תכנית שכונת סירקין מזרח בפתח תקווה

"סירקין מזרח" – השכונה החדשה אושרה לבנייה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בדיוק לפני חודשיים פרסמנו כאן כי נפתח המכרז ליזמים וקבלנים בשטח הענק שאמור להשתחרר בעקבות פינוי מחכה סירקין בפאתי העיר. השבוע התבשרנו תוכנית "סירקין מזרח" של רמ"י ומשרד הבטחון, אושרה באופן רשמי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה – מה שאומר שבתוך שנים ספורות, צפויים עשרות אלפי תושבים להתגורר בשכונה החדשה.

השכונה החדשה, על שטח של כ-600 דונם, אמורה לקום בצד המזרחי של מחנה סירקין, כשגבולה הצפוני יהיה נחל שילה ומדרומה כפר סירקין ושכונת בילינסון. מגבולה המערבי כבר אושרה תוכנית 'סירקין א' ממערב (תמ"ל 1076), הכוללת כ-12 אלף יח' דיור, בשילוב עם שטחי תעסוקה ומסחר ושטחים ציבוריים פתוחים.

מתחם מחנה סירקין
הכניסה למחנה סירקין - לפני הפינוי

אז מה בתכנית?

בתכנון ייבנו מעל ל-4200 יחידות דיור (845 דירות קטנות ועוד 250 דירות השייכות לדיור מוגן). בשכונה יוקצו כ-67 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכ-142 אלף מ"ר עבור מבני ציבור. בשכונה אמורים להיות משולבים כ-160 דונם של שטחים פתוחים, בהם יישתלו כ-700 עצים. 

על פי התוכנית, שנערכה ע"י משרד האדריכלים עמוס-ברנדיס, הבניה בשכונה תהיה מדורגת: בניינים של עד 24 קומות לאורך מרכז השכונה, בה יעבור הציר הראשי של התחבורה הציבורית, ובניינים בני 4 עד 6 קומות, ככל שמתקדמים לחלקה הצפוני. 

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

תחבורה? בונים על המטרו

לגבי הסדרי התחבורה, התכנית נשענת על קו המטרו M2 של הרכבת הקלה, שאמור לעבור סמוך לשכונה.
תחילתו של הקו בבית חולים וולפסון חולון וסיומו בסמיכות לאיזור התעשייה סגולה בעיר ועובר דרך תל אביב, רמת גן, גבעתיים, גבעת שמואל ודרום השרון.

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל