כנס סיעת מחויבים פתח תקווה

צפו: כ-500 תושבים פלוס ח"כ בני גנץ הגיעו לכנס "מחויבים" למועצת העיר פתח תקווה (וידאו)

האירוע שהתרחש אמש, היה מפגן תמיכה בשני המועמדים לראשות הסיעה, נושאת הדגל הליברלי בבחירות המקומיות 2023, היו"ר אורי אהד וסגנו איתי שונשיין, שהציג את גנץ בעלייה לבמה כ"ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל". לכנס גם הגיעו ראש לשכת עוה"ד, עמית בכר וח"כ פנינה תמנו שטה – שניהם תושבי העיר. הפתיע בהגעתו: פעיל הציבור מהדר גנים, ירון קדושים.

בתחילת החודש ביקרנו בכנס סיעת "התחדשות" של ראש העיר, רמי גרינברג, שגם הוא נערך בסגולה – לשם הגיעו כ-2500 תומכים. הפעם, בקטן יותר, אבל לא פחות מרשים, התכנסו תומכי "מחויבים", באולמי "ואמוס", לסוג של הרמת כוסית מאוחרת לשנה החדשה – וגם סוג של הפגנת כוח. "אם נודה על האמת, המאבק על ראשות העיר די הוכרע", אמר אהד על הבמה. "המאבק האמיתי על אופיה של פתח תקווה ואיך ייראו חיינו – הוא במועצת העיר".

צפו בכתבת הוידאו: כנס מחויבים למועצת העיר פתח תקווה

את הכנס הנחה ביד רמה שונשיין, שכבר בהתחלה הזמין את חבר הכנס, יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, שהתקבל בברכות ולחיצות ידיים רבות, לשאת דברים. "ליברליות היא חוצת מחנות", אמר גנץ. "פתח תקווה מייצגת הרבה אוכלוסיות מכל הגוונים ורשימת מחויבים שומרת את פתח תקווה עיר של כל תושביה ובצורה מכובדת. אני קורא לתושבי פתח תקווה להתאחד מאחורי רשימת מחויבים". גנץ לא הסתיר את אהדתו להפועל פתח תקווה ואף קיבל צעיף בעלייתו לבמה

את הנאום המרכזי נשא היו"ר עוה"ד אורי אהד, שהצהיר כי בכוונת הסיעה לדרוש לאחר הבחירות את תיק החינוך העירוני כדי לקדם את החינוך המיוחד ולהוביל במסגרתו תכני לימוד ליברלים. "אנחנו נבלום תכני לימוד חשוכים ומסיתים מבית מדרשם של חה"כ אבי מעוז והשר איתמר בן גביר".

מימין: איתי שונשיין, בני גנץ ואורי אהד. צילום: רותם קיש
מימין: איתי שונשיין, בני גנץ ואורי אהד. צילום: רותם קיש

בהתייחסו לחיבור העיר לקווי האוטובוס הפועלים בסופי השבוע בגוש דן (מיזם "נעים בסופ"ש") אמר אהד: "אני עושה קידוש בכל שישי וזה לא מפריע לי לנסוע אחר כך לחברים או לצאת להופעה. אני נהנה לשאת בבית הכנסת בשבת את התפילה לשלום המדינה ואין לי בעיה לאחר מכן לצאת לטיול רכוב. אני יהודי, יהודי מאמין אבל אורח חיי הוא חילוני. אי אפשר להתעלם מכך שמציבור גדול נמנעת הזכות והיכולת להתניד בסופי השבוע".

עוד הוסיף אהד ש"אין שום סיבה שאילו שאין להם רכב, יקורקעו לביתם ולחלופין יסתכנו בנסיעה לא בטוחה כאשר ביכולתנו לאפשר להם, בסופי השבוע, נסיעה בטוחה באוטובוסים בכל גוש דן. אין לי כוונה להתנצל על כך שאני תומך בהקמת בתי כנסת בדיוק כפי שאין לי כוונה להתנצל על המחויבות שלי לציבור החילוני. זו חובתי כנבחר ציבור".

