גשר משה דיין יצחק רבין פתח תקווה

העירייה תשקיע למעלה מ-130 מיליון ש"ח בחיבור ישיר של רח' משה דיין ליצחק רבין

כיום, כלי רכב שמגיעים מרחוב משה דיין לכיוון ב.ס.ר סיטי, יכולים לפנות רק ימינה או שמאלה ואינם יכולים להמשיך ישר, זאת בעקבות הסדרי התנועה המורכבים בצומת הכי מרכזי בפתח תקווה, בו גם אמור לעבור הקו האדום של הרכבת הקלה. לפי התכנון, יוקם גשר מעקף ענקי, שלדברי העירייה, יבטיח תנאי נסיעה וכמובן גם יעזור לקידם מתחמי העסקים והבילוי באזור. הערכה: העבודות יחלו עוד כשנה.

צומת ב.ס.ר סיטי, בה גם נמצאים המתחמים העסקיים-מסחריים של גלובל טאוורס ובהמשך גם מתחם "ביג" (קניאל) וגם מתחם "לנדרובר"/חברת חשמל, כשלידו "מטרו פארק 456", מהווים שדרת עסקים ענקית, כשההערכות מדברות שעד 2030, יעבדו ויבקרו בשלושת המתחמים כ-100 אלף אנשים ביום, אליהם גם יש להוסיף את העוברים ושווים בבית החולים בילינסון ובקניון הגדול. זה כמובן אומר שהתנועה באיזור תהיה עמוסה, אפילו יותר ממה שהיא היום.

הדמיית הגשר באדיבות משרד אדריכלים חן אדריכלים NCA
הדמיית הגשר באדיבות משרד אדריכלים חן אדריכלים NCA

גישה נוחה וגם מפרץ לאוטובוסים

זה הביא את העירייה להוציא היום הודעה כי בימים אלה היא מקדמת הקמת גשר בין רחוב רבין למשה דיין, מעל רחוב ז'בוטינסקי, אשר יבטיח תנאי נסיעה והליכה משופרים ויאפשר מענה מיטבי להתפתחות מתחמי העסקים והבילוי באזור. לדבריה, מדובר במגה-פרוייקט, שעלותו נאמדת בלמעלה מ-130 מיליון ₪ ובמסגרתו יתאפשר מעבר של אוטובוסים ורכבים פרטיים מדרום לצפון וכן להפך. 

כיום, מי שרוצה להגיע לב.ס.ר סיטי, לנווה עוז או לנסוע לכיוון קריית אונו מרח' משה דיין, יכול לפנות רק ימינה, או שמאלה, לרחוב ז'בוטינסקי בלבד. הגשר יאפשר גישה נוחה לארבעת מרכזי העסקים שנמצאים בכל פינות הצומת, כשמעל הגשר צפוי לקום מפרץ לאוטובוסים, שיאפשר גישה נוחה לעובדים הרבים שיגיעו למתחמי העסקים והבילוי באזור או לתחנת הרכבת הקלה הממוקמת בסמוך.

הצומת צפויה להיראות אחרת בעוד כמה שנים
הצומת צפוי להיראות אחרת בעוד כמה שנים

העבודות יחלו עוד שנה. לכמה זמן? עוד לא ידוע

הפרוייקט צפוי גם לכלול הטמנת תשתיות וקווי מתח גבוה ומכאן עולה השאלה כמה זמן ייערכו העבודות, שצפויות להתחיל בעוד כשנה. מהעירייה לא קיבלנו הערכת זמן ומן הסתם הם לא מוכנים להתחייב בשלב כל כך מוקדם, למרות שזו שאלת השאלות, במיוחד לאור המקום המרכזי והצפוף בו נמצא הצומת. 

"מדובר בפרוייקט משמעותי מאוד לעתיד העיר ולהתפתחות אזורי העסקים בה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "בשנים הקרובות, פתח תקווה תעבור מהפכה תחבורתית עם תחילת הפעילות של הרכבת הקלה, ובעתיד המטרו שיכנס לעיר, לצד שאר הפתרונות התנועתיים שאנחנו מקדמים עבור התושבים וכן עבור העובדים באזורי העסקים".

צומת רבין-ז'בוטינסקי-משה דיין - בעתיד אפשר יהיה להמשיך ישר
צומת רבין-ז'בוטינסקי-משה דיין - בעתיד אפשר יהיה להמשיך ישר

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »