צופים בהריסת פרויקט נווה גן

צפו באירוע ההריסה: פרויקט "נווה פארק" של קבוצות דמרי ואופיר בנווה גן מעלה הילוך

עשרות אנשים, ביניהם תושבים, יזמים, ראש העיר ואנשי העירייה, הגיעו אתמול בבוקר לרח' טבנצ'יק 3 בשכונת נווה גן לצפות בטרקטורים הראשונים שעלו על השטח והחלו להרוס את המבנים הישנים, אותם אמור להחליף פרויקט התחדשות עירונית גרנדיוזי, הכולל 5 בניינים של 31 קומות כל אחד עם סך הכל 750 יחידות דיור, שאמור לשנות את פני השכונה והאיזור כולו.

פרויקט NAVE PARK (נווה פארק) מוקם על אחד מהשטחים האחרונים של נווה גן, בתפר בין השכונה למרכז העיר, בו עדיין ניצב הקונסרבטוריון הישן והנטוש, שייהרס בקרוב. זהו למעשה צעד ראשון במימוש פרויקט הפינוי בינוי במתחם שלום אש, אשר חלק ממנו הוא המבנים ברחוב בו נמצא הפרויקט. מדובר בפרויקט התחדשות עירונית מיוחד, בו יוקצו לא מעט שטחי ציבור.

צפון באירוע ההריסה של פרויקט נווה פארק (NAVE PARK)

יצחק בטיטו - מנהל התחדשות עירונית בקבוצת אופיר

התכנון: 750 יחידות דיור ב-5 מגדלים בני 31 קומות כ"א

באירוע הוגש קייטרינג משובח וכלל הופעה של סקסופוניסט, שהנעים את האווירה. את האירוע פתח עם דברים ראש העיר רמי גרינברג, שהבטיח כהרגלו לדחוף את ההתחדשות העירונית בפתח תקווה כמה שיותר קדימה. בנוסף לגרינברג, דיברה גם האדריכלית עינב עצמון ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית וכן נציגים של היזמים של הפרויקט – קבוצת דמרי וקבוצת אופיר.

"מדובר בפרויקט בהיקף מאוד גדול של פינוי בינוי, שמציע 750 יחידות דיור, שטחים ציבוריים פתוחים לרווחת התושבים, הסדרים של כל ייעודי הקרקע, זאת אומרת שכאן אנחנו היום מפנים שטחים של העירייה, לטובת בינוי של מגורים", אמר האדריכלית עינב עצמון.

מאיר ברון, מנהל פיתוח עסקי וראש התחדשות עירונית בחברת דמרי, הוסיף: "זו עיר מצוינת להתחדשות עירונית, מכמה סיבות. אחת, היא אחת הערים שהכי נוח לעבוד בהן, גם מול הרשויות כאשר אנחנו מדברים על איזור המרכז ועל איזורי הלוקיישן, איפה שיש יותר ביקוש לדירות. בפתח תקווה יש יחסית ביקוש גבוה, המחירים עוד סבירים, אלו לא מחירי תל אביב, אפשר לשווק, אפשר לעשות פרויקטים יפים".

עבור דמרי, אחת מחברות נדל"ן המגורים הגדולות והמוכרות בארץ, מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בפתח תקווה והם רואים בו פוטנציאל לסלילת דרך לפרויקטים נוספים בעיר. הפרוייקט כולל 750 יח"ד סה"כ ב-5 מגדלים בני 31 קומות עם תמהיל דירות מגוון של 3-6 חדרים, כשלכל דירה מרפסת שמש מרווחת. שותפה איתה בפרויקט זאת חברת הנדל"ן אופיר, המתמחה בהתחדשות עירונית והרזומה שלה כולל גם פרויקט ענק בבאר שבע בשם "פארק אופיר", עם שטח בנוי של 12 אלף מ"ר.

יצחק בטיטו, מנהל התחדשות עירונית בקבוצת אופיר, נתן פרספקטיבה משלו: "פתח תקווה התחילה לפני 20 שנה להתפתח בנושא של מגורים. ראינו את החזון בפתח תקווה, אמרנו כל מי שלא יכול לקנות דירה בתל אביב, רמת גן, הרצליה, מגיע לפתח תקווה".

סרטון הפרויקט (מטעם דמרי)

3 חדרים ב-2.42

"מדובר באחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר בעיר, שכולל הריסה של 11 בניינים המטים ליפול שנבנו בשנות ה-50 וה-60", סיפר לנו באירוע אמיר כהן, סמנכ"ל השיווק של חברת דמרי. "בזכות שיתוף פעולה פורה עם העירייה ודיירי המתחם, הצלחנו להגיע לשלב של הריסת בנייני הדירות הישנים והוצאתו לפועל של פרויקט חדש ומודרני לטובת דיירי המקום והעיר כולה".

הוא הוסיף כי הגדלת מספר יחידות הדיור ומגוון הדירות יאפשרו מעבר אוכלוסיות איכותיות ומגוונות שיתרמו לחידוש וריענון השכונה ומרכז העיר. "הדיירים שפינו את דירותיהם הישנות יחזרו להתגורר בדירות חדשות ומרווחות וייהנו מאיכות חיים גבוהה יתר", אמר. ראש העיר, גרינברג, הוסיף כי "ההתחדשות העירונית היא הכרחית, היא מעניקה ביטחון ובטיחות ואיכות חיים וזאת לצד פתרונות מסחר, מבני ציבור ותנועה. אנחנו נמשיך במגמה זו מתוך מטרה לפתח את פ"ת, לחזק את העיר והתושבים ולהבטיח להם מבנים בטוחים ואיכות חיים".

איציק אוז'לבו מהנדס העיר (מימין) ועינב עצמון ראש מנהלת כרמים משמאל
איציק אוז'לבו מהנדס העיר (מימין) ועינב עצמון ראש מנהלת כרמים משמאל

הדירות משווקות במחיר של החל מ-2.52 מיליון ש"ח עבור דירות 4 חדרים בשטח של 102 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת והחל מ-2.92 מיליון ש"ח עבור דירות 5 חדרים בשטח של 122 מ"ר + 12.5 מ"ר מרפסת. הפרויקט כולל גם דירות קטנות בנות 3 חדרים בקומות 17 ומעלה בשטח של כ 81 מ"ר עם 12 מ"ר מרפסת, במחיר של החל מ-2.42 מיליון ש"ח.

הריסת פרויקט נווה גן
הריסת פרויקט נווה גן
הריסת פרויקט נווה גן
הריסת פרויקט נווה גן
הריסת פרויקט נווה גן

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »