התחנה המרכזית החדשה - פתח תקווה

הקמת התחנה המרכזית החדשה בפ"ת מעלה הילוך: הסתיימו העבודות בחניון הלילה

העירייה דיווחה היום כי החל ביצוע השלב הראשון לקראת הקמת התחנה, שתחליף את הישנה, שהוקמה לפני יותר מ-65 שנים, בפינת הרחובות זאב אורלוב ובר כוכבא. לפי הדיווח, בקרוב צפויות להסתיים העבודות להקמת חניון הלילה, שנמצא סמוך לבית העלמין ירקון, מה שיאפשר לקלוט את האוטובוסים מהתחנה המרכזית הישנה – ואז להתחיל באופן ממשי את העבודות להקמת התחנה החדשה.

בדיוק לפני שנה דיווחנו לכם על כך שיותר מ-80 מיליון ש"ח יושקעו בחניון הלילה, שמטרתו לפנות את האוטובוסים מהתחנה המרכזית הישנה, כדי שיוכלו לפנות את החדשה. הפתרון להקמת חניון הלילה נולד בשנים האחרונות והוא יאפשר להוציא את פרוייקט התחנה המרכזית לפועל לאחר שהיה תקוע שנים ארוכות ורבות.

כך תיראה התחנה המרכזית החדשה ב-2030? הדמייה: באדיבות החברה לפיתוח פתח תקווה
כך תיראה התחנה המרכזית החדשה ב-2030? הדמייה: באדיבות החברה לפיתוח פתח תקווה

עלות ההקמה: 450 מיליון ש"ח

את חניון הלילה הכשירו לכך שהוא יוכל לשמש לכ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, מבני נהגים, תחנות שטיפה ותחנות תדלוק. בנוסף יבוצעו בו הכנות לביצוע מתקני טעינה חשמלית. מתחם התחנה המרכזית החדשה צפוי לכלול מבנה עם 10 קומות בשטח כולל של 70,000 מ"ר, שיורכב מכ-15,000 מ"ר מסחר, 15,000 מ"ר משרדים ו-700 חניות וטרמינל אוטובוסים.

בעירייה מציינים כי סביב הקומפלקס צפויה לקום כיכר גדולה שתשמש את המשתמשים בתחבורה הציבורית והמבקרים בה. יש לציין כי תחנת הרכבת הקלה, שצפויה להתחיל לפעול ביום שישי, ממוקמת סמוך לתחנה. עלות הקמת התחנה המרכזית החדשה נאמדת בכ- 450 מיליון ש"ח.

מבט מלמעלה על התחנה המרכזית, שתהיה חלק ממתחם גאולה
מבט מלמעלה על התחנה המרכזית, שתהיה חלק ממתחם גאולה

בשלב הראשון: התאמות לאוטובוסים חשמליים

הקמת התחנה המרכזית הינו פרויקט משותף לעיריית פתח תקווה, משרד התחבורה והחברה לפיתוח פתח תקווה. בעירייה מקווים שהוא ישנה את המרחב התחבורתי במרכז הארץ ויקדם ולפתח את התחבורה הציבורית בעיר – כשבמקום אחד יפעלו יחדיו גם טרמינל האוטובוסים וגם התחנה המזרחית ביותר של הרכבת הקלה.

 "עיריית פתח תקוה מקדמת באופן מואץ את התחבורה הציבורית ותחבורת ההמונים בפרט", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "לצד הקו האדום של הרכבת הקלה, אנחנו מקדמים שני קווי מטרו, מתקני תחבורה, נתצ"ים ועשרות קילומטרים של שבילי אופניים. היום החל השלב הראשון בחידוש התחנה המרכזית, שכולל התאמות לאוטובוסים חשמליים". 

הדמייה: חניון התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה
הדמייה: חניון התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה (באדיבות: החלפ"ת)

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »
פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading