הבניין בסיבים 26, לשעבר של קבוצת הרציג

קבוצת הרציג מרגיעה: הפרויקטים המסחריים בסיבים ובאימבר פתח תקווה יתקדמו כמתוכנן

חברת הנדל"ן, שדן אנד ברדסטריט העלתה את רמת הסיכון העסקי שלה, סובלת לאחרונה מקשיים עסקיים, שקיבלו החודש ביטוי בכתבות שהתפרסמו בעיתונות הכלכלית הארצית. בעקבות הפרסום, יצאה גם הודעה כי בנק לאומי טוען כי לחברה יש חוב של 19.3 מיליון שקל – וכי אין לה את היכולת להחזירו. “מדובר בתבהלה בלבד, שנובעת מהפרסומים הקודמים על החברה”, מסר הבעלים, יהודה הרציג.

מי שמסתובב ברחוב הסיבים (יש הרבה כאלה), בוודאי שם לב לבניין המשתפץ בן שבע הקומות בסיבים 26, עליו מתנוסס שלט של קבוצת הרציג נדל"ן, בו היא מציעה שטחים מסחריים להשכרה בגדלים שונים. מביקור במבנה, בשעות אחר הצהרים, לא ראינו שמתבצעות עבודות. כשניסינו להתקשר למספר השיווק של השלט -*8016 – לא קיבלנו תשובה. 

העבודות בהפסקה - בניין הסיבים 26
העבודות בהפסקה - בניין הסיבים 26

הקפאה בהנפקה

מהפרסומים עולה כי בעלי הקבוצה, יהודה הרציג, נקלע לחוב של מעל 19 מיליון ש"ח ולכן הוא נאלץ למכור את הנכס, זאת בניגוד להסכם שהיה לו עם הבנק, מהם הוא לקח משכנתא על הנכס. לפי הבנק, קבוצת הרציג התחייבה לא למכור, להעביר או להשכיר זכויות  – בנכס בלי הסכמת הבנק בכתב ומראש. למרות זאת, לטענת הבנק, הנכס נמכר בחודש מאי האחרון לפיני עזרא, יזם נדל”ן, בשווי 22 מיליון שקל.

לקבוצת הרציג, שהוקמה ב-1978 ושהייתה בתחילת 2023 מועמדת לגיוס הון בבורסה, יש תיק הנכסים שלה כולל 4,700 יחידות דיור. בנובמבר האחרון, החלה החברה בהליך להנפקת איגרות חוב לציבור כהכנה להנפקת מניות – תהליך שהוקפא – מה שמוסיף לסימני שאלה לגבי מצבה של החברה.

הרציג: "הלוואת הבנק מובטחת"

במקביל לכך, לפי הפרסומים, הוגשו כנגד הרציג שני תיקי הוצאה לפעול, זאת בנוסף תביעה על סך למעלה מ-300 אלף ש"ח מסמנכ"ל הביצוע של החברה, שהועסק כפרילנסר, על כך שלא קיבל את הכספים המגיעים לו. ואם לא די בכך – הוגשו למשרד העבודה תלונות על אי העברת תשלומי פנסיות לעובדים בחברה וניתנה לו התראה "על הפרה של הוראות צו הרחבה לפנסיה".


סימני השאלה לגבי עתידה של קבוצת הרציג, עולים גם בהקשר של "הבניין הכי גבוה בפתח תקווה", אותו יוזמת הקבוצה. כפי שדיווחנו לכם לפני כשנה (ספטמבר 2022), הפרויקט הקרוי "אימבר טאואר", שלפי ההדמיה שלו ייראה בסגנון מגדלי הענק של דובאי, הועבר להפקדה בועדה מחוזית, שדנה בו לאחרונה לפני כשלושה חודשים. מדובר בפרויקט ענק הכולל 40 קומות על שטח של 40 אלף מ"ר של משרדים, תעסוקה ומסחר.

"הפרויקטים שלנו בפתח תקווה – הסיבים ואימבר – וממשיכים להיות מקודמים לפי התכנון", נמסר ממקבוצת הרציג נדל"ן. "לגבי הסיבים, 26, מדובר בנכס שנמכר בתחילת מאי, והחברה פנתה לבנק בבקשה לקבלת מכתב כוונות לצורך סילוק ההלוואה. הבנק עדיין לא נענה לפנייה, אך מצא את הזמן להגיש בקשה לבית המשפט – הודות לכתבה שפורסמה על ידי TheMarker לפני כמה ימים. הלוואת הבנק מובטחת והיא תיפרע אחרי שהוא ינפיק מכתב כוונות".

יהודה הרציג על רקע הדמיית פרויקט אימבר טאוואר
יהודה הרציג על רקע הדמיית פרויקט אימבר טאוואר

""מקדמים עשרות פרויקטים שמתקדמים במלוא המרץ"

"יודגש שגם לאחר שהוגשה הבקשה, פנה הגורם המממן לבנק בבקשה לקבל את מכתב הכוונות, והתנהלות הבנק מכאן ואילך תלמד על כוונותיו ועל כוונות באי כוחו – האם בכוונתם לאפשר סילוק המשכנתא, או לפעול להעשרת כונס הנכסים. הגשנו את התנגדותנו, ונמשיך להתנהל מולו בערכאות המשפטיות". 

בקבוצת הרציג מדגישים כי "אירוע נוכלות על ידי עובד החברה הכניס אותה לקושי זמני. כלל האנשים השותפים לסחיטה באיומים, תוך עירוב גורמים עברייניים מטופלים בהתאם לדין, והוגשה תלונה במשטרה. בנוסף, לא קיים עובד שלא הופרשה לו פנסיה, מדובר בטענות סרק".

"הודות לשותף אסטרטגי", מוסיפים בהרציג. "הקבוצה מקדמת כיום עשרות פרויקטים בשלבים שונים וכולם ללא יוצא מן הכלל מתקדמים היטב במלוא המרץ. בהתאם, מיליוני שקלים משולמים מידי חודש לספקים השונים. באשר להליך גיוס האג"ח, הוא הופסק ביוזמת החברה בשל הריבית הדו-ספרתית בשוק האג"ח ובענף הנדל"ן". 

"העבודות בפרויקט מתבצעות כרגיל", מסר יזם הנדל"ן עזרא, שרכש מהרציג את המבנה בסיבים. "בכוונתנו לשווק את הנכסים להשכרה בגדלים שונים. "סך הכל מוצעים להשכרה 3000 מ"ר, הכוללים את המשרדים וקומת מסחר תחתונה. הבניין מתאים לכל סוגי החברות – קטנות כגדולות".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading