שילוט חוצות פתח תקווה

סופית: הבחירות לרשויות המקומיות נדחו. "שלטי בחירות יוסרו עד ה-31.10"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בצל המלחמה, הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את החוק לדחיית בחירות  2023 ל-30 בינואר 2024 – שלושה חודשים אחרי המועד המתוכנן, שאמור היה להיות בשלישי הבא. אם תהיתם מה יעלה בגורלם של עשרות רבות של שלטי קמפיינים, שעדיין פזורים ברחבי פתח תקווה, אז אלו שתלויים על שטחי חוצות הפרסום – יוסרו. "גם אם לא נמצא תחלופה, נסיר את השלטים", מסרו מחברת השילוט.

מיד כשפרצה המלחמה, היה ברור לכל כי הבחירות לראשות העיר פתח תקווה ולנציגי המועצה – יידחו לפחות לשלושה חודשים. היום התקבל האישור הרשמי לכך מהכנסת. אלא שעל רקע הימשכות המלחמה בעזה, לפי הצעת החוק וביוזמת חברי הכנסת, נקבע כי הממשלה רשאית להחליט ברוב של 80 חברי כנסת על דחייה נוספת ל-27 בפברואר 2024.

שילוט חוצות התחדשות קמפיין בחירות ברחוב גיסין פתח תקווה
שילוט חוצות התחדשות קמפיין בחירות ברחוב גיסין פתח תקווה

שטחי הפרסום יישארו ריקים?

התגובה המיידית מצד הרשויות המקומיות, הייתה דרישה כלפי משרד הפנים והאוצר, להגדיל את תקציב הקמפיינים – אלא שכלל לא בטוח שזה יקרה. בנוסף, רוב השלטים הנמצאים על שלטי החוצות המוכרים, יוסרו, כך לדברי מוקי גרוסברג, מנכ"ל ובעלים של "מבט ראשון", החברה שזכתה במכרז שלטי החוצות של עיריית פתח תקווה רק לפני מספר חודשים. 

"יהיה פתטי להשאיר את השלטים של הקמפיינים", מסר גרוסברג, שתחת חברתו פורסמו עשרות שלטי חוצות לבחירות לרשויות המקומיות 2023. "אנחנו נפעל על מנת להסירם עד ה-31.10, כפי שתוכנן, גם אם לא נמצא חלופה". גרוסברג לא תולה תקוות גדולות בכך שחברות מסחריות יפרסמו אצלו בתקופה קשה זו. "קיבלנו הרבה הזמנות לפני המלחמה. אוקטובר היה אמור להיות חודש מכירות חזק, אבל הכל השתנה ב7.10. מיד אחרי זה היו ביטולים של פרסום".

מוקי גרוסברג, בעלים ומנכ"ל "מבט ראשון" - ברוך הבא לפתח תקווה
מוקי גרוסברג, בעלים ומנכ"ל "מבט ראשון" - "ספגנו הרבה ביטולים. השלטים יישארו ריקים

פרסום חוצות במלחמה יהיה זול יותר

יש לציין כי העירייה עצמה ממשיכה לפרסם בשלטי חוצות, כחלק מהמכרז בו זכתה "מבט ראשון", בו היא מחויבת להקצות כ-50 אחוז משטחי הפרסום לטובת מסרים עירוניים. "אני מפסיד פעמיים, גם בגלל שחברות מסחריות לא מפרסמות וגם בגלל שאני מחויב לספק את העבודה בחינם, כחלק מתנאי המכרז – עבור המסרים של העירייה, הקשורים ללחימה".

למרות שגרוסברג, כמו חברות פרסום ושילוט רבות בכל הארץ , ספג מכה עסקית קשה, הוא מנסה להסתכל קדימה ושואף לכך ששלטי הבחירות יוחלפו בשלטים אחרים של חברות מסחריות – ולא יישארו ריקים. "אני קורא לחברות מסחריות שרוצות לפרסם מסרים של אחדות, תרומה והתנדבות – לפנות אלינו. כמובן שנשנה את התמחורים שלנו לאור המצב והפרסום יהיה במחיר זול יותר", הוא אומר.

שלטי פרסום בזמן מלחמה בפתח תקווה - רח' גיסין-
שלטי פרסום בזמן מלחמה בפתח תקווה - רח' גיסין-

האם יוסרו השלטים המאולתרים?

באותה נשימה הוא גם קורא לעירייה להתחשב בו. "אני מקווה שהעירייה תבוא לקראתנו בתקופה הזאת ולא תגבה מאיתנו את דמי הזיכיון ואגרות השילוט בגין התקופה שאנחנו לא עובדים".

יש לציין שברחבי העיר עדיין פזורים עשרות רבות של שלטי חוצות במקומות לא פורמליים ומוסדרים, כמו על עצים, שיחים ועמודים מאולתרים. לכך גם יש להוסיף עשרות של שלטים שעדיין מתנוססים על קירות ומרפסות בתים. מעבר לזיהום הסביבתי יש בכך טעם לפגם, היות והגורל של המדינה חשוב הרבה יותר ממי ייכנס למועצה. מהעירייה טרם התקבלה תשובה אם ומתי יוסרו השלטים. 

מהעירייה נמסר: "העירייה אינה צד להליך הבחירות וכל שלט המוצב במקום אסור, מוסר ע"י הפיקוח והשיטור".

שלטי בחירות מאולתרים בצומת "חצי חינם" פתח תקווה
שלטי בחירות מאולתרים בצומת "חצי חינם" פתח תקווה
שלטי בחירות מאולתרים שעברו השחתה - צומת גיסין-הרב מלכה פתח תקווה
שלטי בחירות מאולתרים שעברו השחתה - צומת גיסין-הרב מלכה פתח תקווה

עוד ב-בחירות 2023

רועי פן התחדשות רמי גרינברג

רועי פן מסיעת התחדשות של גרינברג: "אין סיבה ש'ביג' לא יהיה פתוח בשבת" (וידאו)

מקום שביעי בסיעה של ראש העיר לבחירות 2023, מבהיר את עמדתו, שהובעה בפוסט שכתב בקבוצת פייסבוק סגורה של נווה גן, בה הייתה התייחסות לפתיחת עסקים ותחבורה בפתח תקווה. למרות הפרסומים, הפוסט לא הוסר והמועמד למועצת העיר דבק בעמדתו ומוציא מסר: "יש איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שלהם בסופי שבוע לא פוגעת באף אחד, אבל הכל צריך לעשות ברגישות".

המשך קריאה »
ענת זנזורי: "המצב במרכז העיר גורם לי אי נוחות"

ענת זנזורי בפנייה למשטרה: קצרו את משך צו איסור הפרסום על פרשת רמי גרינברג

המועמדת לראשות עיריית פתח תקווה מטעם סיעה תקווה אחת, ביקשה באמצעות עורכי דינה, כי הצו יוסר עוד לפני ה-25.10 – המועד שהוא הוארך על ידי בית המשפט – שישה ימים בלבד לפני יום הבחירות המקומיות 2023. לטענתה, המידע צריך להגיע לידי הציבור בפרק זמן מוקדם יותר. "ייתכן שהתפתחות בפרשה, ככל שאכן חלה, עשויה להשפיע על יכולתו לשמש בעתיד כראש עירייה", נטען.

המשך קריאה »
גדי בשארי, יו"ר סיעת הליכוד פתח תקווה

גדי בשארי ירים את סיעת הליכוד במועצת העיר פתח תקווה? צפו בראיון וידאו

למרות שהוא בלי ניסיון בפוליטיקה המוניציפלית, המועמד של מפלגת השלטון למועצה בבחירות לרשויות המקומיות 2023, בטוח שיש לו את היכולת לחזק את כוחה, שעומד כיום על נציג אחד בלבד. לאחר שעשה דבר או שניים בחיים, בין היתר: הדלקת משואה ביום העצמאות, 100 קולות מלהיכנס לכנסת ב-2015 והרבה פעילות חברתית, הוא מוכן לאתגר הבא – להצליח ב-31.10 בקלפי ולהשפיע על העיר מבפנים.

המשך קריאה »
צדוק בן משה סגן ראש עיריית פתח תקווה מסיר שלטים ותולה שלטי בחירות

צפו בסגן ראש העיר תולה שלטי בחירות של גרינברג. צדוק בן משה: "הכל מאושר וחוקי"

בסרטון שהופץ ברשת וצולם על ידי תושב העיר ברחוב בכפר גנים ג', נצפה צדוק בן משה מוריד שלט בחירות של סיעת "מחויבים", ובמקומו תולה שלט תמיכה בראש העיר ובסיעתו התחדשות. לטענתו, קיבל את אישור הבניין בו נתלה השלט. "כבר תליתי כ-15 שלטים בשכונת מגוריי – הכל באישור הדיירים" מסר "השלט של מחויבים נתלה ללא אישור. הם גם תולים שלטים על מעברי חציה, שמסכנים את הולכי הרגל".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading