פקק במוטה גור פתח תקווה

העירייה מתכננת מהפכה תחבורתית בפ"ת – איך זה ישפיע על פקק מוטה גור?

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בד בבד עם השגשוג העסקי, המסחרי והתעסוקתי שעובר על פתח תקווה, מכת הפקקים רק הולכת ומחריפה. כידוע, מדובר במכת מדינה, שהחריפה עוד יותר בשנתיים האחרונות ולא פסחה גם עלינו וקשה להתעלם מהבעיות העצומות שהיא יוצרת לא רק ברווחת התושבים והבאים אליה, אלא גם במישור העסקי – כי כידוע, זמן שווה כסף.

אחד מהפקקים היותר בעייתיים והיותר ידועים, הוא זה שמתרחש מדי יום (ומחריף כמובן בשעות העומס) ברחוב מוטה גור, הקרוי בפי חלק מהבאים למקום – פקק מהגיהנום.

חוויה מתסכלת

ראשית, מדובר ברחוב צר מאוד המכיל בתחילתו (מצפון) 2 נתיבים, כשברוב שעות העומס הימני תפוס על ידי משאיות או מכוניות שמורידות סחורה לעסקים שבפארק אולימפיה. מיד לאחר מכן יש הפניה לקניון הגדול, שב"פריי-טיים", התור אליו יכול להגיע עד תחילתו של הרחוב. בהמשך, הרחוב מצטמצם באופן רשמי לנתיב אחד, שמתנקז לרח' ז'בוטינסקי הסמוך. 

יש לציין כי הרמזור בצומת, הנמצא בסמוך לתחנת האוטובוסים החדשה, שגם אליו מתנקזים רכבים שבאים מהחלק העליון של הקניון, הוא מאוד קצר ומאפשר תנועה רק לכ- 5-10 רכבים בכל פעם. 

החוויה שעוברת על הנהגים היא מתסכלת במיוחד, כפי שאפשר לראות בסרטון. החל משעות העמוס ועד שהן מסתיימות, יש בכל רגע נתון עשרות מכוניות שמבקשות לצאת מהרחוב או להיכנס אליו.

1.2 קמ"ש בשעה

הצלם שלנו, שלשמחתו זיגזג את הדרך עם טוסטוס, העריך שבפקק עומדים בשעות העומס לפחות 15 דקות, בקטע של כ-300 מטרים בלבד. כלומר, קצב של 20 מטרים בדקה, כלומר 1.2 קמ"ש. 

מהעיריה נמסר כי אמור להתבצע שינוי בתשתיות תנועתיות חדשות, צמתים מוסדרים, כיכרות ורמזורים בצמתים מסוכנים. הם מציינים כי בקרוב תקום מערכת בקרה על הרמזורים, שתאפשר להכווין את התנועה מרחוק במקרה של תאונה או חסימת ציר.

סגן ראש העיר, צדוק בן משה, מסר כי "בשנים האחרונות יש גידול מתמיד בשיפור הדרכים בעיר, הוספת נתיבים ושדרוג הכבישים, ועל כן יש חשיבות לקשר אותם למרכז בקרה. היוזמה תתרום רבות למערך התנועתי בעיר".

יש לציין כי הצומת המדוברת תשנה את פניה עם כניסת הרכבת הקלה. האם זה יקל במשהו על הנהגים שמגיעים לאיזור? אולי רק יחריף את המצב? ימים יגידו. בינתיים אנו מציעים להימנע מלהגיע לרח' בשעות העומס – אפילו אם WAZE מנווט אתכם לשם.

העיריה: משקיעים מיליונים כל חודש בפיתוח צירי התנועה

מדוברות העירייה נמסר "הרמזור במוטה גור-ז'בוטינסקי מופעל ע"י חברת נת"ע ובכל מקרה יש להתחשב בעובדה כי אנחנו בחודש אוגוסט, לפני החגים וקיימת תנועה ערה במיוחד אזור הקניון.

לצד זאת, נציין כי בשנים האחרונות פתח תקווה עוברת מהפכה תחבורתית הבאה לידי ביטוי, בין היתר, בפעילות הרכבת הקלה בציר המדובר בקרוב, קידום נתצ"ים באזורים מרכזיים, תגבור מערך התחבורה הציבורית וכן בעתיד הקמת התחנה המרכזית החדשה, פעילות המטרו ועוד.

כמו כן, יודגש כי בסמוך למקום המדובר, ראש העיר רמי גרינברג קידם את פעילות מסוף האוטובוסים לאחר שנים שהפרויקט היה תקוע. לצד השדרוג האדיר בתחבורה הציבורית, עיריית פתח תקווה משקיעה מיליוני שקלים מידי חודש לפיתוח צירי תנועה, שדרוג כבישים, הקמת חניונים ציבוריים לרווחת התושבים, הסדרת צמתים וביצוע כיכרות תוך מתן מענה בטיחותי לצמתים מסוכנים.

מדובר בהיקף השקעה חסר תקדים אשר יביא את פתח תקוה בשנים הקרובות להוביל בתחום התחבורה בכלל והתחבורה הציבורית בפרט, זאת לצד ההשקעה האדירה בתחבורה ירוקה, ביצוע שבילי אופניים ועוד."

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

המשך קריאה »
תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד 4 חודשים.

המשך קריאה »
הסופרמרקט החינמי בפתח תקווה

העוני בפתח תקווה: מה שרואים משם לא רואים מכאן – ביקור בסופרמרקט החינמי

רק לפני מספר שבועות התבשרנו על כך שמדד העוני בפתח תקווה ירד בשנים האחרונות. זה נתון שנותן הרגשה טובה, אבל כשיורדים לשטח, העוני הקיים בעיר מקבל את הפנים האמיתיות שלו. לצד מגדלי ב.ס.ר פתח תקווה, ספינת הדגל של ההתפתחות העסקית בעיר, שוכן הסופרמרקט החינמי, שמייצג בדיוק את ההפך. התמונות שהבאנו משם מספרות סיפור אחר של העיר המתפתחת.

המשך קריאה »
תור ארוך לבדיקות קורונה בפתח תקווה

תסכול התורים עשה את שלו: העירייה תרחיב את שירותי הבדיקות והחיסונים לקורונה בפתח תקווה

שלשום דיווחנו לכם על מה שרבים מתושבי העיר חשו על בשרם (ועל זמנם) – תורים אינסופיים למתחמי הבדיקות והחיסונים בפתח תקווה. היום התבשרנו כי יוקמו 2 עמדות בדיקות PCR נוספות. בשניידר הודיעו כי יפתחו מתחם חיסונים לבני 5-11. גרינברג: "נעשה כל מה שניתן על מנת לפתוח עוד מתחמים".

המשך קריאה »
נגישות