מי שהפתיע בהגיעו, הוא פעיל הציבור ירון קדושים, שנמצא במאבק ציבורי-משפטי ממושך עם ראש העיר רמי גרינברג. למרות שהיותו חרדי, חובש כיפה שחורה מהדר גנים – הוא הביע סוג של תמיכה מסוימת במחויבים, למרות שהצהיר כי הגיע "רק לברך כי הזמינו אותי להרמת כוסית", אמר. "יחד עם זאת אני תומך בגיוון במועצת העיר. שלטון יחיד הוא שלטון מסוכן. צריך כוח שיאזן את החלטות ראש העיר – יהיה מי שיהיה".

ירון קדושים: "צריך גיוון במועצה"
ירון קדושים: "צריך גיוון במועצה"

עוד ב-בחירות 2024

ישיבת מועצת העיר הראשונה פתח תקווה מרץ 2024

צפו: אחדות פורים במועצת עיריית פתח תקווה. 29 חברים הושבעו הצהרים באולם שרת (וידאו)

חברי הקואליציה מקיר לקיר התאחדו למושב הראשון של מועצת העיר אחרי הבחירות. רמי גרינברג, שלט ביד רמה בישיבה, שעברה ללא מחלוקות וללא התנגדויות. הקטעים המרגשים: השבעות חברי המועצה החדשים ושירת התקווה בסיום, אותה הוביל ראש העיר, שאחז במיקרופון. שאלנו את צדוק בן משה, אורי אהד, ליאה צור ואלישיב עמיצור – איך הם רואים את פ"ת עוד חמש שנים ולמה הם מתחפשים בפורים.

המשך קריאה »
רמי גרינברג - ראש עיריית פתח תקווה לחמש שנים נוספות

בלי עוררין: רמי גרינברג נבחר לכהונה נוספת בפ"ת. זנזורי ובורשבסקי כנראה לא יהיו במועצה

התוצאות הסופיות, חוץ מכ-4500 קולות חיילים, מצביעות על ניצחון מוחלט של ראש העיר המכהן, שאפילו הפתיעו את תומכיו ומקורביו. מפח נפש לענת זנזורי (6.8%) וגנאדי בורשבסקי (6.4%), שלא רק נחלו מפלה בהתמודדות מולו, גם לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה כדי להיכנס למועצה – ויישארו מחוץ לעירייה לפחות בחמש השנים הקרובות. שיעור ההצבעה היה נמוך ביותר: 48.8% בלבד.

המשך קריאה »

לפי מדגם ערוץ 14: ניצחון סוחף של רמי גרינברג בקרב על ראשות עיריית פתח תקווה

כצפוי, ראש העיר המכהן, כנראה יישב על כסאו עד לפחות 2029, כך מסתמן, לפחות, מהמדגם הטלוויזיוני, ממנו עולה שגרינברג זוכה ב-87 אחוז מהקולות, כשהרחק מאחוריו גנאדי בורשבסקי עם 7% וענת זנזורי עם 6%. אחוז ההצבעה בפתח תקווה היה 48.8, כלומר היו יותר פתח תקוואים שלא הצביעו, לעומת פתח תקוואים שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דמוקרטי זה לא, אבל משקף את אחוז ההצבעה הארצי הדומה.

המשך קריאה »

זהו יום הבוחר: כל הרשימות, כל המועמדים ומספרים שכדאי לדעת על בחירות פ"ת 2024

אחרי חמש שנים ושתי דחיות בעקבות מלחמת 7 באוקטובר, מחר (27.2, שלישי), ילכו תושבי העיר לקלפיות בעיר לבחור את הנציגים, שיקבעו איך יראו חיי היומיום שלנו. על הכיסא של רמי גרינברג יתמודדו ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי, אבל הקרב האמיתי הוא על מקום במועצת העיר, בין הרשימות – ובתוכן. מזג האוויר יאיר פנים ולא צפוי גשם. יחד עם יום השבתון – כולם מקווים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים.

המשך קריאה »