השכונות המבוקשות במרכז - אם המושבות וכפר גנים בראש

ניתוח יד 2: אם המושבות וכפר גנים – שתי השכונות המבוקשות למגורים באזור המרכז

מהניתוח, שבוצע לבקשת "ישראל היום" והתפרסם שם, עולה כי בוצעו 17.5 אלף חיפושים ייחודיים באתר, ביקשו למצוא דירה באם המושבות (הדר המושבות הוותיקה) ויחס הביקוש-היצע עמד על 116, כלומר על כל דירה – היו לא פחות מ-116 חיפושים. מיד אחרי בדירוג, שכונת כפר גנים ג', בה יחס הביקוש/היצע עמד על 107 ואילו כמו החיפושים עמדה על 36 אלף.

נתונים אלו מלמדים, עד כמה הביקוש לדירות בפתח תקווה, בין אם הן חדשות או יד שנייה, עולה בהתמדה והוא גבוה יותר בהשוואה לשאר ערי המרכז. אחרי אם המושבות הותיקה וכפר גנים ג', דורגו השכונות בית בפארק באור יהודה, נווה מונוסון ביהוד־מונוסון ונאות שקמה בראשון לציון.

הרכבת הקלה (עדיין בטסטים) - תעלה את הביקוש?

הסיבה לביקוש הגבוה לדירות בשכונות האלה של פתח תקווה, היא קודם כל התשתית האיכותית שמקבל התושב מבחינת חינוך, בריאות, תברואה, איזורים ירוקים ועוד. לזה יש להוסיף את הקירבה היחסית לערי המרכז – תל אביב, רמת גן, גבעתיים – ששם הדירות עדיין יקרות בהרבה ביחס לפתח תקווה.

מסתבר שמבקשי הדיור בפתח תקווה אולי פחות מודאגים מהפקקים, זאת לאור בדיקה שביצעה WAZE, שקבעה כי פתח תקווה היא העיר ה-4 הכי פקוקה בארץ, לאחר תל אביב, ירושלים וראשון לציון. ההערכות הן כי כשהקו האדום של הרכבת הקלה יחל לפעול (בינתיים אף אחד לא רוצה להתנבא מתי זה יקרה), הביקוש לדירות בפתח תקווה יגבר, היות וזה יקרב את העיר עוד יותר לתל אביב.

"המאפיינים החוזרים ברוב השכונות שדורגו כמבוקשות ביותר הם חדשנות ותנופת בנייה, מסרה איילת ניצן, סמנכ"לית השיווק ביד2: "מדובר בשכונות המאכלסות בעיקר צעירים עם ילדים ומשפרי דיור ממעמד סוציו־אקונומי בינוני־גבוה. שכונות שבהן יש תחושת קהילתיות גבוהה בקרב התושבים, או שכונות איכותיות עם מוסדות חינוך מתקדמים, פארקים, מרכזי קניות וגישה נוחה לצירי תעבורה מרכזיים".

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading