שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?

העירייה: יוספטל לקראת הפקדה. בתכנון – 4300 יחידות דיור, במקום 1380 שיש כיום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ההתחדשות העירונית במזרח העיר תופסת תאוצה – ולא רק בגלל סירקין. לפי דיווח שהוציאה עיריית פתח תקווה, התקיים היום דיון בועדה המחוזית, לקראת הפקדת תכנית החידוש של השכונה הותיקה. לפי התכנון, כבר בשנים הקרובות, המבנים הישנים והמוזנחים, שנמצאים על שטח של 339 דונם, יוחלפו במבני מגורים מודרניים וחדישים. יזמי הנדל"ן כבר לוטשים עיניים לכיוון יוספטל. 

כבר לפני יותר משנה וחצי כתבנו כאן כי העירייה, יחד עם כרמים, המינהלת להתחדשות העירונית, שמות דגש חזק מאוד על שכונת יוספטל. פרסום התכנית המקורית, באוקטובר 2021, יצא בדיוק באותו שבוא בו נספה בשכונה הילד אמיל אלופר, משריפה שפרצה בבית אביו הנמצא בשכונה. קשה שלא לקשר בין המבנה הישן בו הוא גר, לשריפה הקטלנית שגבתה את חיי בנו. אם השריפה הייתה פורצת בבניין חדיש, מוגן עם מערכות כיבוי, אולי הטרגדיה הייתה נמנעת. לכן,  גם "תכנית יוספטל" היא בלתי נמנעת.

צפו בביקור שלנו בשכונת יוספטל לפני יותר משנה

תוספת של כ-10,000 תושבים?

היום קיבלנו אישור לכך כי הדיון בועדה המחוזית נותן אור ירוק לקראת הפקדת התכנית, שאיזור התכנון שלה תחום בין כביש 483, המחבר את פתח תקוה לראש העין, ממערב דרך ירושלים (כביש 40), מדרום שכונת קריית אלון וממזרח נחל מזור ומחנה סירקין. לפי העירייה ו"כרמים", התכנית מציעה התחדשות עירונית איכותית, תוך שמירת הזהות המקומית של השכונה.

בתכנון להרוס לא פחות מ-1380 יחידות דיור, המצויות בעיקר במבני שיכונים ("רכבות") וכן במבנים צמודי קרקע ולבנות במקומן, על שטח של 338 דונים, לא פחות מ-4300 יחידות דיור חדשות, שצפויות להכיל כ-12 אלף תושבים. רח' וייסבורג, הרחוב הראשי והמרכזי בשכונה יכיל את המאסה של הדירות ויכלול לאורכו גם חזיתות מסחריות והוא למעשה יחבר את שלושת השכונות במזרח העיר: יוספטל, שיכון הפועל המזרחי (מצפון) ושכונת סירקין העתידית (ממזרח).

תכנית יוספטל החדשה
תכנית יוספטל החדשה

גרינברג: "צדק הסטורי"

לדברי העירייה, התכנית מגדילה באופן משמעותי את שטחי הציבור הבנויים והפתוחים בשכונה, לרבות פארק שילווה את נחל מזור. התכנית אף תאפשר הקמת מגוון שטחי ציבור, ובתוכם בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, מועדוני נוער וקשישים ומרכז תרבות, שטחי ספורט ונופש.

מבחינה התחבורה, התכנית צפויה להסדיר  את החיבורים אל תכנית סירקין העתידית ולכל המרחב, וכן מציעה רשת אופניים המתחברת לצירים העירוניים והבינעירוניים. לדברי העירייה, התכנית נותנת דגש בהגדלת הקישוריות לתחבורה ציבורית וחיבור לתחנת המטרו העתידית. "אנחנו עושים צדק היסטורי עם תושבי שכונת יוספטל", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "הדיון היום בועדה המחוזית הינו צעד משמעותי נוסף לקראת הבשורה בקרוב שתבטיח איכות חיים לתושבי השכונה".

דעה

"הפוטנציאל של שכונת יוספטל הוא אדיר, עקב המיקום הפסטורלי שלה והנגישות הגבוהה לצירי תחבורה ראשיים: כביש 40, כביש 483, כביש 6 וכביש 5. השכונה גם סמוכה לתחנת הרכבת של ראש העין מזרח, שעתידה לחזור ולשרת את תושבי האזור ולציר תנועה של כביש 40, בו יש קווי אוטובוס לכל רחבי המרכז.

בנוסף, יוספטל קרובה מרחק הליכה לפארק מקורות הירקון ותל אפק ופארקים מקומיים עם מתקנים חדישים, שכבר היום ניתן למצוא בשכונה.

יוספטל יכולה להתפתח כמו הדר גנים החדשה, אם ימשיכו לפתח אותה נכון וישקיעו במוסדות חינוך, אזורי מסחר וקניונים. חשוב לתת לתת עדיפות לתוכניות לאומיות, של דירות בהנחה, על מנת לאפשר להצעיר את השכונה, בדומה לשכונות שנבנו במסגרת תוכניות אלו ברחבי הארץ".

אלעד ביטון, ענר נדל"ן
אלעד ביטון, ענר נדל"ן

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading