צופרים בפתח תקווה

העירייה: התקנו עוד שני צופרים לשיפור שמיעת האזעקות ברחבי פתח תקווה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עיריית פתח תקווה הודיעה כי הוסיפו את הצופרים בשכונות הדר גנים וכפר גנים, זאת לאחר שתושבים רבים התלוננו שאינם שמעו חלק מהאזעקות במהלך המלחמה, מה שסיכן את שלומם ואת היכולת שלהם להגיע במהירות למרחב מוגן. לאחר ההתקנה, פרוסים כיום בעיר 28 צופרים, זאת לאחר שבשנה שעברה, לפני המלחמה, הותקנו עוד חמישה. מתחילת המלחמה היו בעיר 25 אזעקות של צבע אדום.

אם גם לכם קרה שלא שמעתם אזעקות בפתח תקווה – אז אתם לא לבד. בשבועות האחרונים, מאז החלה המלחמה ב-7 באוקטובר, עלו תלונות רבות ברשתות החברתיות מקרב תושבי העיר, כי הם אינם שומעים היטב את האזעקות. לאור זאת, העירייה מדווחת כי ראש העיר רמי גרינברג ביקש מפיקוד העורף לבדוק את הנושא ולהוסיף עוד צופרים בשכונות בהם נטען כי האזעקה אינה נשמעת היטב.

פתח תקווה - נקווה שלא נצטרך להשתמש בצופרים יותר
פתח תקווה - נקווה שלא נצטרך להשתמש בצופרים יותר

לאחר בדיקות, שבוצעו כחלק מסיור משותף עם פיקוד העורף ואגף ביטחון, פיקוח וחירום ברשות, ולאחר ריכוז הנתונים שעלו מהשטח, הוחלט על הצבת שני צופרים נוספים באזורים שונים בעיר – האחד בשכונת הדר גנים והשני בשכונת כפר גנים. לדברי העירייה, שני צופרים אלה אמורים לתת מענה משלים לתושבי השכונות שטענו כי במקומות מסוימים, האזעקה אינה נשמעת היטב.

זהו, למעשה, מהלך משלים של העירייה, לאחר שלפני כשנה וחצי ושנתיים הותקנו עוד חמישה צופרים בעיר (בשכונות בילינסון, אחדות, יוספטל ושניים נוספים באזורי התעשייה), סך הכל יש בפתח תקווה כיום 28 צופרים, שפרוסים ברחבי העיר. מתחילת המלחמה היו 25 התראות של צבע אדום ורק שתיים בעשרת הימים האחרונים (מה-10.11)- שתיהן ביום שישי.

"אנו קשובים לרחשי הציבור ולתלונותיהם, ואכן התגלו פערים בנושא הצופרים, שהושלמו כעת במהלך משותף של הרשות ופיקוד העורף", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "פריסת הצופרים נותנת כיום מענה איכותי ויעיל ואנו נמשיך לבחון את הצרכים ואת הפערים, באם יתגלו, באופן קבוע. אני מבקש להזכיר לציבור כי מטרת האזעקה היא להישמע במרחב הציבורי הפתוח, ולאו דווקא בתוך הבתים הסגורים. לכן פיקוד העורף ממליץ על התקנת אפליקציה ייעודית בסלולר ושימוש ברדיו ו/או בטלוויזיה".

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »
ענבר הימן סרטון אינסטגרם

צפו ושתפו: "את לא לבד" – סרטון האינסטגרם על ענבר הימן החטופה מפתח תקווה

עוד מעט חודש וחצי חלף מה-7 באוקטובר, כשבאותו בוקר רצחני, מחבלי החמאס חטפו את הפתח תקוואית בת ה-27 – ועדיין אין בדל מידע על גורלה. להעלאת המודעות ולצורכי הסברה, אתר MAKO הפיק קליפ על רקע השיר You're Not Alone של להקת OLIVE. בסרטון קטעים אותנטיים של ענבר מהמסיבה: רוקדת, מתחבאת מתחת לבמה, נסה על נפשה ולאחר מכן מובלת לעזה.

המשך קריאה »
השתלת איברים יעקב מלכה , יהונתן סמו

עוד השתלה מרגשת בבילינסון: יהונתן יצחק סמו ז"ל הציל את חייהם של מאיר ויעקב

הרופאים של בית החולים בפתח תקווה מקבוצת הכללית, נאבקו בימים האחרונים על חייו של לוחם הצנחנים, אך הוא נפטר. לאחר פטירתו, החליטה משפחתו לתרום את איבריו ולהעניק חיים לשישה אנשים ביניהם: יעקב מלכה מקריית גת, שזכה לתרומת לב ומאיר אצבהא מקרית גת, אף הוא, שזכה להשתלת ריאות ואמר: "בזכותו אני חוזר לחיות. בזכותו אוכל סוף סוף להרים את הילדים שלי על הידיים ולשחק איתם".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading