הפרויקט מצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם

אנסקי פתח תקווה של קבוצת תדהר וחיים שמי עולה שלב: קיבל מתן תוקף. בקרוב – הריסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כמעט ארבעה חודשים מאז פרויקט ההתחדשות העירונית הענק אושר להפקדה, היום מסרה העירייה כי הוא בדרך לקבל את כל ההיתרים והאישורים לפני העלייה של הטרקטורים על הקרקע. במסגרת התכנית יהרסו 12 מבנים ישנים הכוללים 256 יח"ד לטובת בניית 822 יח"ד חדשות בתמהיל מגוון, בתוכן 150 יח"ד בשטח של עד 55 מ"ר, בשבעה מבני מגורים חדשים. גרינברג: "הפרויקט עושה בימים אלה צעד משמעותי".

בסוף מרץ דיווחנו לכם על כך שהועדה המקומית נתנה אישור הפקדה לפינוי בינוי במתחם אנסקי-אמסטרדם-קפלן בשכונת נווה גנים וכיום הפרויקט של קבוצת תדהר (וחיים שמי ובניו – להם יש חלק קטן בפרויקט) עולה שלב, לאחר שהעירייה דיווחה שהוא קיבל מתן תוקף לפני קבלת כל ההיתרים והאישורים הנדרשים להתחיל בהריסה של המבנים הישנים והמוזנחים, בשטח המשתרע על פני 25.3 דונם במתחם הותיק.

מתחם אנסקי פתח תקווה - איך הוא נראה כיום?

המיקום של הפרויקט הוא בין האטרקטיביים ביותר להתחדשות עירונית בפתח תקווה, כשהוא ממוקם באיזור אסטקטגי, סמוך לקניון הגדול, הפארק הגדול, ב.ס.ר סיטי וכמובן בתי החולים בילינסון ושניידר – הנמצאים מרחק הליכה קצרה ממנו. לכך גם יש להוסיף את סמיכותו לתחנות של הרכבת הקלה (בעתיד הקרוב מאוד) ושל המטרו (בעתיד הרחוק). כחלק מהפרויקט יוקמו בשטח מוסדות ציבור חדשים, מרחבים ירוקים, גינות ציבוריות, יורחבו הרחובות ועוד.

במסגרת התכנית יהרסו 12 מבנים ישנים הכוללים 256 יח"ד לטובת בניית 822 יח"ד חדשות בתמהיל מגוון, בתוכן 150 יח"ד בשטח של עד 55 מ"ר, ב-7 מבני מגורים חדשים. מה שמיוחד בפרויקט זה שיוצעו בו גם דירות קטנות (2-3 חדרים), המותאמות לזוגות צעירים. במידה וכל האישורים יינתנו בקרוב כפי שמסתמן, ייתכן וההריסה של המבנים תתבצע כבר השנה (2023).

מתחם אנסקי פתח תקווה - לפני-אחרי
מתחם אנסקי פתח תקווה - לפני-אחרי

"פרוייקט אנסקי עושה בימים אלו צעד נוסף משמעותי לקראת קידום ההתחדשות לה מצפים התושבים שנים רבות", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "מדובר בפרוייקט שיבטיח את איכות חיי התושבים ויאפשר מגורים במבנים מודרים ובטוחים. ההתחדשות העירונית היא כורח המציאות ואנחנו נמשיך לקדם אותה בשום שכל ונבטיח את איכות חיי תושבי השכונות הוותיקות".

שטח תכנית מתחם אנסקי
שטח תכנית מתחם אנסקי

עוד חדש בפתח תקווה

כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading