הדמייה: חניון התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה

80 מיליון ש"ח יושקעו בחניון לילה לאוטובוסים באיזור בית עלמין ירקון-אצטדיון

החברה לפיתוח פתח תקווה בשיתוף העירייה, הוציאה היום יריית פתיחה עם מכרז לביצוע עבודות עבר ותשתיות להקמת חניון לילה לאוטובוסים בעיר. בחניון צפויים לקום כ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, פלוס מבנים לנהגים ותחנות שטיפה ותדלוק. עלות פרויקט המתחם כולו: כ-450 מיליון ש"ח. לירון גולדנברג, מנכ"ל החלפ"ת: "דרך משמעותית להקמת המתחם התחבורתי החדש". 

אם חשבתם שתחבורה ציבורית עתידית בפתח תקווה, שייכת רק לרכבת הקלה ולמטרו, אז כדאי אולי להזכיר לכם, שאוטובוסים (כן, רגילים), ימשיכו להסתובב בעיר עוד שנים רבות ולהוות גורם משמעותי בתנועת התושבים בעיר. כדי שהאוטובוסים, הנהגים והתושבים יקבלו את המענה הרצוי בהיבט זה, מתחייב לשדרג את התחנה הישנה והמוזנחת – ואת זאת יודעים היטב קברניטי העיר.

משך עבודות התשתית: כ-18 חודשים

לפי הדיווח, עלות הקמת חניון הלילה תעמוד על 80 מיליון ש"ח, כשהמכרז הראשוני שיצא על עבודות העפר עומד על סך של 40 מיליון ש"ח. מיד אחריו, צפוי להתפרסם מכרז נוסף על תשתיות החשמל בהיקף של 13 מיליון ש"ח. מכרז נוסף אמור להיפתח על הקמת המבנים במקום ומתקני התידלוק והשטיפה.

בחניון יהיו כ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, מבני נהגים, תחנות שטיפה, תחנות תדלוק וכן הכנות לביצוע מתקני טעינה חשמלית לאוטובוסים חשמליים. עם סיום הקמת החניון, יפונו האוטובוסים מהחניונים הקיימים ברחוב החרש, רחוב אורלוב, מסוף ארנס ומרחוב השחם, אל חניון הלילה החדש, שימוקם צפונית לאצטדיון העירוני שלמה ביטוח ובסמוך לבית העלמין ירקון.

סך הכל, העבודות צפויות להימשך כ-18 חודשים ובסיומן, תחל העבודה להקמת המתחם התחבורתי החדש, שיכלול מבנה של 10 קומות, 70,000 מ"ר, המחולקים ל-15,000 מ"ר מסחר, 15,000 מ"ר משרדים, 700 חניות וטרמינל אוטובוסים. מסביב לקומפלקס תוקם כיכר גדולה לרווחת המשתמשים בתחבורה הציבורית והמבקרים בה. 

לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה
לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה

סך הכל עלות הפרויקט: 450 מיליון ש"ח

לפי הדיווח, הקמת המתחם התחבורתי החדש הינו פרויקט ייחודי בישראל, בהובלת עיריית פ"ת, משרד התחבורה והחברה לפיתוח פ"ת והוא צפוי לשנות את המרחב התחבורתי במרכז הארץ ולקדם ולפתח את התחבורה הציבורית בעיר. "במקום אחד יפעלו יחדיו מתחם תחבורתי מתקדם וחדשני, טרמינל אוטובוסים והתחנה המזרחית ביותר של הרכבת הקלה שצפויה להתחיל את פעילותה בסוף השנה הנוכחית", מסר לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה.  

במסגרת ההסכם המשולש, החברה לפיתוח פתח תקווה קיבלה את הזכויות להקמה, ניהול והפעלה של המתחם כולו למשך 25 שנה, כולל ניהול שטחי המסחר והמשרדים להשכרה, כפרויקט יזמי. לפי הנמסר, עלות הפרויקט כולו נאמדת בכ-450 מיליון ש"ח. 

יודגש כאמור כי מדובר בעסקה ייחודית, שטרם בוצעה בעבר בישראל, הכוללת העמדת שטח התחנה המרכזית הישנה, שבבעלות העירייה, לטובת הפרויקט והסכם חכירה שנחתם במקביל עם משרד התחבורה, כשהביצוע יהיה על ידי החברה לפיתוח פתח תקווה. "התחנה המרכזית החדשה תהווה אבן דרך נוספת, במסגרתה פתח תקוה תרושת היטב ותהיה בעלת נגישות מקסימאלית לתושבי העיר ולעשרות אלפי העובדים המגיעים לאזורי העסקים בעיר מידי יום", מסר ראש העיר, רמי גרינברג.

גולדנברג הוסיף ש"שיתוף הפעולה בפרויקט כזה בין משרד ממשלתי, עירייה ותאגיד עירוני הוא קריטי, יוביל להצלחה ובתקווה יתרחב גם לרשויות ותאגידים נוספים". 

עוד ב-רכב ותחבורה

חניון שניידר פתח תקווה נפתח

צפו: החניון השני בגודלו בפתח תקווה נפתח היום בבית החולים שניידר (וידאו)

לא פחות מ-1500 מקומות חניה, מפוזרים על פני שבעה מפלסים, אמורים לשפר משמעותית את מצוקת החניה של בית החולים לילדים ושל המבקרים והעובדים בבית החולים בילינסון הצמוד לו. החניון החדש, שנבנה במשך שלוש שנים, למעשה מגדיל את חניון בית החולים פי שמונה. עלות החנייה היא אטרקטיבית יחסית לחניה של בתי חולים בערים אחרות – 25 ש"ח בלבד ליום שלם. צפו בביקור:

המשך קריאה »
כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »