יש עתיד שלחה מכתב לגרינברג על האפליה במתנ"ס יהלום. אדי קואז: "זה מקומם"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ראש סיעת יש עתיד לבחירות 2023 למועצת העיר פתח תקווה, אמר את הדברים בעקבות הטענות של תושבים חילוניים על כך שנמנעת מהם הכניסה למתנ"ס החדש, שנחנך לאחרונה, באיזור כפר גנים א' ברח' קלדרון – והיא מותרת לתושבים חרדים בלבד. "לתדהמת תושבי השכונה, נאמר להם שהם כי הם אינם יכולים להיכנס", כתבו במכתב. העירייה: "המתנ"ס ייתן מענה לכל תושבי האיזור מכל גווני האוכלוסיה".

במכתב תקיף, ששלחה סיעת "יש עתיד" (המחנה הליברלי) לראש העיר רמי גרינברג, הוא התבקש להודיע מייד כי המתנ"ס ישרת את כל התושבים. "העיר מורכבת מכל גווני האוכלוסיה ועל העירייה לפעול לרווחת כלל התושבים מכלל המגזרים – בטח כשמדובר במתנ"ס ציבורי", נכתב. "איסור שכזה, המפלה באופן גורף תושבים על רקע אמונתם הדתית, מנוגד להוראות חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות דיבור ולמקוות ציבוריים".

צפו בדבריו של אדי קואז, ראש סיעת "יש עתיד" למועצה

עוד נכתב כי "אין לזה מקום בעיר מודרנית ומתקדמת כמו בפתח תקווה בפרט ובמדינת ישראל של שנת 2023 בכלל. אין כל הצדקה לכך שמתנס שלם יפעיל חוגים לציבור החרדי בלבד. ומשכך, אנו מבקשים שתודיע כי המתנ"ס יעניק שירותיו לכלל האוכלוסייה ולא ימנע כניסתם של תושבים שאינם מהמגזר החרדי – באופן מיידי".

אדי קואז, ראש סיעת יש עתיד בעירייה, אמר לפתח תקווה NEWS: "זה מקומם. אנחנו כמפלגה ליברלית, שאמורה לדאוג לכל התושבים ולכל המגזרים חושבים שזה לא בסדר. חייבים לתת מענה גם לתושבים החילוניים. מה שכן אפשר לעשות זה לתת חוגים מסוימים אך ורק לציבור החרדי ואפשר לפתוח חוגים נוספים לציבור החילוני – אבל כמובן שאי אפשר לעשות הפליה ולהוריד את הקיצוניות של הממשלה – כאן לפתח תקווה".

מדוברות העירייה נמסר: "לאחר מחסור של שנים רבות במתנ"ס באזור כפר גנים א', הוקם לאחרונה מתנ"ס 'יהלום' החדיש ברחוב קלדרון אשר ייתן מענה לכל תושבי האזור מכל גווני האוכלוסייה, בהתאם לצרכים השונים ובהתאם לרישום. כפי שצויין בפני התושבים, הם מוזמנים להפנות רעיונות או בקשות בנושא למקפ"ת וינתן מענה בהתאם".

עוד ב-בחירות 2023

שילוט חוצות פתח תקווה

סופית: הבחירות לרשויות המקומיות נדחו. "שלטי בחירות יוסרו עד ה-31.10"

בצל המלחמה, הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את החוק לדחיית בחירות 2023 ל-30 בינואר 2024 – שלושה חודשים אחרי המועד המתוכנן, שאמור היה להיות בשלישי הבא. אם תהיתם מה יעלה בגורלם של עשרות רבות של שלטי קמפיינים, שעדיין פזורים ברחבי פתח תקווה, אז אלו שתלויים על שטחי חוצות הפרסום – יוסרו. "גם אם לא נמצא תחלופה, נסיר את השלטים", מסרו מחברת השילוט.

המשך קריאה »
רועי פן התחדשות רמי גרינברג

רועי פן מסיעת התחדשות של גרינברג: "אין סיבה ש'ביג' לא יהיה פתוח בשבת" (וידאו)

מקום שביעי בסיעה של ראש העיר לבחירות 2023, מבהיר את עמדתו, שהובעה בפוסט שכתב בקבוצת פייסבוק סגורה של נווה גן, בה הייתה התייחסות לפתיחת עסקים ותחבורה בפתח תקווה. למרות הפרסומים, הפוסט לא הוסר והמועמד למועצת העיר דבק בעמדתו ומוציא מסר: "יש איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שלהם בסופי שבוע לא פוגעת באף אחד, אבל הכל צריך לעשות ברגישות".

המשך קריאה »
ענת זנזורי: "המצב במרכז העיר גורם לי אי נוחות"

ענת זנזורי בפנייה למשטרה: קצרו את משך צו איסור הפרסום על פרשת רמי גרינברג

המועמדת לראשות עיריית פתח תקווה מטעם סיעה תקווה אחת, ביקשה באמצעות עורכי דינה, כי הצו יוסר עוד לפני ה-25.10 – המועד שהוא הוארך על ידי בית המשפט – שישה ימים בלבד לפני יום הבחירות המקומיות 2023. לטענתה, המידע צריך להגיע לידי הציבור בפרק זמן מוקדם יותר. "ייתכן שהתפתחות בפרשה, ככל שאכן חלה, עשויה להשפיע על יכולתו לשמש בעתיד כראש עירייה", נטען.

המשך קריאה »
גדי בשארי, יו"ר סיעת הליכוד פתח תקווה

גדי בשארי ירים את סיעת הליכוד במועצת העיר פתח תקווה? צפו בראיון וידאו

למרות שהוא בלי ניסיון בפוליטיקה המוניציפלית, המועמד של מפלגת השלטון למועצה בבחירות לרשויות המקומיות 2023, בטוח שיש לו את היכולת לחזק את כוחה, שעומד כיום על נציג אחד בלבד. לאחר שעשה דבר או שניים בחיים, בין היתר: הדלקת משואה ביום העצמאות, 100 קולות מלהיכנס לכנסת ב-2015 והרבה פעילות חברתית, הוא מוכן לאתגר הבא – להצליח ב-31.10 בקלפי ולהשפיע על העיר מבפנים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading