בשורה לתלמידי פתח תקווה: זורקים את הכרטיס ומשתמשים באפליקציית תחבורה ציבורית

עד שתהיה לנו רכבת קלה, הדרך הכי טובה לתלמידים הלומדים רחוק ממקום מגוריהם להגיע לבית ספרם – היא באמצעות אוטובוס. אבל מה? לפעמים שוכחים את כרטיס הרב קו, לפעמים הוא הבר קוד לא עובד – פשוט לא נוח. החל מחודש יוני, זה עומד להשתנות עם אפליקציית "רב פס", שתורד למכשיר הסלולרי. "בעלי מכשיר כשר יוכלו להמשיך ולשאת כרטיס פיזי ולהטעינו כפי שעשו עד כה", מסרו בעירייה.

עיריית פתח תקווה מסרה היום כי החלה בסוג של מהפכה בנגישות התחבורה הציבורית לתלמידי העל יסודי בעיר. "מעכשיו יהיה קל יותר להתנייד בעיר ביעילות ולשלם באמצעות הטלפון הנייד", מבטיחים בעירייה. בהמשך לרפורמה שהחלה בשנה שעברה, בה תלמידי העל יסודי, הזכאים ל"רב קו" בתחבורה ציבורית, לא יוגבלו בחברות האוטובוסים, כעת גם הולכים לקראתם עם אפליקציה, בה יהיה קל יותר לשלם.

איך "רב פס" של HOPON עובד?

אפשר לאבד את ה"רב קו"

החל משנת הלימודים תשפ"ג, כל תלמידי העל יסודי הזכאים, יכולים להתנייד בכל חברות האוטובוסים בעיר וברכבת הקלה (לכשתתחיל לפעול, מתי זה יקרה? אף אחד לא יודע), בכל יום ובכל שעות היממה. המהלך של העירייה חוסך מהם לשאת את הכרטיס הפיזי – והם יוכלו לשלם, החל מחודש יוני 2023 באמצעות הכרטיס הפיזי, או באמצעות אפליקציית "רב פס" שתורד למכשיר הסלולרי. בעלי מכשיר כשר יוכלו להמשיך ולשאת כרטיס פיזי ולהטעינו כפי שעשו עד כה.

הרכבת הקלה עוקפת את הפקקים בציר ז'בוטינסקי - חבל שהיא עדיין ריקה מנוסעים
הרב פס יפעל גם ברכבת הקלה (שתהיה לכולם חינם בחודשים הראשונים)

2000 תלמידים בשנה נוסעים חינם

אפליקציית רב פס שייכת לחברת HopOn, שנוסדה בישראל ב-2013, כשהחזון שלה הוא לאפשר תשלום וכרטוס מהיר באמצעי התחבורה הציבורית בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציית מובייל, באופן המשפר את נוחות הנסיעה לנוסעים מחד ואת בטיחות ומהירות רשת התחבורה מנגד.

"באמצעות האפליקציה החדשה", מסר ראש העיר רמי גרינברג, "התלמידים הזכאים יוכלו לשלם בתחבורה הציבורית באמצעות הטלפון הסלולר ובכך יקלו על השימוש וההטענה ויצמצמו את מספר הילדים המאבדים את כרטיס הנסיעה הפיזי ונאלצים לשלם שוב".

יש לציין כי עיריית פתח תקווה מספקת מידי שנה לכ-2,000 תלמידות ותלמידים כרטיסי נסיעות לתלמידים העונים על שני קריטריונים: במידה שהמרחק מביתו למוסד הלימודים הינו מעל 3 ק"מ בדרך עבירה ובתנאי שלא קיים מוסד לימודים קרוב יותר לכתובת מגוריו.

אמיר רוזנצביג, מנכ״ל HopOn על רקע פתח תקווה
אמיר רוזנצביג, מנכ״ל HopOn על רקע פתח תקווה

"אפליקציית "רב-פס" הינה האפליקציה היחידה שאינה כוללת פרסומות ואינה גובה דמי מנוי ומשלבת את מגוון הצרכים של משתמשי התחבורה הציבורית בישראל הכוללים תשלום ישיר ונוח מהאפליקציה, טעינת כרטיסי רב-קו ותכנון ותזמון נסיעות בזמן אמת במגוון אמצעי התחבורה הציבורית בישראל", מסר לפתח תקווה NEWS, אמיר רוזנצביג, מנכ״ל HopOn. 

"אנו שמחים ונרגשים לספק את השירות לתלמידים בעיר פתח תקווה ומאמינים כי לצד התועלת לתלמידים ולהוריהם השירות אף יצמצם את היקף התופעה הפסולה של אי-תיקוף נסיעות, שלצערנו קיימת במקומות רבים בארץ בקרב בני הנוער."

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »