התחדשות עירונית על תחנות המטרו פתח תקווה

אמרתם לוקיישן אטרקטיבי? בתכנון: התחדשות עירונית בפתח תקווה על תחנות המטרו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כל יזמי הפינוי והבינוי והתמ"א בפתח תקווה יודעים שערך הדירות יעלה, ככל שהנגישות אליהן תהיה איכותית יותר. תחנת מטרו סטייל לונדון, 10 מטרים הליכה מהבית המדונדש יכולה לקרוץ לכל אחד. העירייה הודיעה היום כי היא מקדמת תכנית "תחנת מטרו פתח תקווה מזרח" בשטח של כ-127 דונם בסירקין ותחנת מטרו בארלוזורוב פינת טרומפלדור, בתכנית שמגרה את היזמים. 

לצד הקו האדום של הרכבת הקלה, המתוכננת לפעול בסוף חודש נובמבר הקרוב, בפתח תקווה צפויים לפעול שני קווי מטרו (M2 כתום, M3 צהוב) ב-11 תחנות בסה"כ, ביניהן תחנות ארלוזרוב וסירקין, מהאיזורים היותר מבוקשים בקרב יזמי ההתחדשות העירונית. בהודעה שמסרה העירייה, היא מדווחת על כוונתה לקדם פרויקטים תחבורתיים אלה, מתוך ידיעה שהשימוש בתחבורה הציבורית הוא קריטי לעיר.

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

35 קומות בסירקין מזרח

על פי התכנית של סירקין, תיבנה תחנה בשם "פתח תקווה מטרו מזרח", על שטח של 127 דונם והיא תכלול בתחומה את קריית המשוררים, חלק מקרית אליעזר פרי וחלק מקרית דוד אלעזר. כפי שדיווחנו בנובמבר 21, במקום צפויה להתבצע התחדשות עירונית, במה שעתידה להיקרא שכונת "סירקין מזרח". 

על פי התכנית, 669 יחידות דיור הקיימות כיום, יהפכו ל- 2678 שיתאכלסו במגדלים בגבהים שונים, הנעים בין בנייה מרקמית של 10-8 קומות, לצד בנייה גבוהה של 35-24 קומות.

 לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית המתאר הכוללנית המקודמת בימים אלו, וכוללת את פיתוח האזור מסביב לתחנת המטרו המאושרת, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים, מסחר ותעסוקה לרווחת תושבי השכונה. "תכנית מתחם סירקין – עין גנים משדרגת את המרחב כולו", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "הכל תוך התייחסות למרחב הציבורי שיהיה נעים, זמין ונגיש יותר תחבורתית וגם למרחב הפרטי ולבניינים שייעברו שיפוץ מן היסוד".

ציפייה לצד חשש

הדמיית המטרו - קצת שונה מהרכבת הקלה
הדמיית המטרו - קצת שונה מהרכבת הקלה

 בנוסף נמסר, כי העירייה תקדם בועדה המחוזית את תכנית ההתחדשות הסמוכה לתחנת ארלוזרוב. התכנית ממוקמת באזור רחוב ארלוזורוב פינת טרומפלדור והיא חופפת בחלקה לתכנית ההתחדשות המתוכננת בשכונת רמת ורבר.

רק לפני חודש דיווחנו לכם על כך, שחברת שפיר, היזמית של "פארק המוזיאונים", בונה על תכנית המטרו, שתהפוך את פרויקט הענק שלה לעוד יותר אטרקטיבי. לצד הציפייה לעלייה בערך הדירות, גורמים בחברה הביעו בפנינו חדש כי שילוב התחנה בתוך הפרויקט, תהפוך אותו להרבה יותר מורכב ואולי אף תעכב אותו. חשש דומה גם הביעו ב"קרדן נדל"ן", לה צפויים להיות פרויקטים נוספים בסמוך.

"פארק המוזיאונים" - התחדשות עירונית ברמת ורבר

ולמי שעדיין לא הבין מה ההבדל בין הרכבת הקלה למטרו:

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading