רמי גרינברג - ראש עיריית פתח תקווה לחמש שנים נוספות

בלי עוררין: רמי גרינברג נבחר לכהונה נוספת בפ"ת. זנזורי ובורשבסקי כנראה לא יהיו במועצה

התוצאות הסופיות, חוץ מכ-4500 קולות חיילים, מצביעות על ניצחון מוחלט של ראש העיר המכהן, שאפילו הפתיעו את תומכיו ומקורביו. מפח נפש לענת זנזורי (6.8%) וגנאדי בורשבסקי (6.4%), שלא רק שנחלו מפלה בהתמודדות מולו, גם לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה כדי להיכנס למועצה – ויישארו מחוץ לעירייה לפחות בחמש השנים הקרובות. שיעור ההצבעה היה נמוך ביותר: 48.8% בלבד.

לאחר קמפיין ארוך במיוחד ובחירות שנדחו פעמיים בגלל המלחמה, הבוקר סופסוף קיבלנו את תוצאות האמת, שקבעו באופן חד משמעי שרמי גרינברג ימשיך לשבת על כסא ראש העיר למשך חמש שנים נוספות לפחות. גם הקרב על מועצת העיר, שאמור היה להיות יותר צמוד – הוכרע חד צדדית לטובת גרינברג, שרשימתו התחדשות, זכתה לכ-40 אחוז מהקולות, שיקנו לה 13 חברים במועצה.

תוצאות (לא סופיות) לפי אחוזים של הצבעה לרשימות המועצה בפתח תקווה (מתוך אתר משרד הפנים - נכון לשעה 8:30 בבוקר)
תוצאות (לא סופיות) לפי אחוזים של הצבעה לרשימות המועצה בפתח תקווה (מתוך אתר משרד הפנים - נכון לשעה 8:30 בבוקר)

לפי חישוב הקולות שנסרפו עד עתה, ש"ס, בראשות הרב אליהו גינת זכתה ל-5 חברים במועצה, יחדיו של הציונות הדתית והבית היהודי זכתה ל-4 חברים וכך גם מחויבים של אורי אוהד ואיתי שונשיין, שגם הם כנראה יהיו עם 3-4 חברים למועצה – תוצאה מאכזבת, בטח נוכח הקמפיין המושקע ותמיכתו הבולטת של בני גנץ.

יהדות התורה יש עתיד של אדי קואז יכניסו כנראה שני חברים למועצה. מי שעוד מתנדנדים הם "אמת החנה הדמוקרטי" של סרחיו גולצמן ו"פתח תקווה ביתנו" של מרק קניזיבסקי, שמקווים שקולות החיילים יאירו להם פנים והם יצליחו להכניס לפחות חבר אחד למועצה. כנראה יישארו בחוץ: אחדות של משה משה, "פתח לתקווה" של אורנה דוידאי, עוצמה יהודית של גילה בן נאים ושימי גולן והליכוד של גדי בשארי – זאת בנוסף לרשימות של זנזורי (תקווה אחת) ושל בורשבסקי ("מצטיינים עם גנאדי").

עוד ב-בחירות 2024

ישיבת מועצת העיר הראשונה פתח תקווה מרץ 2024

צפו: אחדות פורים במועצת עיריית פתח תקווה. 29 חברים הושבעו הצהרים באולם שרת (וידאו)

חברי הקואליציה מקיר לקיר התאחדו למושב הראשון של מועצת העיר אחרי הבחירות. רמי גרינברג, שלט ביד רמה בישיבה, שעברה ללא מחלוקות וללא התנגדויות. הקטעים המרגשים: השבעות חברי המועצה החדשים ושירת התקווה בסיום, אותה הוביל ראש העיר, שאחז במיקרופון. שאלנו את צדוק בן משה, אורי אהד, ליאה צור ואלישיב עמיצור – איך הם רואים את פ"ת עוד חמש שנים ולמה הם מתחפשים בפורים.

המשך קריאה »

לפי מדגם ערוץ 14: ניצחון סוחף של רמי גרינברג בקרב על ראשות עיריית פתח תקווה

כצפוי, ראש העיר המכהן, כנראה יישב על כסאו עד לפחות 2029, כך מסתמן, לפחות, מהמדגם הטלוויזיוני, ממנו עולה שגרינברג זוכה ב-87 אחוז מהקולות, כשהרחק מאחוריו גנאדי בורשבסקי עם 7% וענת זנזורי עם 6%. אחוז ההצבעה בפתח תקווה היה 48.8, כלומר היו יותר פתח תקוואים שלא הצביעו, לעומת פתח תקוואים שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דמוקרטי זה לא, אבל משקף את אחוז ההצבעה הארצי הדומה.

המשך קריאה »

זהו יום הבוחר: כל הרשימות, כל המועמדים ומספרים שכדאי לדעת על בחירות פ"ת 2024

אחרי חמש שנים ושתי דחיות בעקבות מלחמת 7 באוקטובר, מחר (27.2, שלישי), ילכו תושבי העיר לקלפיות בעיר לבחור את הנציגים, שיקבעו איך יראו חיי היומיום שלנו. על הכיסא של רמי גרינברג יתמודדו ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי, אבל הקרב האמיתי הוא על מקום במועצת העיר, בין הרשימות – ובתוכן. מזג האוויר יאיר פנים ולא צפוי גשם. יחד עם יום השבתון – כולם מקווים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים.

המשך קריאה »

צפו: מאות תושבים הגיעו ל"שישי בשדרה" באם המושבות פתח תקווה בסימן בחירות 2024

פחות מ-72 שעות לפתיחת הקלפיות לבחירות לרשויות המקומיות בעיר, ניצלו המועמדים את האירוע ההמוני כדי להפגין נוכחות, לחלק פלאיירים ולשכנע את התושבים לשים את הפתק הנכון. זוהי הפעם הראשונה מאז פרוץ המלחמה, שהאירוע מתקיים. לצד השופינג והאוכל, צדוק בן משה, סגן ראש העיר, ענת זנזורי המתמודדת לראשות העיר ואורי אהד, ראש רשימת מחויבים – אמרו למיקרופון כמה דברים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading