מתחם אנסקי פתח תקווה - לפני-אחרי

מתחם אנסקי פתח תקווה של קבוצת תדהר וחיים שמי אושר להפקדה על ידי הותמ"ל

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור אישרה בשבוע שעבר את ההתחדשות במתחם אנסקי, במה שצפוי להיות אחד ממתחמי המגורים האטרקטיביים בעיר – סמוך לעורקי התחבורה הציבורית הראשיים, נגיעה מבילינסון, הפארק, הקניון הגדול ומתחם עמי ב.ס.ר סיטי. לדברי העירייה, מדובר בבשורה משמעותית עבור תושבי המתחם הוותיק, שמצפים להתחדשות שנים רבות.

המתחם, עליו דיווחנו שהומלץ להפקדה לפני כ-3 חודשים, שנמצא בשטח של 25.3 דונם בין הרחובות אנסקי, אמסטרדם וקפלן, מתוכנן מזה שנים להתחדשות עירונית והשלב בו הוא אושר להפקדה, למעשה מסמן את התחלת הקמתו, כשצפי האכלוס, כפי שאנחנו מכירים מפרויקטים בסדר גודל כזה, צפוי להיות לקראת 2030.

התכנית מציעה הריסה ופינוי של 12 מבנים ישנים הכוללים 256 יח"ד לטובת בניית 822 יח"ד חדשות בתמהיל מגוון, בתוכן 150 יח"ד בשטח של עד 55 מ"ר, ב- 7 מבני מגורים חדשים.

צפו במתחם כיום. דמיינו 2030

צפי לכ-2000 תושבים נוספים באיזור המתחם

"פרוייקט אנסקי עושה בימים אלו צעד משמעותי לקראת קידום ההתחדשות לה מצפים התושבים שנים רבות", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "מדובר בפרוייקט שיבטיח את איכות חיי התושבים ויאפשר מגורים במבנים מודרים ובטוחים. ההתחדשות העירונית היא כורח המציאות ואנחנו נמשיך לקדם אותה בשום שכל ונבטיח את איכות חיי תושבי השכונות הוותיקות".

לפני התכנית, אחרי שיוקמו 3 בני 40 קומות ועוד 4 בני 4-9 קומות, יוקמו עוד 120 דירות קטנות, כדי להשלים את המתחם. בנוסף, יפותחו שטחי ציבור ירוקים ומגרשי משחקים פתוחים לדיירים. אם לוקחים בחשבון את הממוצע ליחידת דיור למגורים בפתח תקווה, אז מדובר בתוספת של לפחות כ-2000 תושבים, לאלה שנמצאים בו כיום.

שטח תכנית מתחם אנסקי

חזית המרכז המסחרי תפנה לרחוב אנסקי, בו נבנה בימים אלה חניון שניידר הענק על פינת קפלן. מדובר במרכז מסחרי עם פוטנציאל עסקי רב, נוכח הקירבה של המתחם לבית חולים בילינסון.

הפרויקט הוא תולדה של יוזמה משותפת בין תדהר לחיים שמי ובניו. חברת תדהר ותיקה ומוכרת ברמה הארצית, במיוחד בנדל"ן למגורים. החברה פרסמה באתר שלה את פרטי פרויקט אנסקי, כבר לפני חודשים רבים. קבוצת תדהר בע"מ, המוכרת בשם המקוצר "תדהר", היא חברה פרטית ישראלית העוסקת בייזום, הקמה, ושיווק פרויקטים למגורים, מסחר ותעשייה בישראל ומחוצה לה. יו"ר תדהר הוא גיל גבע.

הפרויקט מצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם
הפרויקט נמצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם

חיים שמי ובניו היא חברת נדל"ן ותיקה ומוכרת מפתח תקווה (משרדיה בב.ס.ר סיטי), שמתמחה בהתחדשות עירונית בפתח תקווה ויש לה בכל זמן נתון, מספר גדול של פרויקטים בעיר – בשלב התכנון, הבנייה, השיווק והאכלוס. חלקם גם סיקרנו, כמו הפרויקט באברבנאל. יו"ר החברה הוא יהורם שמי. על העיצוב המודרני שמתוכנן בפרויקט אנסקי בפתח תקווה, אחראי משרד האדריכלים המוביל יסקי מור סיון (שלו שייכים ההדמיות בכתבה ובסרטון), המתמחה בבנייה רוויה בשילוב בנייה ירוקה.

לפני כשנה דיווחנו לכם על פרויקט מתחם אמסטרדם הסמוך למתחם אנסקי ולמעשה מהווה רצף שכונתי שלו. מתחם אמסטרדם של קבוצת יובלים, כולל 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading