גלית כספי מכון פילת

האם מפתח תקווה ייצא אילון מאסק הבא? שת"פ חדש בין העירייה למכון האבחון פילת

שיתוף הפעולה צפוי לעזור לאבחן ולמפות את תלמידי העיר במטרה לכוון אותם למקצועות העתיד. הרעיון הוא לייצר חיבור בין בתי הספר בפתח תקווה, מכון האבחון ורצועת התעשייה וההייטק בעיר במטרה לטפח בקרב בני הנוער עשייה, למידה, חשיבה מקורית. תלמידי כיתות י' בעיר נבחרו לפתוח את המיזם עם מילוי שאלון FORWARD, שיכול לנבא את עתידם המקצועי ב-2030. 

רבים מתלמידי פתח תקווה, לא צריכים דמיון מפותח כדי לדעת מהם מקצועות העתיד, בטח בתקופה של הפריחה התעסוקתית והעסקית בעיר, בה פועלות מאות חברות טכנולוגיה מהשורה הראשונה. לא רק בארץ, אלא גם ביחס לעולם. לכן החיבור בין עולמות התעסוקה, החינוך, התעשייה וההייטק בעיר, לדור העתיד – הוא לא פחות ממתבקש

להכרה זו הגיעו עיריית פתח תקווה, מכון פילת מפתח תקווה, שמשרדיהם נמצאים בגלובל טאוורס וכן ראשי מערכות החנוך בעיר – שיזמו שיתוף פעולה, שאמור להיות WIN WIN לכולם. תלמידי כיתות י' בעיר, קיבלו לאחרונה שאלונים במודל FORWARD מטעם מכון פילת, בראשות המנכ"לית גלית כספי. השאלון אמור לבסס מודל, לפיו אפשר יהיה לחזות, לאבחן ולמפות את העתיד המקצועי של התלמידים.

מתוך המצגת של פילת במפגש

המפגש לתחילתו של השת"פ, כלל את מנהלי ומנהלות החינוך העל יסודי בעיר, ביניהן ד"ר ירדנה חדד וכן את רחל אלון, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות. המפגש התקיים בהנחיית כספי, שהציגה את כלי אבחון גנרי, הכולל 11 מיומנויות, שהן תולדת מחקר מקיף של "עתיד עולם העבודה," שנעשה עבור פילת, בראשות פרופסור דוד פסיג וד"ר עופר מורגנשטרן.

המחקר סקר את עולם העבודה העתידי, את הכוחות המניעים המשפיעים עליו, את המגמות, מקצועות העתיד, המיומנויות הנדרשות במאה ה- 21, חינוך והכשרה במציאות מורכבת וכיווני פעולה להיערכות בעולם העבודה העתידי. 

"עולם העבודה הוא שוק דינמי ומתפתח שאינו שוקט על שמריו", מסר ראש העיר, גרינברג לאחר המפגש.  "הטכנולוגיה המתקדמת והדיגיטציה, פתחו קשת רחבה של תחומי תעסוקה שלא היו קיימים בעבר ובמקביל מקצועות רבים הולכים ונעלמים ואין בהם יותר צורך. עיריית פתח תקוה מקדמת יזמות וטכנולוגיה הלכה למעשה וכחלק מהמחשבה על עתיד התלמידים והתלמידות, קידמה שיתוף פעולה עם פילת המחדד את כישורי התלמידים/ות למקצועות העתיד"

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading