תכנית שכונת סירקין מזרח בפתח תקווה

"סירקין מזרח" – השכונה החדשה אושרה לבנייה

בדיוק לפני חודשיים פרסמנו כאן כי נפתח המכרז ליזמים וקבלנים בשטח הענק שאמור להשתחרר בעקבות פינוי מחכה סירקין בפאתי העיר. השבוע התבשרנו תוכנית "סירקין מזרח" של רמ"י ומשרד הבטחון, אושרה באופן רשמי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה – מה שאומר שבתוך שנים ספורות, צפויים עשרות אלפי תושבים להתגורר בשכונה החדשה.

השכונה החדשה, על שטח של כ-600 דונם, אמורה לקום בצד המזרחי של מחנה סירקין, כשגבולה הצפוני יהיה נחל שילה ומדרומה כפר סירקין ושכונת בילינסון. מגבולה המערבי כבר אושרה תוכנית 'סירקין א' ממערב (תמ"ל 1076), הכוללת כ-12 אלף יח' דיור, בשילוב עם שטחי תעסוקה ומסחר ושטחים ציבוריים פתוחים.

מתחם מחנה סירקין
הכניסה למחנה סירקין - לפני הפינוי

אז מה בתכנית?

בתכנון ייבנו מעל ל-4200 יחידות דיור (845 דירות קטנות ועוד 250 דירות השייכות לדיור מוגן). בשכונה יוקצו כ-67 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכ-142 אלף מ"ר עבור מבני ציבור. בשכונה אמורים להיות משולבים כ-160 דונם של שטחים פתוחים, בהם יישתלו כ-700 עצים. 

על פי התוכנית, שנערכה ע"י משרד האדריכלים עמוס-ברנדיס, הבניה בשכונה תהיה מדורגת: בניינים של עד 24 קומות לאורך מרכז השכונה, בה יעבור הציר הראשי של התחבורה הציבורית, ובניינים בני 4 עד 6 קומות, ככל שמתקדמים לחלקה הצפוני. 

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

תחבורה? בונים על המטרו

לגבי הסדרי התחבורה, התכנית נשענת על קו המטרו M2 של הרכבת הקלה, שאמור לעבור סמוך לשכונה.
תחילתו של הקו בבית חולים וולפסון חולון וסיומו בסמיכות לאיזור התעשייה סגולה בעיר ועובר דרך תל אביב, רמת גן, גבעתיים, גבעת שמואל ודרום השרון.

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading