שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?

האם שכונת יוספטל תהפוך לשכונה שכיף לחיות בה?

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רק לפני כשבוע נספה בשכונה הילד אמיל אלופר, משריפה שפרצה בבית אביו הנמצא בשכונה. קשה שלא לקשר בין המבנה הישן בו הוא גר, לשריפה הקטלנית שגבתה את חיי בנו. אם השריפה הייתה פורצת בבניין חדיש, מוגן עם מערכות כיבוי, אולי הטרגדיה הייתה נמנעת. לכאן אולי גם "תכנית יוספטל" היא בלתי נמנעת.

אז טוב היה לנו לגלות שתנופת הבנייה למגורים בפתח תקווה לא פוסחת גם על שכונת יוספטל שבמזרח העיר. על פי התוכנית, שאישרה השבוע העירייה, השכונה הוותיקה הולכת לשנות בשנים הקרובות את פניה מהקצה לקצה ותהפוך ממוזנחת וישנה למטופחת ומודרנית.

יוספטל אימפריה?

על פי התוכנית, אותה מקדמת העירייה יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומנהלת ההתחדשות העירונית "כרמים", צפויה יוספטל לגדול בעוד כ-3000 יחידות דיור, שבחישוב מוערך יאוכלסו בכ-10,000-15,000 תושבים חדשים. בכך תהפוך משכונה צדדית, לשכונה מרכזית ומשמעותית בפתח תקווה. האם השכונה הוותיקה שנה את פניה מהקצה לקצה ותהפוך ממוזנחת וישנה למטופחת ומודרנית?

התכנית קרמה עור וגידים במשך כשנתיים והושקעו בה כ-5 מיליון שקלים, כוללת שטח של 335 דונם, בה קיימות כיום 1,380 יחידות דיור (מבנים ויח' קרקע). יותר משני-שליש מיחידות הדיור במבנים יהרסו ובמקומם יקומו בניינים חדשים עם תוספות קומות.

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
שכונת יוספטל המוזנחת

מהעירייה מסרו כי בד בבד עם הגידול המשמעותי בהיקף הדיור, צפוי לגדול גם היקף איזורי המסחר והתעשייה בשכונה. רחוב וייסבורג, הציר הראשי של השכונה, ישנה את פניו ויהפוך לציר משמעותי עם 12,000 מ"ר של תעסוקה ו-16,000 מ"ר של מסחר. 

שטחי הציבור בשכונה צפויים לגדול ל-52 דונם של שטחים בנויים ועוד 57 דונם של שטחים פתוחים, ביניהם פארק שיוקם לצידו של נחל מזור, המקיף את השכונה ממזרחה. בשטחים הבנויים אמורים לקום אשכול מבני חינוך וקהילה, מועדון נוער, גני ילדים ומעונות יום. לדברי העירייה, במסגרת התכנית גם תתאפשר הקמת שטחי ספורט ונופש שיכללו בריכות שחייה וקאנטרי קלאב לתושבים.

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
מעבר רחובות מוזנח בשכונת יוספטל

רמי גרינברג: נעשה צדק לתושבי יוספטל

רמי גרינברג מסר כי נעשה צדק הסטורי עם שכונת יוספטל. "אישור התכנית הוא צעד משמעותי להתחדשות המיוחלת, לה מצפים שנים רבות תושבי העיר", אמר ראש העיר. "ההתחדשות העירונית בשכונה מחוייבת מכורח המציאות ותאפשר איכות חיים מיטבית עבור תושביה"

באשר לסוגיית עומס התנועה, שתמיד מטרידה את התושבים, במיוחד כאשר צפיפות האוכלוסין גדלה, העירייה מרגיעה ולדבריה, התכנית התנועתית של יוספטל מתחברת עם תכנית סירקין, עליה דיווחנו לאחרונה. "התכנית נותנת דגש פיתוח התחבורה הציבורית באיזור, לרבות תחנות אוטובוסים חדשות ברחובות הפנימיים וצירי תחבורה ציבורית חדשים", מסרו. "זאת בנוסף לרשת אופניים שאמורה לחבר בין הצירים העירוניים והבינעירוניים".

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
כניסה לרחוב וייסבורג בשכונת יוספטל

 לדברי אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, תכנית יוספטל היא "אחת מתכניות הדגל להתחדשות עירונית, שמקודמות על ידינו במסלול ישיר לתכנון מפורט של שכונה שלמה". נעם סלע, מנהל המנהלת להתחדשות עירונית "כרמים" מסר כי יוספטל "זקוקה להתחדשות עירונית ותכנית היא צעד גדול בדרך להגשמת החלום והפיכתה לשכונה מתחדשת ואיכותית".

עוד בפתח תקווה

מטה גילת לווינים בפתח תקווה

גילת מפתח תקווה דיווחה היום על גידול של 19% בהכנסות ביחס לרבעון הראשון 2021

חברת הלווינים הותיקה, שמשרדיה הראשיים נמצאים ברח' יגיע כפיים בקריית אריה, הציגה נתונים חיוביים לשלושת החודשים הראשונים של 2022. לפי הנתונים היא רשמה הכנסות בסך של 51.4 מיליון דולר, והפסד תפעולי הנמוך ב-2.5 מיליון דולר, ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המנכ"ל עדי צפדיה: "הנתונים מראים שאנו מצליחים להגדיל נתח שוק, ולנצל הזדמנויות עסקיות בשווקי הקצה בהם אנו פועלים".

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל