השכונות המבוקשות במרכז - אם המושבות וכפר גנים בראש

ניתוח יד 2: אם המושבות וכפר גנים – שתי השכונות המבוקשות למגורים באזור המרכז

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מהניתוח, שבוצע לבקשת "ישראל היום" והתפרסם שם, עולה כי בוצעו 17.5 אלף חיפושים ייחודיים באתר, ביקשו למצוא דירה באם המושבות (הדר המושבות הוותיקה) ויחס הביקוש-היצע עמד על 116, כלומר על כל דירה – היו לא פחות מ-116 חיפושים. מיד אחרי בדירוג, שכונת כפר גנים ג', בה יחס הביקוש/היצע עמד על 107 ואילו כמו החיפושים עמדה על 36 אלף.

נתונים אלו מלמדים, עד כמה הביקוש לדירות בפתח תקווה, בין אם הן חדשות או יד שנייה, עולה בהתמדה והוא גבוה יותר בהשוואה לשאר ערי המרכז. אחרי אם המושבות הותיקה וכפר גנים ג', דורגו השכונות בית בפארק באור יהודה, נווה מונוסון ביהוד־מונוסון ונאות שקמה בראשון לציון.

הרכבת הקלה (עדיין בטסטים) - תעלה את הביקוש?

הסיבה לביקוש הגבוה לדירות בשכונות האלה של פתח תקווה, היא קודם כל התשתית האיכותית שמקבל התושב מבחינת חינוך, בריאות, תברואה, איזורים ירוקים ועוד. לזה יש להוסיף את הקירבה היחסית לערי המרכז – תל אביב, רמת גן, גבעתיים – ששם הדירות עדיין יקרות בהרבה ביחס לפתח תקווה.

מסתבר שמבקשי הדיור בפתח תקווה אולי פחות מודאגים מהפקקים, זאת לאור בדיקה שביצעה WAZE, שקבעה כי פתח תקווה היא העיר ה-4 הכי פקוקה בארץ, לאחר תל אביב, ירושלים וראשון לציון. ההערכות הן כי כשהקו האדום של הרכבת הקלה יחל לפעול (בינתיים אף אחד לא רוצה להתנבא מתי זה יקרה), הביקוש לדירות בפתח תקווה יגבר, היות וזה יקרב את העיר עוד יותר לתל אביב.

"המאפיינים החוזרים ברוב השכונות שדורגו כמבוקשות ביותר הם חדשנות ותנופת בנייה, מסרה איילת ניצן, סמנכ"לית השיווק ביד2: "מדובר בשכונות המאכלסות בעיקר צעירים עם ילדים ומשפרי דיור ממעמד סוציו־אקונומי בינוני־גבוה. שכונות שבהן יש תחושת קהילתיות גבוהה בקרב התושבים, או שכונות איכותיות עם מוסדות חינוך מתקדמים, פארקים, מרכזי קניות וגישה נוחה לצירי תעבורה מרכזיים".

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading