פתח תקווה תמשיך לחכות לרכבת הקלה: לא תהיה השקה גם במאי. בעלי עסקים זועמים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

זוהי הפעם ה-5 שאנחנו מדווחים על הדחייה של האירוע התחבורתי המשמעותי ביותר בעידן המודרני של העיר, זאת כשהתאריך המקורי להשקה (שגם הוא נדחה), היה נובמבר 22. לפי דיווחים, קצב ההתקדמות איטי מהצפוי, כשאנחנו בעיצומו של השלב האחרון לפני ההפעלה, שהחל ב-8 באפריל. בנוסף נודע, כי שרת התחבורה רגב, תפעל להעביר מידיה של נת"ע את ניהול הקמת המטרו.

רק בחודש הקודם דיווחנו לכם בסוג של אופטימיות כי הרכבת הקלה תתחיל להעלות ולהוריד נוסעים בפתח תקווה כבר בחודש מאי, כשהצפי היה לחלק השני של החודש. כיום נודע, השלב האחרון, שאמור להתבצע ב-45 יום, לא הספיק, עקב החגים, שגרמו לחוסר בימי אימונים לנהגים. היום דווח בתקשורת הארצית כי רק בשבועיים הקרובים, יחלו נסיעות בתדירות שתהיה קרובה לזו המתוכננת, שכפי שדיווחנו לכם, מדובר על רכבת כל 6 דקות (פחות בחצי ממה שמתכונן לאחרי שלב ההשקה).

צפו: העסקים - הנפגעים הראשיים של הרכבת

מחכים למשיח: צפו במכוניות עומדים בפקק - והרכבת לא זזה

לפי אתר גלובס, התקלות במערכות, שגרמו לעצירות חירום של הרכבת, לא הסתיימו, אף שהשתפרו באופן משמעותי. משיחה שקיימנו עם נהג שעושה "טסטים" על הקו, להערכתו גם יש סיכוי כי הרכבת לא תושק אפילו ביוני וההשקה תידחה ליולי. יש לציין כי הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן ייסע מפתח תקווה (שם יהיו לו 9 תחנות) דרך בני ברק, רמת גן, תל אביב-יפו ובת ים ועלות הקמתו נאמדת ב-18.7 מיליארד שקל.

בנוסף, נודע כי רגב תפעל להוצאת פרויקט המטרו מנת"ע לנת"י (נתיבי ישראל), זאת בעקבות חוסר שביעות רצונה מניהול פרויקט הרכבת הקלה. מלשכתה של השרה נמסר כי "חברת נת"ע חרגה מהתקציב של הפרויקט בכ-3 מיליארד שקלים ומלוחות הזמנים של הפרויקט במעל שנה וחצי".

הרכבת הקלה עוקפת את הפקקים בציר ז'בוטינסקי - חבל שהיא עדיין ריקה מנוסעים

כאמור, היעד המקורי היה אוקטובר 2021 וכעת נראה שההשקה לא תקרה לפני יוני 2023. בשמה של רגב נמסר כי "יהיו נגזרות ומשמעויות לחברות שלא עומדות ביעדים שלהן, בוודאי כשמדובר ביעדים שהן עצמן מציבות". בינתיים, בעלי העסקים מפתח תקווה, שציר הרכבת הקלה עובר לידם, ממשיכים לסבול – גם מהעיכוב וגם מחוסר הודאות ומזה שאין תאריך מוגדר להשקה. 

"נמאס לנו מהטסטים, אנחנו צריכים שיגיעו לכאן אנשים", אמרה לפתח תקווה NEWS בעלת סניף מיסטר פרצלס, שנמצא על ציר הרכבת הקלה, בעמי ב.ס.ר סיטי, שצמוד לתחנת השחם. "אנחנו נמצאים במתחם מסחרי מדהים, שבכוונה נבנה סמוך לתחנת הרכבת הקלה. אנחנו זקוקים לכך שהרכבת הקלה תתחיל לפעול".

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading