גשר משה דיין יצחק רבין פתח תקווה

העירייה תשקיע למעלה מ-130 מיליון ש"ח בחיבור ישיר של רח' משה דיין ליצחק רבין

כיום, כלי רכב שמגיעים מרחוב משה דיין לכיוון ב.ס.ר סיטי, יכולים לפנות רק ימינה או שמאלה ואינם יכולים להמשיך ישר, זאת בעקבות הסדרי התנועה המורכבים בצומת הכי מרכזי בפתח תקווה, בו גם אמור לעבור הקו האדום של הרכבת הקלה. לפי התכנון, יוקם גשר מעקף ענקי, שלדברי העירייה, יבטיח תנאי נסיעה וכמובן גם יעזור לקידם מתחמי העסקים והבילוי באזור. הערכה: העבודות יחלו עוד כשנה.

צומת ב.ס.ר סיטי, בה גם נמצאים המתחמים העסקיים-מסחריים של גלובל טאוורס ובהמשך גם מתחם "ביג" (קניאל) וגם מתחם "לנדרובר"/חברת חשמל, כשלידו "מטרו פארק 456", מהווים שדרת עסקים ענקית, כשההערכות מדברות שעד 2030, יעבדו ויבקרו בשלושת המתחמים כ-100 אלף אנשים ביום, אליהם גם יש להוסיף את העוברים ושווים בבית החולים בילינסון ובקניון הגדול. זה כמובן אומר שהתנועה באיזור תהיה עמוסה, אפילו יותר ממה שהיא היום.

הדמיית הגשר באדיבות משרד אדריכלים חן אדריכלים NCA
הדמיית הגשר באדיבות משרד אדריכלים חן אדריכלים NCA

גישה נוחה וגם מפרץ לאוטובוסים

זה הביא את העירייה להוציא היום הודעה כי בימים אלה היא מקדמת הקמת גשר בין רחוב רבין למשה דיין, מעל רחוב ז'בוטינסקי, אשר יבטיח תנאי נסיעה והליכה משופרים ויאפשר מענה מיטבי להתפתחות מתחמי העסקים והבילוי באזור. לדבריה, מדובר במגה-פרוייקט, שעלותו נאמדת בלמעלה מ-130 מיליון ₪ ובמסגרתו יתאפשר מעבר של אוטובוסים ורכבים פרטיים מדרום לצפון וכן להפך. 

כיום, מי שרוצה להגיע לב.ס.ר סיטי, לנווה עוז או לנסוע לכיוון קריית אונו מרח' משה דיין, יכול לפנות רק ימינה, או שמאלה, לרחוב ז'בוטינסקי בלבד. הגשר יאפשר גישה נוחה לארבעת מרכזי העסקים שנמצאים בכל פינות הצומת, כשמעל הגשר צפוי לקום מפרץ לאוטובוסים, שיאפשר גישה נוחה לעובדים הרבים שיגיעו למתחמי העסקים והבילוי באזור או לתחנת הרכבת הקלה הממוקמת בסמוך.

הצומת צפויה להיראות אחרת בעוד כמה שנים
הצומת צפוי להיראות אחרת בעוד כמה שנים

העבודות יחלו עוד שנה. לכמה זמן? עוד לא ידוע

הפרוייקט צפוי גם לכלול הטמנת תשתיות וקווי מתח גבוה ומכאן עולה השאלה כמה זמן ייערכו העבודות, שצפויות להתחיל בעוד כשנה. מהעירייה לא קיבלנו הערכת זמן ומן הסתם הם לא מוכנים להתחייב בשלב כל כך מוקדם, למרות שזו שאלת השאלות, במיוחד לאור המקום המרכזי והצפוף בו נמצא הצומת. 

"מדובר בפרוייקט משמעותי מאוד לעתיד העיר ולהתפתחות אזורי העסקים בה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "בשנים הקרובות, פתח תקווה תעבור מהפכה תחבורתית עם תחילת הפעילות של הרכבת הקלה, ובעתיד המטרו שיכנס לעיר, לצד שאר הפתרונות התנועתיים שאנחנו מקדמים עבור התושבים וכן עבור העובדים באזורי העסקים".

צומת רבין-ז'בוטינסקי-משה דיין - בעתיד אפשר יהיה להמשיך ישר
צומת רבין-ז'בוטינסקי-משה דיין - בעתיד אפשר יהיה להמשיך ישר

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »
פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading