רמי גרינברג מסתבך? גורמים בחקירת ראש העיר פתח תקווה: יש ראיות חותכות לשוחד

כפי שפורסם אתמול באמצעי התקשורת, אתרי החדשות ובמהדורות המרכזיות, ישנה התפתחות משמעותית ודרמטית בחקירה, זאת כשאנחנו פחות מחודש וחצי לבחירות המקומיות. במצב כזה, כשאפילו יריביו הפוליטיים של ראש העיר, מודים כי הקרב כבר הוכרע, האופציה היחידה שהוא לא ייבחר- היא אם יוגש כתב אישום – עוד לפני ה-31 באוקטובר. עו"ד ברטל, המייצג את גרינברג: "אין סיכוי לכך".

בעוד קמפיין הבחירות של רמי גרינברג נמשך במרץ, כש-2500 תומכים הגיעו לכנס שנערך בתחילת החודש ושלטים רבים עם שמו ותמונתו מפוזרים ברחבי העיר ולפי ההערכות הוא צפוי לזכות בהמשך הכהונה בקלי קלות – עדיין העננה של החקירה בפרשה המכונה "תקווה לעתיד", רובצת מעליו. בחקירה עלו חשדות חמורים לעבירות שוחד ועבירות נוספות נלוות, לאחר מערכת הבחירות הקודמת.

הידיעה על כך שיש התפתחות משמעותית ודרמטית בחקירה, הגיעה בעקבות צו איסור פרסום שחתם עליו בית משפט השלום בראשון לציון. דווקא ההחלטה על הטלת צו איסור פרסום – היא זו שהדליקה את כלי התקשורת, כשמספר מהדורות החדשות בטלוויזיה אמש (ראו תמונה), הייתה לכך התייחסות.

מתוך חדשות 12. התפתחות בחקירת רמי גרינברג
מתוך חדשות 12. התפתחות בחקירת רמי גרינברג

"אנחנו חוזרים על טענתנו בפעם המי-יודע-כמה – שאין אשמה ברמי גרינברג", מסר לנו עו"ד עופר ברטל, המייצג את ראש העיר. "הטלת צו איסור הפרסום אינה משנה את עמדתנו, שהוא חף מכל אשמה וזה יוכח. כתב אישום, אם בכלל יהיה, אין סיכוי שהוא יוגש לפני הבחירות – היות ונדרש מספר חודשים להזמין לשימוע וגם ההחלטה בדבר השימוע אורכת מספר חודשים".

לגברי גורמים המעורים בחקירה, "מדובר בהתפתחות מאוד משמעותית בחקירה, היות והתקבלו ראיות חותכות בנוגע לסוגיית השוחד. גם קבלה של כסף וגם מתן התמורה". בינתיים במטה גרינברג עסקים כרגיל ופועלים במרץ על מנת להבטיח כי הוא ייבחר כהונה נוספת.

עו"ד עופר ברטל, המייצג את רמי גרינברג. תמונה: מתוך ויקיפדיה

צפו בכנס סיעת רמי גרינברג מתחילת החודש

עוד ב-בחירות 2024

ישיבת מועצת העיר הראשונה פתח תקווה מרץ 2024

צפו: אחדות פורים במועצת עיריית פתח תקווה. 29 חברים הושבעו הצהרים באולם שרת (וידאו)

חברי הקואליציה מקיר לקיר התאחדו למושב הראשון של מועצת העיר אחרי הבחירות. רמי גרינברג, שלט ביד רמה בישיבה, שעברה ללא מחלוקות וללא התנגדויות. הקטעים המרגשים: השבעות חברי המועצה החדשים ושירת התקווה בסיום, אותה הוביל ראש העיר, שאחז במיקרופון. שאלנו את צדוק בן משה, אורי אהד, ליאה צור ואלישיב עמיצור – איך הם רואים את פ"ת עוד חמש שנים ולמה הם מתחפשים בפורים.

המשך קריאה »
רמי גרינברג - ראש עיריית פתח תקווה לחמש שנים נוספות

בלי עוררין: רמי גרינברג נבחר לכהונה נוספת בפ"ת. זנזורי ובורשבסקי כנראה לא יהיו במועצה

התוצאות הסופיות, חוץ מכ-4500 קולות חיילים, מצביעות על ניצחון מוחלט של ראש העיר המכהן, שאפילו הפתיעו את תומכיו ומקורביו. מפח נפש לענת זנזורי (6.8%) וגנאדי בורשבסקי (6.4%), שלא רק נחלו מפלה בהתמודדות מולו, גם לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה כדי להיכנס למועצה – ויישארו מחוץ לעירייה לפחות בחמש השנים הקרובות. שיעור ההצבעה היה נמוך ביותר: 48.8% בלבד.

המשך קריאה »

לפי מדגם ערוץ 14: ניצחון סוחף של רמי גרינברג בקרב על ראשות עיריית פתח תקווה

כצפוי, ראש העיר המכהן, כנראה יישב על כסאו עד לפחות 2029, כך מסתמן, לפחות, מהמדגם הטלוויזיוני, ממנו עולה שגרינברג זוכה ב-87 אחוז מהקולות, כשהרחק מאחוריו גנאדי בורשבסקי עם 7% וענת זנזורי עם 6%. אחוז ההצבעה בפתח תקווה היה 48.8, כלומר היו יותר פתח תקוואים שלא הצביעו, לעומת פתח תקוואים שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דמוקרטי זה לא, אבל משקף את אחוז ההצבעה הארצי הדומה.

המשך קריאה »

זהו יום הבוחר: כל הרשימות, כל המועמדים ומספרים שכדאי לדעת על בחירות פ"ת 2024

אחרי חמש שנים ושתי דחיות בעקבות מלחמת 7 באוקטובר, מחר (27.2, שלישי), ילכו תושבי העיר לקלפיות בעיר לבחור את הנציגים, שיקבעו איך יראו חיי היומיום שלנו. על הכיסא של רמי גרינברג יתמודדו ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי, אבל הקרב האמיתי הוא על מקום במועצת העיר, בין הרשימות – ובתוכן. מזג האוויר יאיר פנים ולא צפוי גשם. יחד עם יום השבתון – כולם מקווים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים.

המשך קריאה »