השתלת איברים יעקב מלכה , יהונתן סמו

עוד השתלה מרגשת בבילינסון: יהונתן יצחק סמו ז"ל הציל את חייהם של מאיר ויעקב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הרופאים של בית החולים בפתח תקווה מקבוצת הכללית, נאבקו בימים האחרונים על חייו של לוחם הצנחנים, אך הוא נפטר. לאחר פטירתו, החליטה משפחתו לתרום את איבריו ולהעניק חיים לשישה אנשים ביניהם: יעקב מלכה מקריית גת, שזכה לתרומת לב ומאיר אצבהא מקרית גת, אף הוא, שזכה להשתלת ריאות ואמר: "בזכותו אני חוזר לחיות. בזכותו אוכל סוף סוף להרים את הילדים שלי על הידיים ולשחק איתם".

המלחמה הכואבת מביאה איתה גם בשורות מנחמות ואופטימיות מבית החולים בילינסון פתח תקווה. לאחר שלפני יותר מחודש, חמישה ימים מפרוץ המלחמה, דיווחנו לכם על אולגה פייקין וארבעה אנשים נוספים שעברו השתלת איברים של סגן רועי נהרי ז"ל, שנפל בקרבות, היום התבשרנו על מקרה דומה – הפעם של יהונתן יצחק סמו ז"ל, לוחם בצנחנים מכרמי צור, שנפטר מפצעיו לאחר שנפצע בקרב ברצועת עזה ב-8.11.

"לא יכולתי ללכת 50 מ' בלי להתעייף - עכשיו יש לי לב צעיר"

איבריו השותלו בלא פחות משישה אנשים ביניהם יעקב מלכה, אב לארבעה ילדים מקרית גת שסובל כבר שנים מאי ספיקת לב ואף עבר השתלת לב מלאכותי. למרות ההשתלה, מצבו התדרדר בשנים האחרונות והוא היה נתון בסכנת חיים. "אלה רגשות מעורבים לקבל השתלת לב מחייל שנפל. אף אחד לא ייחל לכך", אמר בהתרגשות אחרי ההשתלה.

במבצע ההשתלות השתתפו אנשי צוות רבים ביניהם: מתאמת ההשתלות, אחיות ואחים חדר ניתוח, מרדימים, סניטרים, אנשי מעבדה, מחלקת הטיפול הנמרץ, אנשי מחלקת הרנטגן והפתולוגיה ועוד.

"קודם לא יכולתי ללכת 50 מטרים מבלי להתעייף – ועכשיו יש לי לב של אדם צעיר בן 21", הוסיף מלכה. יהונתן נתן לי את הזכות לרדוף אחרי הילד בן השנה וחצי שלי. אני מייחל לעלות לקברו של יהונתן ז״ל ולומר לו תודה בשמי ובשם כל המשפחה שלי. אשמח מאוד לפגוש את המשפחה של יהונתן ז״ל ולהודות גם להם".

צפו בדבריו של יעקב מלכה (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS). באדיבות: בית חולים בילינסון

@ptnews.tiktok צפו בדבריו המרגשים של יעקב מלכה שבגופו הושתל ליבו של יהונתן יצחק סמו הי"ד. סמו נפל לפני שבוע בקרבות בעזה. ההשתלה התבצעה בבית החולים בילינסון פתח תקווה #השתלתלב #בילינסון #יהונתןיצחקסמו ♬ Hometown Bar - Karissa Ella

"הלב של יהונתן ז"ל, הוא הלב של מדינת ישראל"

גם מאיר אצבהא, בן 36 מקרית גת גם הוא, נשוי ואב לשניים, סוהר שב"ס לשעבר – קיבל את בריאותו וחייו בחזרה בזכות השתלת ריאותיו של סמו. אצבהא סבל ממחלת ריאות קשה שסיכנה את חייו. המחלה החריפה לאחר שחלה בקורונה – והוא נזקק באופן דחוף להשתלת הריאות. "אני מודה למשפחת סמו שעשו את הדבר הכי אצילי ברגע הכי כואב שלהם", אמר אחרי ההשתלה.

"בתוך המלחמה הזו והימים הנוראיים, קיבלתי קרן אור ואוויר לנשימה כשהמנתחים בבילינסון השתילו בי את הריאות של הלוחם יהונתן סמו ז"ל", הוסיף. "בזכותם אני חוזר לחיות. בזכותם אוכל סוף סוף להרים את הילדים שלי על הידיים ולשחק איתם. אני שולח להם נחמה גדולה ותודה מקרב לב".

בית החולים בילינסון נחשב לאחד מבתי החולים הנודעים בעולם בתחום ההשתלות ובכל שנה מבצע מאות כאלה מכל הסוגים – ובהצלחה. "הלב הזה, שפעם בגופו של יהונתן ז"ל והיום פועם בגופו של יעקב, הוא הלב של מדינת ישראל", מסר פרופ' דן ערבות, מנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבילינסון שביצע את השתלת הלב. "השתלת לב, היא למעשה להעניק חיים מתוך השכול והכאב. מדובר במעשה אצילי מאין כמותו".

מושתל הלב, יעקב מלכה, עם פרופ׳ ברק וד״ר בן-גל. קרדיט לצילום: דוברות בילינסון
מושתל הלב, יעקב מלכה, עם פרופ׳ ברק וד״ר בן-גל. קרדיט לצילום: דוברות בילינסון

"אין לתאר את תעצומות הנפש העילאיות של משפחה הבוחרת להציל חיים בתוך האבל"

מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגיה בבילינסון, ד"ר טוביה בן גל, התייחס גם הוא להשתלה שעברה מלכה. "יעקב זכה בלב צעיר ובריא, מתוך האסון הקשה שפקד את משפחת סמו", אמר. "הצלת חייו של יעקב היא נקודת אור אחת בתוך התקופה הקשה שעוברת על כולנו. אין לתאר את תעצומות הנפש העילאיות של משפחה הבוחרת להציל חיים בתוך האבל הפרטי הבלתי נתפס שלה".

פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות בבילינסון, התייחס להשתלת הראות של אצבהא. "מאיר שסבל ממחלת ריאות קשה, חוזר לנשום בזכות האצילות של המשפחה של סמ"ר יהונתן סמו ובתוך עוד רגע כזה מרגש, מורכב, כואב. בתוך מלחמה שיש בה עצב, אבל גם קצת תקווה".

תמי פינק, מתאמת ההשתלות בבית החולים בילינסון, אמרה: "ליוויתי את משפחת סמו בימים הכי קשים ומורכבים שלהם, ליד מיטתו של יהונתן במחלקת טיפול נמרץ. גם לי יש בן לוחם בחזית והשיחות הרבות ביני לבין אימו של יהונתן ז"ל היו מאמא אחת לשנייה. יהונתן נפל בהגנה על המולדת ומשפחתו כמו המשיכה את שמו יהו-נתן -כשנתנה חיים ל-6 אנשים בהחלטה אצילית ומרגשת זו". 

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »
ענבר הימן סרטון אינסטגרם

צפו ושתפו: "את לא לבד" – סרטון האינסטגרם על ענבר הימן החטופה מפתח תקווה

עוד מעט חודש וחצי חלף מה-7 באוקטובר, כשבאותו בוקר רצחני, מחבלי החמאס חטפו את הפתח תקוואית בת ה-27 – ועדיין אין בדל מידע על גורלה. להעלאת המודעות ולצורכי הסברה, אתר MAKO הפיק קליפ על רקע השיר You're Not Alone של להקת OLIVE. בסרטון קטעים אותנטיים של ענבר מהמסיבה: רוקדת, מתחבאת מתחת לבמה, נסה על נפשה ולאחר מכן מובלת לעזה.

המשך קריאה »
צופרים בפתח תקווה

העירייה: התקנו עוד שני צופרים לשיפור שמיעת האזעקות ברחבי פתח תקווה

עיריית פתח תקווה הודיעה כי הוסיפו את הצופרים בשכונות הדר גנים וכפר גנים, זאת לאחר שתושבים רבים התלוננו שאינם שמעו חלק מהאזעקות במהלך המלחמה, מה שסיכן את שלומם ואת היכולת שלהם להגיע במהירות למרחב מוגן. לאחר ההתקנה, פרוסים כיום בעיר 28 צופרים, זאת לאחר שבשנה שעברה, לפני המלחמה, הותקנו עוד חמישה. מתחילת המלחמה היו בעיר 25 אזעקות של צבע אדום.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading