מתחם אנסקי פתח תקווה - לפני-אחרי

מתחם אנסקי פתח תקווה של קבוצת תדהר וחיים שמי אושר להפקדה על ידי הותמ"ל

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור אישרה בשבוע שעבר את ההתחדשות במתחם אנסקי, במה שצפוי להיות אחד ממתחמי המגורים האטרקטיביים בעיר – סמוך לעורקי התחבורה הציבורית הראשיים, נגיעה מבילינסון, הפארק, הקניון הגדול ומתחם עמי ב.ס.ר סיטי. לדברי העירייה, מדובר בבשורה משמעותית עבור תושבי המתחם הוותיק, שמצפים להתחדשות שנים רבות.

המתחם, עליו דיווחנו שהומלץ להפקדה לפני כ-3 חודשים, שנמצא בשטח של 25.3 דונם בין הרחובות אנסקי, אמסטרדם וקפלן, מתוכנן מזה שנים להתחדשות עירונית והשלב בו הוא אושר להפקדה, למעשה מסמן את התחלת הקמתו, כשצפי האכלוס, כפי שאנחנו מכירים מפרויקטים בסדר גודל כזה, צפוי להיות לקראת 2030.

התכנית מציעה הריסה ופינוי של 12 מבנים ישנים הכוללים 256 יח"ד לטובת בניית 822 יח"ד חדשות בתמהיל מגוון, בתוכן 150 יח"ד בשטח של עד 55 מ"ר, ב- 7 מבני מגורים חדשים.

צפו במתחם כיום. דמיינו 2030

צפי לכ-2000 תושבים נוספים באיזור המתחם

"פרוייקט אנסקי עושה בימים אלו צעד משמעותי לקראת קידום ההתחדשות לה מצפים התושבים שנים רבות", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "מדובר בפרוייקט שיבטיח את איכות חיי התושבים ויאפשר מגורים במבנים מודרים ובטוחים. ההתחדשות העירונית היא כורח המציאות ואנחנו נמשיך לקדם אותה בשום שכל ונבטיח את איכות חיי תושבי השכונות הוותיקות".

לפני התכנית, אחרי שיוקמו 3 בני 40 קומות ועוד 4 בני 4-9 קומות, יוקמו עוד 120 דירות קטנות, כדי להשלים את המתחם. בנוסף, יפותחו שטחי ציבור ירוקים ומגרשי משחקים פתוחים לדיירים. אם לוקחים בחשבון את הממוצע ליחידת דיור למגורים בפתח תקווה, אז מדובר בתוספת של לפחות כ-2000 תושבים, לאלה שנמצאים בו כיום.

שטח תכנית מתחם אנסקי

חזית המרכז המסחרי תפנה לרחוב אנסקי, בו נבנה בימים אלה חניון שניידר הענק על פינת קפלן. מדובר במרכז מסחרי עם פוטנציאל עסקי רב, נוכח הקירבה של המתחם לבית חולים בילינסון.

הפרויקט הוא תולדה של יוזמה משותפת בין תדהר לחיים שמי ובניו. חברת תדהר ותיקה ומוכרת ברמה הארצית, במיוחד בנדל"ן למגורים. החברה פרסמה באתר שלה את פרטי פרויקט אנסקי, כבר לפני חודשים רבים. קבוצת תדהר בע"מ, המוכרת בשם המקוצר "תדהר", היא חברה פרטית ישראלית העוסקת בייזום, הקמה, ושיווק פרויקטים למגורים, מסחר ותעשייה בישראל ומחוצה לה. יו"ר תדהר הוא גיל גבע.

הפרויקט מצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם
הפרויקט נמצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם

חיים שמי ובניו היא חברת נדל"ן ותיקה ומוכרת מפתח תקווה (משרדיה בב.ס.ר סיטי), שמתמחה בהתחדשות עירונית בפתח תקווה ויש לה בכל זמן נתון, מספר גדול של פרויקטים בעיר – בשלב התכנון, הבנייה, השיווק והאכלוס. חלקם גם סיקרנו, כמו הפרויקט באברבנאל. יו"ר החברה הוא יהורם שמי. על העיצוב המודרני שמתוכנן בפרויקט אנסקי בפתח תקווה, אחראי משרד האדריכלים המוביל יסקי מור סיון (שלו שייכים ההדמיות בכתבה ובסרטון), המתמחה בבנייה רוויה בשילוב בנייה ירוקה.

לפני כשנה דיווחנו לכם על פרויקט מתחם אמסטרדם הסמוך למתחם אנסקי ולמעשה מהווה רצף שכונתי שלו. מתחם אמסטרדם של קבוצת יובלים, כולל 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »