בשורה לתלמידי פתח תקווה: זורקים את הכרטיס ומשתמשים באפליקציית תחבורה ציבורית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עד שתהיה לנו רכבת קלה, הדרך הכי טובה לתלמידים הלומדים רחוק ממקום מגוריהם להגיע לבית ספרם – היא באמצעות אוטובוס. אבל מה? לפעמים שוכחים את כרטיס הרב קו, לפעמים הוא הבר קוד לא עובד – פשוט לא נוח. החל מחודש יוני, זה עומד להשתנות עם אפליקציית "רב פס", שתורד למכשיר הסלולרי. "בעלי מכשיר כשר יוכלו להמשיך ולשאת כרטיס פיזי ולהטעינו כפי שעשו עד כה", מסרו בעירייה.

עיריית פתח תקווה מסרה היום כי החלה בסוג של מהפכה בנגישות התחבורה הציבורית לתלמידי העל יסודי בעיר. "מעכשיו יהיה קל יותר להתנייד בעיר ביעילות ולשלם באמצעות הטלפון הנייד", מבטיחים בעירייה. בהמשך לרפורמה שהחלה בשנה שעברה, בה תלמידי העל יסודי, הזכאים ל"רב קו" בתחבורה ציבורית, לא יוגבלו בחברות האוטובוסים, כעת גם הולכים לקראתם עם אפליקציה, בה יהיה קל יותר לשלם.

איך "רב פס" של HOPON עובד?

אפשר לאבד את ה"רב קו"

החל משנת הלימודים תשפ"ג, כל תלמידי העל יסודי הזכאים, יכולים להתנייד בכל חברות האוטובוסים בעיר וברכבת הקלה (לכשתתחיל לפעול, מתי זה יקרה? אף אחד לא יודע), בכל יום ובכל שעות היממה. המהלך של העירייה חוסך מהם לשאת את הכרטיס הפיזי – והם יוכלו לשלם, החל מחודש יוני 2023 באמצעות הכרטיס הפיזי, או באמצעות אפליקציית "רב פס" שתורד למכשיר הסלולרי. בעלי מכשיר כשר יוכלו להמשיך ולשאת כרטיס פיזי ולהטעינו כפי שעשו עד כה.

הרכבת הקלה עוקפת את הפקקים בציר ז'בוטינסקי - חבל שהיא עדיין ריקה מנוסעים
הרב פס יפעל גם ברכבת הקלה (שתהיה לכולם חינם בחודשים הראשונים)

2000 תלמידים בשנה נוסעים חינם

אפליקציית רב פס שייכת לחברת HopOn, שנוסדה בישראל ב-2013, כשהחזון שלה הוא לאפשר תשלום וכרטוס מהיר באמצעי התחבורה הציבורית בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציית מובייל, באופן המשפר את נוחות הנסיעה לנוסעים מחד ואת בטיחות ומהירות רשת התחבורה מנגד.

"באמצעות האפליקציה החדשה", מסר ראש העיר רמי גרינברג, "התלמידים הזכאים יוכלו לשלם בתחבורה הציבורית באמצעות הטלפון הסלולר ובכך יקלו על השימוש וההטענה ויצמצמו את מספר הילדים המאבדים את כרטיס הנסיעה הפיזי ונאלצים לשלם שוב".

יש לציין כי עיריית פתח תקווה מספקת מידי שנה לכ-2,000 תלמידות ותלמידים כרטיסי נסיעות לתלמידים העונים על שני קריטריונים: במידה שהמרחק מביתו למוסד הלימודים הינו מעל 3 ק"מ בדרך עבירה ובתנאי שלא קיים מוסד לימודים קרוב יותר לכתובת מגוריו.

אמיר רוזנצביג, מנכ״ל HopOn על רקע פתח תקווה
אמיר רוזנצביג, מנכ״ל HopOn על רקע פתח תקווה

"אפליקציית "רב-פס" הינה האפליקציה היחידה שאינה כוללת פרסומות ואינה גובה דמי מנוי ומשלבת את מגוון הצרכים של משתמשי התחבורה הציבורית בישראל הכוללים תשלום ישיר ונוח מהאפליקציה, טעינת כרטיסי רב-קו ותכנון ותזמון נסיעות בזמן אמת במגוון אמצעי התחבורה הציבורית בישראל", מסר לפתח תקווה NEWS, אמיר רוזנצביג, מנכ״ל HopOn. 

"אנו שמחים ונרגשים לספק את השירות לתלמידים בעיר פתח תקווה ומאמינים כי לצד התועלת לתלמידים ולהוריהם השירות אף יצמצם את היקף התופעה הפסולה של אי-תיקוף נסיעות, שלצערנו קיימת במקומות רבים בארץ בקרב בני הנוער."

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading