ענת זנזורי: "המצב במרכז העיר גורם לי אי נוחות"

ענת זנזורי בפנייה למשטרה: קצרו את משך צו איסור הפרסום על פרשת רמי גרינברג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

המועמדת לראשות עיריית פתח תקווה מטעם סיעה תקווה אחת, ביקשה באמצעות עורכי דינה, כי הצו יוסר עוד לפני ה-25.10 – המועד שהוא הוארך על ידי בית המשפט – שישה ימים בלבד לפני יום הבחירות המקומיות 2023. לטענתה, המידע צריך להגיע לידי הציבור בפרק זמן מוקדם יותר. "ייתכן שהתפתחות בפרשה, ככל שאכן חלה, עשויה להשפיע על יכולתו לשמש בעתיד כראש עירייה", נטען.

אם חשבתם שהבחירות בפתח תקווה הם עניין סגור, לא בטוח שצדקתם, זאת לאור ההתרחשויות התכופות מתחת ומעל פני השטח, בין המתמודדים – לקראת הישורת האחרונה לפתיחת הקלפיות ב-31.10. עיקר העניין נסוב סביב פרשת רמי גרינברג, שחזרה לכותרות בעקבות ידיעות שפורסמו בתקשורת על כך שיש "התפתחות דרמטית" בחקירה, בה נחשד ראש העיר בקבלת שוחד, סחיטה והפרת אמונים.

רמי גרינברג- מקבל תמיכה
רמי גרינברג - מה קרה בחקירה? עדיין צו איסור פרסום

"התפתחות משמעותית צפויה להשפיע של שיקול דעת הבוחרים"

בעוד הקמפיין של גרינברג ממשיך כרגיל, מבלי להתייחס להסתבכות המשפטית ונראה כי הוא אינו מאבד תמיכה בקרב התושבים, ענת זנזורי, אחת משתי המתמודדות מולו על ראשות העיר (יחד עם גנאדי בורושבסקי), מבקשת לפתוח את הקלפים ולהקדים את הסרת צו איסור הפרסום בדבר ההתפתחות בחקירה, שהוארך עד ה-25.10.

במכתב ששלחה זנזורי ללהב 433, המחלקה במשטרה שחוקרת שחיתות ציבורית, באמצעות עו"ד נמרוד גרון, נכתב בין היתר כי "על פי פרסומים בתקשורת, בימים האחרונים אירעה 'התפתחות משמעותית בחקירת השחיתות לכאורה בבחירות המקומיות ב-2018'. ייתכן שהתפתחות כזו עשויה להשפיע על יכולתו של ראש עיריית פ"ת לשמש בעתיד כראש עירייה – ומטבע הדברים, ייתכן שהיא גם תשפיע על שיקוליהם של ציבור הבוחרים בעיר ביום הבחירות הקרוב".

ענת זנזורי בב.ס.ר סיטי: "יש זכות לציבור לדעת"
ענת זנזורי בב.ס.ר סיטי: "יש זכות לציבור לדעת"

"בלתי סביר שעובדות מהותיות ייחשפו לציבור רק ימים ספורים לפני הבחירות"

זנזורי באמצעות עורך דינה מוסיפה שלציבור יש זכות לדעת, לא כל שכן בתקופת בחירות, נודעת חשיבות רבה מאין כמותה. "אנו סומכים על כך שרק שיקולים ענייניים ומקצועיים הובילו את המשטרה לבקש את הארכת צו איסור הפרסום, אך יחד עם זאת, דומה שנסיבות המקרה דנן, מצדיקות לשקול מחדש, בהתחשב, כמובן, בשיקולים המקצועיים, את פרק הזמן המתחייב הדרוש לכם להשלמת פעולות החקירה תחת איסור פרסום".

זנזורי הוסיפה באמצעות עורך דינה כי "הואיל והבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו, כידוע, ביום 31.10.23, דומה שיהיה זה בלתי סביר שעובדות מהותיות, ככל שייחשפו כאלה, יובאו לידיעת הציבור רק ימים ספורים לפני לכתו לקלפיות. ככל שיש מידע מהותי אודות חקירה כנגד איש ציבור בכיר, נודעת חשיבות גדולה לחשיפתו בפני הציבור, בוודאי זמן סביר לפני הבחירות".

 

"אנו מצפים שגורמי החקירה לא ישחקו לידי בעלי אינטרסים"

עו"ד עופר ברטל, המייצג את רמי גרינברג. תמונה: מתוך ויקיפדיה

בשיחה עם עורך דינו של גרינברג, עורך דין עופר ברטל נמסרה התגובה הבאה: "מר גרינברג ממשיך להקדיש את כל זמנו ומרצו לטובת תושבי העיר פ"ת. מר גרינברג שיתף פעולה עם החקירה והשיב לכל השאלות על מנת לאפשר את בירור הטענות באופן ענייני. אנו מצפים מגורמי החקירה שלא לשחק לידי בעלי אינטרס המבקשים לפגוע במר גרינברג לקראת הבחירות".

עוד ב-בחירות 2023

שילוט חוצות פתח תקווה

סופית: הבחירות לרשויות המקומיות נדחו. "שלטי בחירות יוסרו עד ה-31.10"

בצל המלחמה, הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את החוק לדחיית בחירות 2023 ל-30 בינואר 2024 – שלושה חודשים אחרי המועד המתוכנן, שאמור היה להיות בשלישי הבא. אם תהיתם מה יעלה בגורלם של עשרות רבות של שלטי קמפיינים, שעדיין פזורים ברחבי פתח תקווה, אז אלו שתלויים על שטחי חוצות הפרסום – יוסרו. "גם אם לא נמצא תחלופה, נסיר את השלטים", מסרו מחברת השילוט.

המשך קריאה »
רועי פן התחדשות רמי גרינברג

רועי פן מסיעת התחדשות של גרינברג: "אין סיבה ש'ביג' לא יהיה פתוח בשבת" (וידאו)

מקום שביעי בסיעה של ראש העיר לבחירות 2023, מבהיר את עמדתו, שהובעה בפוסט שכתב בקבוצת פייסבוק סגורה של נווה גן, בה הייתה התייחסות לפתיחת עסקים ותחבורה בפתח תקווה. למרות הפרסומים, הפוסט לא הוסר והמועמד למועצת העיר דבק בעמדתו ומוציא מסר: "יש איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שלהם בסופי שבוע לא פוגעת באף אחד, אבל הכל צריך לעשות ברגישות".

המשך קריאה »
גדי בשארי, יו"ר סיעת הליכוד פתח תקווה

גדי בשארי ירים את סיעת הליכוד במועצת העיר פתח תקווה? צפו בראיון וידאו

למרות שהוא בלי ניסיון בפוליטיקה המוניציפלית, המועמד של מפלגת השלטון למועצה בבחירות לרשויות המקומיות 2023, בטוח שיש לו את היכולת לחזק את כוחה, שעומד כיום על נציג אחד בלבד. לאחר שעשה דבר או שניים בחיים, בין היתר: הדלקת משואה ביום העצמאות, 100 קולות מלהיכנס לכנסת ב-2015 והרבה פעילות חברתית, הוא מוכן לאתגר הבא – להצליח ב-31.10 בקלפי ולהשפיע על העיר מבפנים.

המשך קריאה »
צדוק בן משה סגן ראש עיריית פתח תקווה מסיר שלטים ותולה שלטי בחירות

צפו בסגן ראש העיר תולה שלטי בחירות של גרינברג. צדוק בן משה: "הכל מאושר וחוקי"

בסרטון שהופץ ברשת וצולם על ידי תושב העיר ברחוב בכפר גנים ג', נצפה צדוק בן משה מוריד שלט בחירות של סיעת "מחויבים", ובמקומו תולה שלט תמיכה בראש העיר ובסיעתו התחדשות. לטענתו, קיבל את אישור הבניין בו נתלה השלט. "כבר תליתי כ-15 שלטים בשכונת מגוריי – הכל באישור הדיירים" מסר "השלט של מחויבים נתלה ללא אישור. הם גם תולים שלטים על מעברי חציה, שמסכנים את הולכי הרגל".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading