שיפוצים במדרחוב רחוב ההגנה פתח תקווה

'נחלת בנימין' במרכז פתח תקווה: העירייה החלה בשיפוצים של מדרחוב "ההגנה-קציר"

העבודות, בהשקעה של 10 מיליון ש"ח, נפתחו היום, כשהטרקטורים עלו על רח' ההגנה, שמשני צדדיו, יש עסקים רבים, שיצטרכו לסבול במשך כשנה מרעש ואבק, אבל יבואו על שכרם, כשהמדרחוב יהיה משופץ ויהפוך לרחב ומזמין יותר. הרעיון הוא ליצור רחוב "נושם" בקטע שמכיכר דונלד טראמפ (רח' עוזר) לרח' מוהליבר, כך שניתן יהיה לסגור אותו לתנועה באירועים מיוחדים. 

התחושה המתמדת שמרכז העיר מוזנח בהיבט העסקי, מנוגדת לא פעם למציאות, כמו במקרה הזה בו עיריית פתח תקווה פועלת לחיזוק האיזור מבחינה תשתיתית ותחברותית, במטרה לפתח את העסקים והמסחר באיזור. בהודעה של העירייה, היא מסרה כי מתיחת הפנים של המדרחוב במרכז העיר נועדה להחזירו להיות לב עירוני רלוונטי, שוקק חיים והפיכתו למרחב נעים ומזמין.

הטרקטורים כבר עלו לשטח - רח' ההגנה במרכז פתח תקווה. המדרחוב ייפתח עוד שנה
הטרקטורים כבר עלו לשטח - רח' ההגנה במרכז פתח תקווה. המדרחוב ייפתח עוד שנה

בעירייה מבטיחים כי במסגרת השיפוצים ייבנה בכניסה לרחוב ההגנה מעין אלמנט מרשים של "שער", שיקבל את פניהם של הנכנסים לרחוב. כיום, מדובר בקטע רחוב פשוט ודי מוזנח ללא מוצא. במסגרת העבודות, הרחוב ירוצף מחדש ותותקן בו תאורה חדש ואלמנטים מוארים נוספים, יחד עם ציורי קיר ומיצבי אומנות מתחלפים, פינות ממשחק וישיבה, ספסלי נדנדה, ערוגות וגינון ייחודי לאורך הרחוב. 

לאחר השיפוצים, שייארכו כשנה, בכוונת העירייה לקיים במתחם מופעי רחוב ואירועי תרבות, במטרה להחזיר את ימיו הטובים של המדרחוב כמקום תרבותי מרכזי. יש לציין כי רק לפני כשבוע בישרה העירייה על הקמת פרקלטים ברח' חובבי ציון, שוב מתוך מטרה להכניס את המרכז לעניינים ולמשוך אליו קהל של מבלים וקונים.

מבט מלמעלה - המדרחוב המשופץ של פתח תקווה
מבט מלמעלה - המדרחוב המשופץ של פתח תקווה

"מזה שנים שמדרחוב ההגנה", הודה ראש העיר רמי גרינברג, בהודעה שמסרה העירייה. "הרחוב שהיה פעם מרחב עסקים ובילוי מגוון ופעיל, כבר מזמן אינו שוקק חיים ואינו מהווה אבן שואבת לבילויים, מסחר ופנאי. לצורך העבודות במדרחוב הושקעו כ-10 מילוני שקלים, במטרה להפוך אותו לאטרקטיבי, נעים ובטוח, שיהווה מוקד משיכה בלב המושבה".

רח' ההגנה עם תחילת השיפוצים, שייארכו כשנה

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading