תוספת תקציב של 191 מיליון ש"ח לפתח תקווה

מתנה לחגים: עיריית פתח תקווה תשדרג את תכנית הפיתוח ב-191 מיליון ש"ח נוספים

במסגרת תנופת הפיתוח של העיר, אותה מקדמת העירייה, ראש העיר, רמי גרינברג הנחה על עדכון תכנית התב"רים התלת-שנתית, שבמסגרתה אושרה תוספת התקציב הענקית החדשה, בנוסף לתקציב העירייה השוטף. בעירייה מבטיחים שהתוספת התקציבית, אינה כרוכה בהעלאת הארנונה. "מדובר במאות פרוייקטים של בינוי, תשתיות, חינוך, פיתוח גנים ציבוריים, כבישים ומדרכות", נמסר. הפירוט המלא בפנים:

ההתפתחות של פתח תקווה ניכרת לכל מי שמסתובב בעיר, הן בפן העסקי-מסחרי והן מבחינת גידול הבנייה למגורים והאוכלוסייה. ההערכות הן שעוד שנתיים, העיר כבר תמנה 300 אלף תושבים, אליהן צריך להוסיף עוד מאות אלפים "מבקרים" בעיר, שיגיעו לעבוד כאן, לפגוש חברים ומשפחה, לקנות ולבלות. ההתפתחות הזאת כמובן דורשת שדרוגי תקציבים, שנקבעו מקודם.

העירייה מסרה היום שתוספת תקציב של 191 מיליון ש"ח אכן אושרה, אך מיד גם הדגישו, שזה לא אומר יותר תשלומי ארנונה לתושבים ולעסקים (להזכירכם, התושבים מצפים להחזר ב-2023). בעירייה כמובן גם בונים על הכנסות מהעסקים החדשים שייכנסו לעיר, או ירחיבו את עסקיהם בה ובמיוחד לוטשים עיניים לאכלוס של ב.ס.ר סיטי, לשם אמורים להיכנס כ-800 עסקים (עד עתה נכנסו פחות מרבע).

בעירייה סיפקו נתונים לגבי חלוקת עוגת התקציב המלאה והרי היא לפניכם:

 

 • 30 מיליון ₪ עבור שיקום כבישים ומדרכות ברחבי העיר
 • 20 מיליון עבור שדרוג תאורת הרחוב,
 • 15 מיליון עבור הקמה ושדרוג גינות ציבוריות, 
 • 6 מיליון ₪ עבור תכנון וביצוע כבישים חדשים,
 • 18 מיליון ₪ עבור ביצוע פרוייקטים תנועתיים להגברת הבטיחות בדרכים
 • 19.4 מיליון עבור ביצוע צירים חדשים, 
 • 7 מיליון ₪ עבור פיתוח חניונים
 • 5 מיליון ₪ עבור עבודות שדרות באזורי העסקים
 • 6 מיליון עבור שדרוג ריהוט הרחוב
 • 9 מיליון ₪ עבור ביצוע פרוייקטים לשדרוג בשכונות הוותיקות
 • 9 מיליון ₪ עבור רכישת מחשבים למוסדות החינוך וביצוע תשתיות תקשורת
 • 10 מיליון עבור שדרוג הציוד והריהוט במוסדות החינוך
 • 10 מיליון לצורך המשך עבודות התיעול ושדרוג התשתיות לקראת החורף
 • 4.1 מיליון ₪ עבור שדרוג מבני ציבור ופרוייקטים רבים נוספים

עוד ב-מהנעשה בעיר

תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading