צפו: מאות תושבים תומכים הגיעו ל"הרקיע השביעי" לאירוע השקת קמפיין גרינברג 2023

בחירות 2023 לרשויות המקומיות ייערכו רק בעוד כחצי שנה, אבל ראש העיר לא מבזבז את הזמן. למרות שאין לו ממש יריבים (גם לא על הנייר), הקמפיין התחיל בגדול. לאירוע הוזמנו, וגם הגיעו, רבים מתושבי פתח תקווה, ביניהם פעילי שכונות, בעלי עסקים, יזמים, אנשי המגזר החרדי-דתי ועוד. גרינברג התייחס לדחייה נוספת של הרכבת הקלה: "חייבים תאריך יעד להשקת ברכבת, לצורך התפתחות העיר".

ראש העיר, רמי גרינברג, נתן היום את יריית הפתיחה לקמפיין לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, שצפויות להתקיים ב- 31.10.23, חמישה חודשים, שבוע ויום. זה הרבה זמן במונחים של קמפיין, בטח לראשות העירייה ובטח כשיש מצב בו לראש העיר המכהן, אין שום יריבים ראויים באופק. גרינהרג עדיין היה זקוק למפגן התמיכה הזה, גם כי זה תמיד טוב לאגו – וגם כי חשוב לו לחוש את התושבים מקרוב.

צפו באירוע השקת קמפיין רמי גרינברג 2023

400 ברקיע השביעי

האירוע נקבע לשעה 20:00, אבל תומכי גרינברג התחילו לזרום לאולם "הרקיע השביעי" ברח' בר כוכבא 72, כבר חצי שעה לפני. כשגרינברג החל לשאת דברים, כבר נדחסו לאולם הצפוף כ-300 תומכים, שלא השאירו מקום פנוי ואי אפשר היה לראות רצפה. בהמשך הגיעו מהרחוב עוד ועוד תושבים תומכים, כך שלהערכתנו המספר הכולל של האנשים שיצאו ונכנסו אף הגיע ל-400. 

למרות שאפשר היה לראות פה ושם אנשי ועובדי עירייה, חלקם בכירים, רוב רובו של הקהל היה מורכב מתושבים מכל המינים ומכל המגזרים – שפשוט באו לתת מילה טובה לראש העיר – שלדעתם עושה עבודה מצוינת והם רוצים שייישאר לעוד קדנציה. 

רמי גרינברג- מקבל תמיכה
רמי גרינברג- מקבל תמיכה

למרות שעדיין לא נערך סקר רשמי, ברור כי האהדה לגרינברג היא גורפת וחוצה את כל העיר, בטח כשאין יריבים שיכולים לתת "פייט" וזואת למרות שראש העיר עדיין לא נוקה מפרשיית השוחד, עליה נחקר מספר פעמים במשטרה, כולל מספר ימי מעצר באבו כביר. המשטרה טרם הגישה את מסקנותיה ועדיין לא ברור אם זה יסתיים בסגירת התיק, או בכתב אישום. 

 

לא נראה שזה העסיק את הפעילים הרבים שהגיעו לאירוע, שאותם עניין דבר אחד – שרמי גרינברג ימשיך להיות ראש עיר. אותנו עניין דבר אחד אחר – מה ההתייחסות שלו לדחייה נוספת של השקת הרכבת הקלה עליה התבשרנו היום. "חשוב להפעיל את הרכבת כמה שיותר מהר, כדי שתהיה תמיכה תחבורתית להתפתחות של העיר", אמר גרינברג. "הרכבת קלה חשובה מאוד – גם למגורים וגם לתעשייה".

עוד ב-בחירות 2024

ישיבת מועצת העיר הראשונה פתח תקווה מרץ 2024

צפו: אחדות פורים במועצת עיריית פתח תקווה. 29 חברים הושבעו הצהרים באולם שרת (וידאו)

חברי הקואליציה מקיר לקיר התאחדו למושב הראשון של מועצת העיר אחרי הבחירות. רמי גרינברג, שלט ביד רמה בישיבה, שעברה ללא מחלוקות וללא התנגדויות. הקטעים המרגשים: השבעות חברי המועצה החדשים ושירת התקווה בסיום, אותה הוביל ראש העיר, שאחז במיקרופון. שאלנו את צדוק בן משה, אורי אהד, ליאה צור ואלישיב עמיצור – איך הם רואים את פ"ת עוד חמש שנים ולמה הם מתחפשים בפורים.

המשך קריאה »
רמי גרינברג - ראש עיריית פתח תקווה לחמש שנים נוספות

בלי עוררין: רמי גרינברג נבחר לכהונה נוספת בפ"ת. זנזורי ובורשבסקי כנראה לא יהיו במועצה

התוצאות הסופיות, חוץ מכ-4500 קולות חיילים, מצביעות על ניצחון מוחלט של ראש העיר המכהן, שאפילו הפתיעו את תומכיו ומקורביו. מפח נפש לענת זנזורי (6.8%) וגנאדי בורשבסקי (6.4%), שלא רק נחלו מפלה בהתמודדות מולו, גם לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה כדי להיכנס למועצה – ויישארו מחוץ לעירייה לפחות בחמש השנים הקרובות. שיעור ההצבעה היה נמוך ביותר: 48.8% בלבד.

המשך קריאה »

לפי מדגם ערוץ 14: ניצחון סוחף של רמי גרינברג בקרב על ראשות עיריית פתח תקווה

כצפוי, ראש העיר המכהן, כנראה יישב על כסאו עד לפחות 2029, כך מסתמן, לפחות, מהמדגם הטלוויזיוני, ממנו עולה שגרינברג זוכה ב-87 אחוז מהקולות, כשהרחק מאחוריו גנאדי בורשבסקי עם 7% וענת זנזורי עם 6%. אחוז ההצבעה בפתח תקווה היה 48.8, כלומר היו יותר פתח תקוואים שלא הצביעו, לעומת פתח תקוואים שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דמוקרטי זה לא, אבל משקף את אחוז ההצבעה הארצי הדומה.

המשך קריאה »

זהו יום הבוחר: כל הרשימות, כל המועמדים ומספרים שכדאי לדעת על בחירות פ"ת 2024

אחרי חמש שנים ושתי דחיות בעקבות מלחמת 7 באוקטובר, מחר (27.2, שלישי), ילכו תושבי העיר לקלפיות בעיר לבחור את הנציגים, שיקבעו איך יראו חיי היומיום שלנו. על הכיסא של רמי גרינברג יתמודדו ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי, אבל הקרב האמיתי הוא על מקום במועצת העיר, בין הרשימות – ובתוכן. מזג האוויר יאיר פנים ולא צפוי גשם. יחד עם יום השבתון – כולם מקווים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading