מתחם אנסקי פתח תקווה - לפני-אחרי

פרויקט מתחם אנסקי פתח תקווה של תדהר וחיים שמי ובניו עולה שלב: קודם לדיון בהפקדה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

במקום 256 דירות שמאוכלסות כיום בבתים ישנים ומוזנחים, יוקמו שלושה מגדלי פאר למגורים בני לא פחות מ-40 קומות כ"א ועוד ארבעה צנועים יותר בני 4-9 קומות כ"א. המתחם נמצא באחד מהלוקיישנים האטרקטיביים בפתח תקווה – סמוך לבילינסון, ב.ס.ר סיטי, הקניון הגדול, הפארק הגדול ותחנות המטרו והרכבת הקלה. המתחם צפוי לכלול סה"כ 822 יחידות דיור (כ-2500 תושבים).

ציר ז'בוטינסקי פתח תקווה מעולם לא היה לוהט כל כך מבחינת הפוטנציאל הנדל"ני שלו. הוכחה נוספת לכך היא ברכת הועדה הארצית לתכנון ובנייה (הותמ"ל) לקידום מסמכי התכנית לדיון בהפקדה של התכנית. מדובר באחת התוכניות הגדולות של פתח תקווה להתחדשות עירונית, בטח במקומות המרכזיים של העיר. מביקור במקום עולה עד כמה חשוב לחדש אותו עירונית.

צפו במתחם כיום. דמיינו 2030

מיני שכונת אנסקי

לפני התכנית, יפונו 256 דירות שקיימות היום ב-11 מבנים ישנים ובמקומם יוקמו לא פחות מ-822 יחידות דיור (בתכנון המקורי זה אפילו היה יותר מ-900). אחרי שיוקמו 3 בני 40 קומות ועוד 4 בני 4-9 קומות, יוקמו עוד 120 דירות קטנות, כדי להשלים את המתחם. בנוסף, יפותחו שטחי ציבור ירוקים ומגרשי משחקים פתוחים לדיירים.

אם לוקחים בחשבון את הממוצע ליחידת דיור למגורים בפתח תקווה, אז מדובר בתוספת של לפחות  כ-2000 תושבים, לאלה שנמצאים בו כיום. חזית המרכז המסחרי תפנה לרחוב אנסקי, בו נבנה בימים אלה חניון שניידר הענק על פינת קפלן. מדובר במרכז מסחרי עם פוטנציאל עסקי רב, נוכח הקירבה של המתחם לבית חולים בילינסון. 

לדברי מנהלת כרמים, האחראית על ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, התכנית מציעה תמהיל מאוזן בין דירות לשטחי ציבור, ביניהם פארקים ומתקנים. לבקשת התושבים, השכונה החדשה תכלול בית ספר, גני ילדים, מעונות יום ושטחי מסחר ועוד. "התכנית צפויה להיכנס לדיון בהפקדה במהלך החודשים הקרובים וכולנו תקווה שעד מחצית השנה האזרחית החדשה, תאושר ותעבור לשלב ההיתר", נמסר.

הפרויקט מצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם
הפרויקט נמצא על משולש הרחובות - אנסקי, קפלן , אמסטרדם

היזמים: קבוצת תדהר וחברת חיים שמי ובניו

הפרויקט הוא תולדה של יוזמה משותפת בין תדהר לחיים שמי ובניו. חברת תדהר ותיקה ומוכרת ברמה הארצית, במיוחד בנדל"ן למגורים. החברה פרסמה באתר שלה את פרטי פרויקט אנסקי, כבר לפני חודשים רבים. קבוצת תדהר בע"מ, המוכרת בשם המקוצר "תדהר", היא חברה פרטית ישראלית העוסקת בייזום, הקמה, ושיווק פרויקטים למגורים, מסחר ותעשייה בישראל ומחוצה לה. יו"ר תדהר הוא גיל גבע.

חיים שמי ובניו היא חברת נדל"ן ותיקה ומוכרת מפתח תקווה (משרדיה בב.ס.ר סיטי), שמתמחה בהתחדשות עירונית בפתח תקווה ויש לה בכל זמן נתון, מספר גדול של פרויקטים בעיר – בשלב התכנון, הבנייה, השיווק והאכלוס. חלקם גם סיקרנו, כמו הפרויקט באברבנאל. יו"ר החברה הוא יהורם שמי. על העיצוב המודרני שמתוכנן בפרויקט אנסקי בפתח תקווה, אחראי משרד האדריכלים המוביל יסקי מור סיון (שלו שייכים ההדמיות בכתבה ובסרטון), המתמחה בבנייה רוויה בשילוב בנייה ירוקה.

שטח תכנית מתחם אנסקי

לפני שמונה חודשים דיווחנו לכם על פרויקט מתחם אמסטרדם הסמוך למתחם אנסקי ולמעשה מהווה רצף שכונתי שלו. מתחם אמסטרדם של קבוצת יובלים, כולל 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading