גלית כספי מכון פילת

האם מפתח תקווה ייצא אילון מאסק הבא? שת"פ חדש בין העירייה למכון האבחון פילת

שיתוף הפעולה צפוי לעזור לאבחן ולמפות את תלמידי העיר במטרה לכוון אותם למקצועות העתיד. הרעיון הוא לייצר חיבור בין בתי הספר בפתח תקווה, מכון האבחון ורצועת התעשייה וההייטק בעיר במטרה לטפח בקרב בני הנוער עשייה, למידה, חשיבה מקורית. תלמידי כיתות י' בעיר נבחרו לפתוח את המיזם עם מילוי שאלון FORWARD, שיכול לנבא את עתידם המקצועי ב-2030. 

רבים מתלמידי פתח תקווה, לא צריכים דמיון מפותח כדי לדעת מהם מקצועות העתיד, בטח בתקופה של הפריחה התעסוקתית והעסקית בעיר, בה פועלות מאות חברות טכנולוגיה מהשורה הראשונה. לא רק בארץ, אלא גם ביחס לעולם. לכן החיבור בין עולמות התעסוקה, החינוך, התעשייה וההייטק בעיר, לדור העתיד – הוא לא פחות ממתבקש

להכרה זו הגיעו עיריית פתח תקווה, מכון פילת מפתח תקווה, שמשרדיהם נמצאים בגלובל טאוורס וכן ראשי מערכות החנוך בעיר – שיזמו שיתוף פעולה, שאמור להיות WIN WIN לכולם. תלמידי כיתות י' בעיר, קיבלו לאחרונה שאלונים במודל FORWARD מטעם מכון פילת, בראשות המנכ"לית גלית כספי. השאלון אמור לבסס מודל, לפיו אפשר יהיה לחזות, לאבחן ולמפות את העתיד המקצועי של התלמידים.

מתוך המצגת של פילת במפגש

המפגש לתחילתו של השת"פ, כלל את מנהלי ומנהלות החינוך העל יסודי בעיר, ביניהן ד"ר ירדנה חדד וכן את רחל אלון, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות. המפגש התקיים בהנחיית כספי, שהציגה את כלי אבחון גנרי, הכולל 11 מיומנויות, שהן תולדת מחקר מקיף של "עתיד עולם העבודה," שנעשה עבור פילת, בראשות פרופסור דוד פסיג וד"ר עופר מורגנשטרן.

המחקר סקר את עולם העבודה העתידי, את הכוחות המניעים המשפיעים עליו, את המגמות, מקצועות העתיד, המיומנויות הנדרשות במאה ה- 21, חינוך והכשרה במציאות מורכבת וכיווני פעולה להיערכות בעולם העבודה העתידי. 

"עולם העבודה הוא שוק דינמי ומתפתח שאינו שוקט על שמריו", מסר ראש העיר, גרינברג לאחר המפגש.  "הטכנולוגיה המתקדמת והדיגיטציה, פתחו קשת רחבה של תחומי תעסוקה שלא היו קיימים בעבר ובמקביל מקצועות רבים הולכים ונעלמים ואין בהם יותר צורך. עיריית פתח תקוה מקדמת יזמות וטכנולוגיה הלכה למעשה וכחלק מהמחשבה על עתיד התלמידים והתלמידות, קידמה שיתוף פעולה עם פילת המחדד את כישורי התלמידים/ות למקצועות העתיד"

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »