ליים LIME - קורקינטים שיתופיים חדשים בפתח תקווה

ליים (LIME) זכתה במכרז לפריסת 400 קורקינטים ועמדות הטענה בפתח תקווה

הספקית הגדולה ביותר בעולם של אופניים וקורקינטים שיתופיים, הודיעה לאחרונה על חידוש השותפות עם עיריית פתח תקווה ותפרוס מאות קורקינטים ברחבי העיר. בשנה הקרובה.בנוסף יוקמו עמדות להחלפה עצמאית של סוללות קורקינטים ריקות. כל מי שישתמש בהן – ייזכה בתמורה לזיכוי של 15 ש"ח בנסיעה עתידית. איתי ראב"ד, מנכ"ל ליים ישראל: "פתח תקווה חשובה לקישוריות בגוש דן ומרכזי תעסוקה".

השבוע התבשרנו שליים תמשיך את פעילותה בפתח תקווה ותציע כ-400 קורקינטים חשמליים שייפרסו בעיר ויאפשרו לתושבי להתנייד גם לערים סמוכות ומרכזי עסקים – זאת לאחר שזכתה במכרז שניהלה החברה הכלכלית של העיר. ליים החלה את הפעילות שלה בעיר בשנת 2021 והיה לה חלק ממאמצים גדולים של העירייה להקים תשתית ניידות תחברותית חכמה עבור תושבי פתח תקווה, והוציאה מכרזים על מנת למצוא פתרונות טכנולוגיים האידיאלים להתניידות בטוחה.

Lime קורקינטים

הטענה מהירה, תנועה מהירה

על פי נתוני ליים, עד שנת 2023 בוצעו בכליה כ-17 מיליון נסיעות בישראל, והיא פועלת בכ-7 ערים כולל  תקווה: תל אביב, רמת גן, גבעתיים, חולון, אשדוד ואילת.  ליים פרסה גם עמדות הטענה של מוצר ה-SwapStation שלהם, הכולל סוללות ריקות של קורקינטים בעלות של 15 ש”ח בנסיעות עתידיות.

הפתרון של SwapStation ממוקם כיום בשני בתי כיום בשני בתי עסק בעיר ("לה וידה אקסטרים" – יעקב רבינוביץ' 1, קיוסק קלוק – רוטשילד 180). ליים מקווה להרחיב את מספר עמדות הטעינה בעיר בשיתוף עם בתי עסק נוספים. שיתוף הרוכבים בפעילות החלפת הסוללה מייצרת win-win גם עבור הרוכבים שמקבלים אפשרות להוזלה משמעותית בהתניידות יום-יומית, וגם מסייעת לליים לחסוך בפליטות הפחמן של רכב התפעול שמסתובב ברחבי העיר לתחזוק הכלים.

עמדות הטענה Lime

"אלטרנטיבית נוחה וירוקה"

"תושבי פתח תקווה אימצו את תחבורת המיקרו-מוביליטי השיתופית על מנת להתמודד עם האתגרים התחבורתיים של גוש דן וגילו תחבורה אלטרנטיבית נוחה וירוקה", מסר איתי ראב"ד, מנכ"ל ליים ישראל: "אנו שמחים על הזכייה הנוספת במכרז של פתח תקווה ועל הזכות להפעיל את השירות שלנו לשנה נוספת. כשוק השלישי בגודלו בישראל, פתח תקווה היא עיר חשובה מאוד בכל הנוגע לקישוריות בגוש דן ומרכזי תעסוקה, שהופכת משמעותית יותר ויותר עם התרחבות מגזרי תעשייה שונים מחוץ לעיר תל אביב".

Lime תחבורה

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »