מתחם אנסקי פתח תקווה - לפני-אחרי

פרויקט מתחם אנסקי פתח תקווה של תדהר וחיים שמי ובניו עולה שלב: קודם לדיון בהפקדה

במקום 256 דירות שמאוכלסות כיום בבתים ישנים ומוזנחים, יוקמו שלושה מגדלי פאר למגורים בני לא פחות מ-40 קומות כ"א ועוד ארבעה צנועים יותר בני 4-9 קומות כ"א. המתחם נמצא באחד מהלוקיישנים האטרקטיביים בפתח תקווה – סמוך לבילינסון, ב.ס.ר סיטי, הקניון הגדול, הפארק הגדול ותחנות המטרו והרכבת הקלה. המתחם צפוי לכלול סה"כ 822 יחידות דיור (כ-2500 תושבים).

ציר ז'בוטינסקי פתח תקווה מעולם לא היה לוהט כל כך מבחינת הפוטנציאל הנדל"ני שלו. הוכחה נוספת לכך היא ברכת הועדה הארצית לתכנון ובנייה (הותמ"ל) לקידום מסמכי התכנית לדיון בהפקדה של התכנית. מדובר באחת התוכניות הגדולות של פתח תקווה להתחדשות עירונית, בטח במקומות המרכזיים של העיר. מביקור במקום עולה עד כמה חשוב לחדש אותו עירונית.

צפו במתחם כיום. דמיינו 2030

מיני שכונת אנסקי

לפני התכנית, יפונו 256 דירות שקיימות היום ב-11 מבנים ישנים ובמקומם יוקמו לא פחות מ-822 יחידות דיור (בתכנון המקורי זה אפילו היה יותר מ-900). אחרי שיוקמו 3 בני 40 קומות ועוד 4 בני 4-9 קומות, יוקמו עוד 120 דירות קטנות, כדי להשלים את המתחם. בנוסף, יפותחו שטחי ציבור ירוקים ומגרשי משחקים פתוחים לדיירים.

אם לוקחים בחשבון את הממוצע ליחידת דיור למגורים בפתח תקווה, אז מדובר בתוספת של לפחות  כ-2000 תושבים, לאלה שנמצאים בו כיום. חזית המרכז המסחרי תפנה לרחוב אנסקי, בו נבנה בימים אלה חניון שניידר הענק על פינת קפלן. מדובר במרכז מסחרי עם פוטנציאל עסקי רב, נוכח הקירבה של המתחם לבית חולים בילינסון. 

לדברי מנהלת כרמים, האחראית על ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, התכנית מציעה תמהיל מאוזן בין דירות לשטחי ציבור, ביניהם פארקים ומתקנים. לבקשת התושבים, השכונה החדשה תכלול בית ספר, גני ילדים, מעונות יום ושטחי מסחר ועוד. "התכנית צפויה להיכנס לדיון בהפקדה במהלך החודשים הקרובים וכולנו תקווה שעד מחצית השנה האזרחית החדשה, תאושר ותעבור לשלב ההיתר", נמסר.

הפרויקט מצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם
הפרויקט נמצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם

היזמים: קבוצת תדהר וחברת חיים שמי ובניו

הפרויקט הוא תולדה של יוזמה משותפת בין תדהר לחיים שמי ובניו. חברת תדהר ותיקה ומוכרת ברמה הארצית, במיוחד בנדל"ן למגורים. החברה פרסמה באתר שלה את פרטי פרויקט אנסקי, כבר לפני חודשים רבים. קבוצת תדהר בע"מ, המוכרת בשם המקוצר "תדהר", היא חברה פרטית ישראלית העוסקת בייזום, הקמה, ושיווק פרויקטים למגורים, מסחר ותעשייה בישראל ומחוצה לה. יו"ר תדהר הוא גיל גבע.

חיים שמי ובניו היא חברת נדל"ן ותיקה ומוכרת מפתח תקווה (משרדיה בב.ס.ר סיטי), שמתמחה בהתחדשות עירונית בפתח תקווה ויש לה בכל זמן נתון, מספר גדול של פרויקטים בעיר – בשלב התכנון, הבנייה, השיווק והאכלוס. חלקם גם סיקרנו, כמו הפרויקט באברבנאל. יו"ר החברה הוא יהורם שמי. על העיצוב המודרני שמתוכנן בפרויקט אנסקי בפתח תקווה, אחראי משרד האדריכלים המוביל יסקי מור סיון (שלו שייכים ההדמיות בכתבה ובסרטון), המתמחה בבנייה רוויה בשילוב בנייה ירוקה.

שטח תכנית מתחם אנסקי

לפני שמונה חודשים דיווחנו לכם על פרויקט מתחם אמסטרדם הסמוך למתחם אנסקי ולמעשה מהווה רצף שכונתי שלו. מתחם אמסטרדם של קבוצת יובלים, כולל 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »