השכונות המבוקשות במרכז - אם המושבות וכפר גנים בראש

ניתוח יד 2: אם המושבות וכפר גנים – שתי השכונות המבוקשות למגורים באזור המרכז

מהניתוח, שבוצע לבקשת "ישראל היום" והתפרסם שם, עולה כי בוצעו 17.5 אלף חיפושים ייחודיים באתר, ביקשו למצוא דירה באם המושבות (הדר המושבות הוותיקה) ויחס הביקוש-היצע עמד על 116, כלומר על כל דירה – היו לא פחות מ-116 חיפושים. מיד אחרי בדירוג, שכונת כפר גנים ג', בה יחס הביקוש/היצע עמד על 107 ואילו כמו החיפושים עמדה על 36 אלף.

נתונים אלו מלמדים, עד כמה הביקוש לדירות בפתח תקווה, בין אם הן חדשות או יד שנייה, עולה בהתמדה והוא גבוה יותר בהשוואה לשאר ערי המרכז. אחרי אם המושבות הותיקה וכפר גנים ג', דורגו השכונות בית בפארק באור יהודה, נווה מונוסון ביהוד־מונוסון ונאות שקמה בראשון לציון.

הרכבת הקלה (עדיין בטסטים) - תעלה את הביקוש?

הסיבה לביקוש הגבוה לדירות בשכונות האלה של פתח תקווה, היא קודם כל התשתית האיכותית שמקבל התושב מבחינת חינוך, בריאות, תברואה, איזורים ירוקים ועוד. לזה יש להוסיף את הקירבה היחסית לערי המרכז – תל אביב, רמת גן, גבעתיים – ששם הדירות עדיין יקרות בהרבה ביחס לפתח תקווה.

מסתבר שמבקשי הדיור בפתח תקווה אולי פחות מודאגים מהפקקים, זאת לאור בדיקה שביצעה WAZE, שקבעה כי פתח תקווה היא העיר ה-4 הכי פקוקה בארץ, לאחר תל אביב, ירושלים וראשון לציון. ההערכות הן כי כשהקו האדום של הרכבת הקלה יחל לפעול (בינתיים אף אחד לא רוצה להתנבא מתי זה יקרה), הביקוש לדירות בפתח תקווה יגבר, היות וזה יקרב את העיר עוד יותר לתל אביב.

"המאפיינים החוזרים ברוב השכונות שדורגו כמבוקשות ביותר הם חדשנות ותנופת בנייה, מסרה איילת ניצן, סמנכ"לית השיווק ביד2: "מדובר בשכונות המאכלסות בעיקר צעירים עם ילדים ומשפרי דיור ממעמד סוציו־אקונומי בינוני־גבוה. שכונות שבהן יש תחושת קהילתיות גבוהה בקרב התושבים, או שכונות איכותיות עם מוסדות חינוך מתקדמים, פארקים, מרכזי קניות וגישה נוחה לצירי תעבורה מרכזיים".

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »