הדמייה: חניון התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה

80 מיליון ש"ח יושקעו בחניון לילה לאוטובוסים באיזור בית עלמין ירקון-אצטדיון

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

החברה לפיתוח פתח תקווה בשיתוף העירייה, הוציאה היום יריית פתיחה עם מכרז לביצוע עבודות עבר ותשתיות להקמת חניון לילה לאוטובוסים בעיר. בחניון צפויים לקום כ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, פלוס מבנים לנהגים ותחנות שטיפה ותדלוק. עלות פרויקט המתחם כולו: כ-450 מיליון ש"ח. לירון גולדנברג, מנכ"ל החלפ"ת: "דרך משמעותית להקמת המתחם התחבורתי החדש". 

אם חשבתם שתחבורה ציבורית עתידית בפתח תקווה, שייכת רק לרכבת הקלה ולמטרו, אז כדאי אולי להזכיר לכם, שאוטובוסים (כן, רגילים), ימשיכו להסתובב בעיר עוד שנים רבות ולהוות גורם משמעותי בתנועת התושבים בעיר. כדי שהאוטובוסים, הנהגים והתושבים יקבלו את המענה הרצוי בהיבט זה, מתחייב לשדרג את התחנה הישנה והמוזנחת – ואת זאת יודעים היטב קברניטי העיר.

משך עבודות התשתית: כ-18 חודשים

לפי הדיווח, עלות הקמת חניון הלילה תעמוד על 80 מיליון ש"ח, כשהמכרז הראשוני שיצא על עבודות העפר עומד על סך של 40 מיליון ש"ח. מיד אחריו, צפוי להתפרסם מכרז נוסף על תשתיות החשמל בהיקף של 13 מיליון ש"ח. מכרז נוסף אמור להיפתח על הקמת המבנים במקום ומתקני התידלוק והשטיפה.

בחניון יהיו כ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, מבני נהגים, תחנות שטיפה, תחנות תדלוק וכן הכנות לביצוע מתקני טעינה חשמלית לאוטובוסים חשמליים. עם סיום הקמת החניון, יפונו האוטובוסים מהחניונים הקיימים ברחוב החרש, רחוב אורלוב, מסוף ארנס ומרחוב השחם, אל חניון הלילה החדש, שימוקם צפונית לאצטדיון העירוני שלמה ביטוח ובסמוך לבית העלמין ירקון.

סך הכל, העבודות צפויות להימשך כ-18 חודשים ובסיומן, תחל העבודה להקמת המתחם התחבורתי החדש, שיכלול מבנה של 10 קומות, 70,000 מ"ר, המחולקים ל-15,000 מ"ר מסחר, 15,000 מ"ר משרדים, 700 חניות וטרמינל אוטובוסים. מסביב לקומפלקס תוקם כיכר גדולה לרווחת המשתמשים בתחבורה הציבורית והמבקרים בה. 

לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה
לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה

סך הכל עלות הפרויקט: 450 מיליון ש"ח

לפי הדיווח, הקמת המתחם התחבורתי החדש הינו פרויקט ייחודי בישראל, בהובלת עיריית פ"ת, משרד התחבורה והחברה לפיתוח פ"ת והוא צפוי לשנות את המרחב התחבורתי במרכז הארץ ולקדם ולפתח את התחבורה הציבורית בעיר. "במקום אחד יפעלו יחדיו מתחם תחבורתי מתקדם וחדשני, טרמינל אוטובוסים והתחנה המזרחית ביותר של הרכבת הקלה שצפויה להתחיל את פעילותה בסוף השנה הנוכחית", מסר לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה.  

במסגרת ההסכם המשולש, החברה לפיתוח פתח תקווה קיבלה את הזכויות להקמה, ניהול והפעלה של המתחם כולו למשך 25 שנה, כולל ניהול שטחי המסחר והמשרדים להשכרה, כפרויקט יזמי. לפי הנמסר, עלות הפרויקט כולו נאמדת בכ-450 מיליון ש"ח. 

יודגש כאמור כי מדובר בעסקה ייחודית, שטרם בוצעה בעבר בישראל, הכוללת העמדת שטח התחנה המרכזית הישנה, שבבעלות העירייה, לטובת הפרויקט והסכם חכירה שנחתם במקביל עם משרד התחבורה, כשהביצוע יהיה על ידי החברה לפיתוח פתח תקווה. "התחנה המרכזית החדשה תהווה אבן דרך נוספת, במסגרתה פתח תקוה תרושת היטב ותהיה בעלת נגישות מקסימאלית לתושבי העיר ולעשרות אלפי העובדים המגיעים לאזורי העסקים בעיר מידי יום", מסר ראש העיר, רמי גרינברג.

גולדנברג הוסיף ש"שיתוף הפעולה בפרויקט כזה בין משרד ממשלתי, עירייה ותאגיד עירוני הוא קריטי, יוביל להצלחה ובתקווה יתרחב גם לרשויות ותאגידים נוספים". 

עוד ב-רכב ותחבורה

התחדשות עירונית על תחנות המטרו פתח תקווה

אמרתם לוקיישן אטרקטיבי? בתכנון: התחדשות עירונית בפתח תקווה על תחנות המטרו

כל יזמי הפינוי והבינוי והתמ"א בפתח תקווה יודעים שערך הדירות יעלה, ככל שהנגישות אליהן תהיה איכותית יותר. תחנת מטרו סטייל לונדון, 10 מטרים הליכה מהבית המדונדש יכולה לקרוץ לכל אחד. העירייה הודיעה היום כי היא מקדמת תכנית "תחנת מטרו פתח תקווה מזרח" בשטח של כ-127 דונם בסירקין ותחנת מטרו בארלוזורוב פינת טרומפלדור, בתכנית שמגרה את היזמים.

המשך קריאה »
כניסה לחניון ב.ס.ר סיטי רח' תוצרת הארץ פתח תקווה

צפו בחניון מבפנים: הסדרי החניה בדן טאון נקבעו – 16 ש"ח לשעה ראשונה, 50 ש"ח ליום שלם

במתחם, הכולל כ-670 מקומות חניה (מתוך כ-2400 בכל ב.ס.ר סיטי), נערכים לכניסת הרכבים הרבים, עם פתיחתם המיוחלת של המשרדים והשקתם של העסקים בסנטר הלוהט. כל רבע שעה נוספת מעבר לראשונה, תעלה לכם ב-4 ש"ח נוספים. בניגוד ל"שעתיים ראשונות חינם", במרכז יכין ובקניון הגדול, ב"דן טאון" תקבלו אותן, רק אם תרכשו ב-100 ש"ח ומעלה מהעסקים במתחם.

המשך קריאה »
קפיטל מוטורס פתח תקווה

קרובים קרובים: מה עומד מאחורי החסות של קפיטל מוטורוס למכבי פתח תקווה?

העסקה מוערכת במאות אלפי שקלים. סוכנות הרכב, שעברה לפני חצי שנה לרח' בן דרור ונושקת למתחם האימונים, מחזקת עוד יותר את הקשר של החברה לעיר בכלל ולמכבי בפרט. במסגרת ההסכם, הקבוצה תקבל לוגו על גב השחקנים של הבוגרת ותהיה ספונסר של קבוצת הנוער, פלוס שילוט במגרש האימונים. אלמוג סעדון, מנכ"ל החברה: ה"עסקה מסמלת את החיבור שלנו לעיר"

המשך קריאה »
מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

האוטובוסים נוהרים: בפתח תקווה צפויים לפעול יותר קווי אוטובוס בשעות היום

בעקבות הפקקים הרבים בעיר, ובמטרה להפוך את התחבורה הציבורית לאופציית ניוד מועדפת, פנו ראש העיר רמי גרינברג והיועץ לענייני תחבורה ציבורית, דוד קמחי, לחברות האוטובוסים, המפעילות את הקווים הבינעירוניים, בכוונה להגביר את קווי האוטובוס בתוך העיר ומחוצה לה. לשמחתנו, הדבר נענה בחיוב מצד החברות ואנו צפויים ליהנות משינוי זה כבר בתקופה הקרובה.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading