התחדשות עירונית על תחנות המטרו פתח תקווה

אמרתם לוקיישן אטרקטיבי? בתכנון: התחדשות עירונית בפתח תקווה על תחנות המטרו

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

כל יזמי הפינוי והבינוי והתמ"א בפתח תקווה יודעים שערך הדירות יעלה, ככל שהנגישות אליהן תהיה איכותית יותר. תחנת מטרו סטייל לונדון, 10 מטרים הליכה מהבית המדונדש יכולה לקרוץ לכל אחד. העירייה הודיעה היום כי היא מקדמת תכנית "תחנת מטרו פתח תקווה מזרח" בשטח של כ-127 דונם בסירקין ותחנת מטרו בארלוזורוב פינת טרומפלדור, בתכנית שמגרה את היזמים. 

לצד הקו האדום של הרכבת הקלה, המתוכננת לפעול בסוף חודש נובמבר הקרוב, בפתח תקווה צפויים לפעול שני קווי מטרו (M2 כתום, M3 צהוב) ב-11 תחנות בסה"כ, ביניהן תחנות ארלוזרוב וסירקין, מהאיזורים היותר מבוקשים בקרב יזמי ההתחדשות העירונית. בהודעה שמסרה העירייה, היא מדווחת על כוונתה לקדם פרויקטים תחבורתיים אלה, מתוך ידיעה שהשימוש בתחבורה הציבורית הוא קריטי לעיר.

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

35 קומות בסירקין מזרח

על פי התכנית של סירקין, תיבנה תחנה בשם "פתח תקווה מטרו מזרח", על שטח של 127 דונם והיא תכלול בתחומה את קריית המשוררים, חלק מקרית אליעזר פרי וחלק מקרית דוד אלעזר. כפי שדיווחנו בנובמבר 21, במקום צפויה להתבצע התחדשות עירונית, במה שעתידה להיקרא שכונת "סירקין מזרח". 

על פי התכנית, 669 יחידות דיור הקיימות כיום, יהפכו ל- 2678 שיתאכלסו במגדלים בגבהים שונים, הנעים בין בנייה מרקמית של 10-8 קומות, לצד בנייה גבוהה של 35-24 קומות.

 לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית המתאר הכוללנית המקודמת בימים אלו, וכוללת את פיתוח האזור מסביב לתחנת המטרו המאושרת, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים, מסחר ותעסוקה לרווחת תושבי השכונה. "תכנית מתחם סירקין – עין גנים משדרגת את המרחב כולו", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "הכל תוך התייחסות למרחב הציבורי שיהיה נעים, זמין ונגיש יותר תחבורתית וגם למרחב הפרטי ולבניינים שייעברו שיפוץ מן היסוד".

ציפייה לצד חשש

הדמיית המטרו - קצת שונה מהרכבת הקלה
הדמיית המטרו - קצת שונה מהרכבת הקלה

 בנוסף נמסר, כי העירייה תקדם בועדה המחוזית את תכנית ההתחדשות הסמוכה לתחנת ארלוזרוב. התכנית ממוקמת באזור רחוב ארלוזורוב פינת טרומפלדור והיא חופפת בחלקה לתכנית ההתחדשות המתוכננת בשכונת רמת ורבר.

רק לפני חודש דיווחנו לכם על כך, שחברת שפיר, היזמית של "פארק המוזיאונים", בונה על תכנית המטרו, שתהפוך את פרויקט הענק שלה לעוד יותר אטרקטיבי. לצד הציפייה לעלייה בערך הדירות, גורמים בחברה הביעו בפנינו חדש כי שילוב התחנה בתוך הפרויקט, תהפוך אותו להרבה יותר מורכב ואולי אף תעכב אותו. חשש דומה גם הביעו ב"קרדן נדל"ן", לה צפויים להיות פרויקטים נוספים בסמוך.

"פארק המוזיאונים" - התחדשות עירונית ברמת ורבר

ולמי שעדיין לא הבין מה ההבדל בין הרכבת הקלה למטרו:

עוד ב-רכב ותחבורה

הדמייה: חניון התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה

80 מיליון ש"ח יושקעו בחניון לילה לאוטובוסים באיזור בית עלמין ירקון-אצטדיון

החברה לפיתוח פתח תקווה, בשיתוף העירייה, הוציאה היום יריית פתיחה, עם מכרז לביצוע עבודות עבר ותשתיות להקמת חניון לילה לאוטובוסים בעיר. בחניון צפויים לקום כ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, פלוס מבנים לנהגים ותחנות שטיפה ותדלוק. עלות פרויקט המתחם כולו: כ-450 מיליון ש"ח. לירון גולדנברג, מנכ"ל החלפ"ת: "דרך משמעותית להקמת המתחם התחבורתי החדש". 

המשך קריאה »
כניסה לחניון ב.ס.ר סיטי רח' תוצרת הארץ פתח תקווה

צפו בחניון מבפנים: הסדרי החניה בדן טאון נקבעו – 16 ש"ח לשעה ראשונה, 50 ש"ח ליום שלם

במתחם, הכולל כ-670 מקומות חניה (מתוך כ-2400 בכל ב.ס.ר סיטי), נערכים לכניסת הרכבים הרבים, עם פתיחתם המיוחלת של המשרדים והשקתם של העסקים בסנטר הלוהט. כל רבע שעה נוספת מעבר לראשונה, תעלה לכם ב-4 ש"ח נוספים. בניגוד ל"שעתיים ראשונות חינם", במרכז יכין ובקניון הגדול, ב"דן טאון" תקבלו אותן, רק אם תרכשו ב-100 ש"ח ומעלה מהעסקים במתחם.

המשך קריאה »
קפיטל מוטורס פתח תקווה

קרובים קרובים: מה עומד מאחורי החסות של קפיטל מוטורוס למכבי פתח תקווה?

העסקה מוערכת במאות אלפי שקלים. סוכנות הרכב, שעברה לפני חצי שנה לרח' בן דרור ונושקת למתחם האימונים, מחזקת עוד יותר את הקשר של החברה לעיר בכלל ולמכבי בפרט. במסגרת ההסכם, הקבוצה תקבל לוגו על גב השחקנים של הבוגרת ותהיה ספונסר של קבוצת הנוער, פלוס שילוט במגרש האימונים. אלמוג סעדון, מנכ"ל החברה: ה"עסקה מסמלת את החיבור שלנו לעיר"

המשך קריאה »
מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

האוטובוסים נוהרים: בפתח תקווה צפויים לפעול יותר קווי אוטובוס בשעות היום

בעקבות הפקקים הרבים בעיר, ובמטרה להפוך את התחבורה הציבורית לאופציית ניוד מועדפת, פנו ראש העיר רמי גרינברג והיועץ לענייני תחבורה ציבורית, דוד קמחי, לחברות האוטובוסים, המפעילות את הקווים הבינעירוניים, בכוונה להגביר את קווי האוטובוס בתוך העיר ומחוצה לה. לשמחתנו, הדבר נענה בחיוב מצד החברות ואנו צפויים ליהנות משינוי זה כבר בתקופה הקרובה.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading