תכנית שכונת סירקין מזרח בפתח תקווה

"סירקין מזרח" – השכונה החדשה אושרה לבנייה

בדיוק לפני חודשיים פרסמנו כאן כי נפתח המכרז ליזמים וקבלנים בשטח הענק שאמור להשתחרר בעקבות פינוי מחכה סירקין בפאתי העיר. השבוע התבשרנו תוכנית "סירקין מזרח" של רמ"י ומשרד הבטחון, אושרה באופן רשמי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה – מה שאומר שבתוך שנים ספורות, צפויים עשרות אלפי תושבים להתגורר בשכונה החדשה.

השכונה החדשה, על שטח של כ-600 דונם, אמורה לקום בצד המזרחי של מחנה סירקין, כשגבולה הצפוני יהיה נחל שילה ומדרומה כפר סירקין ושכונת בילינסון. מגבולה המערבי כבר אושרה תוכנית 'סירקין א' ממערב (תמ"ל 1076), הכוללת כ-12 אלף יח' דיור, בשילוב עם שטחי תעסוקה ומסחר ושטחים ציבוריים פתוחים.

מתחם מחנה סירקין
הכניסה למחנה סירקין - לפני הפינוי

אז מה בתכנית?

בתכנון ייבנו מעל ל-4200 יחידות דיור (845 דירות קטנות ועוד 250 דירות השייכות לדיור מוגן). בשכונה יוקצו כ-67 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכ-142 אלף מ"ר עבור מבני ציבור. בשכונה אמורים להיות משולבים כ-160 דונם של שטחים פתוחים, בהם יישתלו כ-700 עצים. 

על פי התוכנית, שנערכה ע"י משרד האדריכלים עמוס-ברנדיס, הבניה בשכונה תהיה מדורגת: בניינים של עד 24 קומות לאורך מרכז השכונה, בה יעבור הציר הראשי של התחבורה הציבורית, ובניינים בני 4 עד 6 קומות, ככל שמתקדמים לחלקה הצפוני. 

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

תחבורה? בונים על המטרו

לגבי הסדרי התחבורה, התכנית נשענת על קו המטרו M2 של הרכבת הקלה, שאמור לעבור סמוך לשכונה.
תחילתו של הקו בבית חולים וולפסון חולון וסיומו בסמיכות לאיזור התעשייה סגולה בעיר ועובר דרך תל אביב, רמת גן, גבעתיים, גבעת שמואל ודרום השרון.

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading