השטח עליו צפויה לקום שכונה - מול שכונת אחדות פתח תקווה

העירייה היום למשרד הפנים: השאירו את השטח מול שכונת אחדות שייך לפתח תקווה

הדרישה נמסרה במסגרת ישיבה שהתקיימה היום עם נציגי ועדת הגבולות, גורמים במנהל ההנדסה ובעלי זכויות הקרקע שנמצאת דרומית לשכונה הותיקה, על ציר 471. בשטח מתוכננת התחדשות עירונית מאסיבית ולכן חשוב לעירייה, שהוא יישאר בשטחה ויסופח לה. ראש העיר, רמי גרינברג: "השטח נחוץ לטובת שימושים ציבוריים ואנחנו נמשיך לפעול מול משרד הפנים לטובת הנושא".

השטח המדובר נמצא סמוך לכפר מעש וגת רימון, ישובים המסופחים למועצת דרום השרון ולגני תקווה, שהיא מועצה מקומית עצמאית. עדיין אין תוכנית לבנייה על השטח, אבל בעיריית פתח תקווה רואים בו המשך ישיר להתחדשות העירונית הצפויה במזרח העיר, לרבות "שכונת סירקין" (שתתפצל למספר תתי שכונות), בה צפויות להיבנות לא פחות מ-8500 יחידות דיור עד לעשור הבא.

רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה
רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

כתוב את הכותרת כאן

לפי דיווח של העירייה, נפגש היום ראש העיר, רמי גרינברג, עם ועדת הגבולות של משרד הפנים ובדיון עלה עתידו של שטח זה, זאת קראת הכרעה שצפויה בנושא. השטח נמצא דרומית לציר 471, מול שכונת אחדות, שהיא עצמה צפויה לעבור התחדשות עירונית מאסיבית בשנים הקרובות. בפגישה נכחו גם בעלי הזכויות בקרקע וגרומים במנהל ההנדסה. 

במסגרת הפגישה הדגיש גרינברג בפני נציגי הוועדה את החשיבות שהשטח המדובר יישאר בפתח תקווה ולא יעבור למועצה האזורית דרום השרון. ראש העיר, יחד עם מהנדס העיר, איציק אוז'בלו, ציינו כי השטח מיועד לתמוך בהתחדשות העירונית בשכונת אחדות ובגידול הצפוי באוכלוסייה. לשם כך, הם מבקשים להשאיר את השטח בפתח תקווה ולאפשר בו שימושים ציבוריים. יצויין כי כבר היום קיימת גישה לשטח באמצעות גשר  להולכי רגל משכונת אחדות לאיזור כפר מעש.

גשר הולכי רגל המקשר בין שכונת אחדות לכפר מעש (צילום: גוגל סטריט וויו)
גשר הולכי רגל המקשר בין שכונת אחדות לכפר מעש (צילום: גוגל סטריט וויו)

"עיריית פתח תקוה מקדמת בשנים האחרונות את ההתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות ובכלל זה גם בשכונת אחדות", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "במסגרת זו, אנחנו ממשיכים לפעול מול משרד הפנים, כדי שהשטח שנמצא במחלוקת, דרומית לציר 471 – מול שכונת אחדות, יישאר בתחומי העיר פ"ת. השטח נחוץ לטובת שימושים ציבוריים ואנחנו נמשיך לפעול מול משרד הפנים לטובת הנושא".

כזכור, לפני כחצי שנה, שרת הפנים (היוצאת) איילת שקד קיבלה את בקשתו של גרינברג, לספח לפתח תקווה שני תאי שטח, על מה שאמורה להיבנות "סירקין הקטנה", המתפרסים על פני 95 דונם, לטובת קידום תשתיות תחבורה, שאמורים לשרת את תושבי העיר.

עוד ב-מהנעשה בעיר

רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »