה, אך מיד גם הדגישו, שזה לא אומר יותר תשלומי ארנונה לתושבים ולעסקים (להזכירכם, התושבים מצפים להחזר ב-2023). בעירייה כמובן גם בונים על הכנסות מהעסקים החדשים שייכנסו לעיר, או ירחיבו את עסקיהם בה ובמיוחד לוטשים עיניים לאכלוס של ב.ס.ר סיטי, לשם אמורים להיכנס כ-800 עסקים (עד עתה נכנסו פחות מרבע).

בעירייה סיפקו נתונים לגבי חלוקת עוגת התקציב המלאה והרי היא לפניכם:

 

 • 30 מיליון ₪ עבור שיקום כבישים ומדרכות ברחבי העיר
 • 20 מיליון עבור שדרוג תאורת הרחוב,
 • 15 מיליון עבור הקמה ושדרוג גינות ציבוריות, 
 • 6 מיליון ₪ עבור תכנון וביצוע כבישים חדשים,
 • 18 מיליון ₪ עבור ביצוע פרוייקטים תנועתיים להגברת הבטיחות בדרכים
 • 19.4 מיליון עבור ביצוע צירים חדשים, 
 • 7 מיליון ₪ עבור פיתוח חניונים
 • 5 מיליון ₪ עבור עבודות שדרות באזורי העסקים
 • 6 מיליון עבור שדרוג ריהוט הרחוב
 • 9 מיליון ₪ עבור ביצוע פרוייקטים לשדרוג בשכונות הוותיקות
 • 9 מיליון ₪ עבור רכישת מחשבים למוסדות החינוך וביצוע תשתיות תקשורת
 • 10 מיליון עבור שדרוג הציוד והריהוט במוסדות החינוך
 • 10 מיליון לצורך המשך עבודות התיעול ושדרוג התשתיות לקראת החורף
 • 4.1 מיליון ₪ עבור שדרוג מבני ציבור ופרוייקטים רבים נוספים

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading