שיפוצים במדרחוב רחוב ההגנה פתח תקווה

'נחלת בנימין' במרכז פתח תקווה: העירייה החלה בשיפוצים של מדרחוב "ההגנה-קציר"

העבודות, בהשקעה של 10 מיליון ש"ח, נפתחו היום, כשהטרקטורים עלו על רח' ההגנה, שמשני צדדיו, יש עסקים רבים, שיצטרכו לסבול במשך כשנה מרעש ואבק, אבל יבואו על שכרם, כשהמדרחוב יהיה משופץ ויהפוך לרחב ומזמין יותר. הרעיון הוא ליצור רחוב "נושם" בקטע שמכיכר דונלד טראמפ (רח' עוזר) לרח' מוהליבר, כך שניתן יהיה לסגור אותו לתנועה באירועים מיוחדים. 

התחושה המתמדת שמרכז העיר מוזנח בהיבט העסקי, מנוגדת לא פעם למציאות, כמו במקרה הזה בו עיריית פתח תקווה פועלת לחיזוק האיזור מבחינה תשתיתית ותחברותית, במטרה לפתח את העסקים והמסחר באיזור. בהודעה של העירייה, היא מסרה כי מתיחת הפנים של המדרחוב במרכז העיר נועדה להחזירו להיות לב עירוני רלוונטי, שוקק חיים והפיכתו למרחב נעים ומזמין.

הטרקטורים כבר עלו לשטח - רח' ההגנה במרכז פתח תקווה. המדרחוב ייפתח עוד שנה
הטרקטורים כבר עלו לשטח - רח' ההגנה במרכז פתח תקווה. המדרחוב ייפתח עוד שנה

בעירייה מבטיחים כי במסגרת השיפוצים ייבנה בכניסה לרחוב ההגנה מעין אלמנט מרשים של "שער", שיקבל את פניהם של הנכנסים לרחוב. כיום, מדובר בקטע רחוב פשוט ודי מוזנח ללא מוצא. במסגרת העבודות, הרחוב ירוצף מחדש ותותקן בו תאורה חדש ואלמנטים מוארים נוספים, יחד עם ציורי קיר ומיצבי אומנות מתחלפים, פינות ממשחק וישיבה, ספסלי נדנדה, ערוגות וגינון ייחודי לאורך הרחוב. 

לאחר השיפוצים, שייארכו כשנה, בכוונת העירייה לקיים במתחם מופעי רחוב ואירועי תרבות, במטרה להחזיר את ימיו הטובים של המדרחוב כמקום תרבותי מרכזי. יש לציין כי רק לפני כשבוע בישרה העירייה על הקמת פרקלטים ברח' חובבי ציון, שוב מתוך מטרה להכניס את המרכז לעניינים ולמשוך אליו קהל של מבלים וקונים.

מבט מלמעלה - המדרחוב המשופץ של פתח תקווה
מבט מלמעלה - המדרחוב המשופץ של פתח תקווה

"מזה שנים שמדרחוב ההגנה", הודה ראש העיר רמי גרינברג, בהודעה שמסרה העירייה. "הרחוב שהיה פעם מרחב עסקים ובילוי מגוון ופעיל, כבר מזמן אינו שוקק חיים ואינו מהווה אבן שואבת לבילויים, מסחר ופנאי. לצורך העבודות במדרחוב הושקעו כ-10 מילוני שקלים, במטרה להפוך אותו לאטרקטיבי, נעים ובטוח, שיהווה מוקד משיכה בלב המושבה".

רח' ההגנה עם תחילת השיפוצים, שייארכו כשנה

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »