השטח עליו צפויה לקום שכונה - מול שכונת אחדות פתח תקווה

העירייה היום למשרד הפנים: השאירו את השטח מול שכונת אחדות שייך לפתח תקווה

הדרישה נמסרה במסגרת ישיבה שהתקיימה היום עם נציגי ועדת הגבולות, גורמים במנהל ההנדסה ובעלי זכויות הקרקע שנמצאת דרומית לשכונה הותיקה, על ציר 471. בשטח מתוכננת התחדשות עירונית מאסיבית ולכן חשוב לעירייה, שהוא יישאר בשטחה ויסופח לה. ראש העיר, רמי גרינברג: "השטח נחוץ לטובת שימושים ציבוריים ואנחנו נמשיך לפעול מול משרד הפנים לטובת הנושא".

השטח המדובר נמצא סמוך לכפר מעש וגת רימון, ישובים המסופחים למועצת דרום השרון ולגני תקווה, שהיא מועצה מקומית עצמאית. עדיין אין תוכנית לבנייה על השטח, אבל בעיריית פתח תקווה רואים בו המשך ישיר להתחדשות העירונית הצפויה במזרח העיר, לרבות "שכונת סירקין" (שתתפצל למספר תתי שכונות), בה צפויות להיבנות לא פחות מ-8500 יחידות דיור עד לעשור הבא.

רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה
רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

כתוב את הכותרת כאן

לפי דיווח של העירייה, נפגש היום ראש העיר, רמי גרינברג, עם ועדת הגבולות של משרד הפנים ובדיון עלה עתידו של שטח זה, זאת קראת הכרעה שצפויה בנושא. השטח נמצא דרומית לציר 471, מול שכונת אחדות, שהיא עצמה צפויה לעבור התחדשות עירונית מאסיבית בשנים הקרובות. בפגישה נכחו גם בעלי הזכויות בקרקע וגרומים במנהל ההנדסה. 

במסגרת הפגישה הדגיש גרינברג בפני נציגי הוועדה את החשיבות שהשטח המדובר יישאר בפתח תקווה ולא יעבור למועצה האזורית דרום השרון. ראש העיר, יחד עם מהנדס העיר, איציק אוז'בלו, ציינו כי השטח מיועד לתמוך בהתחדשות העירונית בשכונת אחדות ובגידול הצפוי באוכלוסייה. לשם כך, הם מבקשים להשאיר את השטח בפתח תקווה ולאפשר בו שימושים ציבוריים. יצויין כי כבר היום קיימת גישה לשטח באמצעות גשר  להולכי רגל משכונת אחדות לאיזור כפר מעש.

גשר הולכי רגל המקשר בין שכונת אחדות לכפר מעש (צילום: גוגל סטריט וויו)
גשר הולכי רגל המקשר בין שכונת אחדות לכפר מעש (צילום: גוגל סטריט וויו)

"עיריית פתח תקוה מקדמת בשנים האחרונות את ההתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות ובכלל זה גם בשכונת אחדות", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "במסגרת זו, אנחנו ממשיכים לפעול מול משרד הפנים, כדי שהשטח שנמצא במחלוקת, דרומית לציר 471 – מול שכונת אחדות, יישאר בתחומי העיר פ"ת. השטח נחוץ לטובת שימושים ציבוריים ואנחנו נמשיך לפעול מול משרד הפנים לטובת הנושא".

כזכור, לפני כחצי שנה, שרת הפנים (היוצאת) איילת שקד קיבלה את בקשתו של גרינברג, לספח לפתח תקווה שני תאי שטח, על מה שאמורה להיבנות "סירקין הקטנה", המתפרסים על פני 95 דונם, לטובת קידום תשתיות תחבורה, שאמורים לשרת את תושבי העיר.

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading