פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-האחים בכר של האחים שמי

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-האחים בכר של האחים שמי – הומלץ לאישור ע"י עיריית פ"ת

הוועדה המקומית של פתח תקווה המליצה לאשר את תוכנית ההתחדשות העירונית במרכז העיר, במתחם הרחובות רוטשילד – האחים בכר ורינגלבלום, במסגרתה ייהרסו כ-6 בניינים ישנים, הכוללים 53 דירות ויוקמו כ-232 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל של כ-27 קומות. בנוסף, ייבנו שטחי מסחר, חניונים תת קרקעיים וגן ילדים. היזם של הפרויקט הוא חברת "שמי התחדשות עירונית".

התוכנית, בצירוף המלצתה של הוועדה המקומית, הועברה לאחרונה לוועדה המחוזית מרכז וכעת ממתינים לדיון בנושא. הדירות הקיימות נבנו ברובן בשנות ה-60 וחלקן בשנות ה-80 של המאה הקודמת, ושטחן הממוצע הוא כ-90 מ"ר. כ-20% מהדירות החדשות בפרויקט יהיו דירות קטנות של עד 75 מ"ר ושאר הדירות יהיו גדולות יותר, כולל דירות גן ופנטהאוז.

שטח הפרויקט בין הרח' רוטשילד, האחים בכר ורינגלבלום
שטח הפרויקט בין הרח' רוטשילד, האחים בכר ורינגלבלום

"לאחר דרך לא פשוטה - מברכים על ההחלטה"

עוה"ד זיו גרומן ועדי שרעבי ממשרד גרומן ושות', המייצגים חלק ניכר מהדיירים במתחם, אומרים שעד כה חתמו על הסכם הפרויקט למעלה מ-70% מבעלי הדירות: "לאחר דרך ארוכה ולא פשוטה, אנו מברכים על המלצתה של הוועדה המקומית והפקדת התוכנית בוועדה המחוזית".

שרטוט תכנית פרויקט האחים בכר- רוטשילד- רינגלבלום - - בניין אחד עגודל וגבוה + 3 מבנים קטנים יותר

חברת שמי ובניו בונה גם מבנה נוסף בקרבת מקום, ברח' פיק"א 5 השקט. הבניין העתידי, בן 29 דירות, שיהיו בנות 2.5 עד 4 חדרים – מוקם בימים אלה. בנוסף, החברה, בשיתוף עם חברת תדהר, מקימה את פרויקט אנסקי פתח תקווה, בו ייבנו כ-822 דירות חדשות בתמהיל מגוון, בתוכן 150 יח"ד בשטח של עד 55 מ"ר, ב-7 מבני מגורים חדשים.

עוד פרויקט של חיים שמי ובניו בפתח תקווה

חיים שמי ובניו היא חברת נדל”ן משפחתית הוקמה על-ידי אבלין וחיים שמי לפני למעלה מ-50 שנה וכיום מנוהלת על-ידי בניהם איל, יהורם וליאור. בין הפרויקטים של החברה שהוקמו כבר בפתח תקווה ניתן למנות את בניין הבוטיק QUALITY ברחוב מנחם רצון 16 פתח-תקווה, טולדנו 5, הבעל שם טוב 16 ועוד. החברה שואפת להרחיב ולהטמיע את עקרונות הבנייה הירוקה בפרויקטים השונים שבאחריותה.

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »