אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

לפני חודשיים דיווחנו לכם על הפיילוט הייחודי שהחל בפתח תקווה, שמטרתו לאכוף את מפגעי הרעש. בשנים האחרונות, נוכח התגברות כלי הרכב במרחב העירוני, נשמעות יותר ויותר תלונות על מכוניות, ובעיקר אופנועים, הנוסעים בכבישים ומשמיעים רעש בלתי סביר מהאגזוזים. רעש עוצמתי זה יוצר לא פעם בהלה בקרב תושבי פתח תקווה. הבהלה מתחזקת בימי המלחמה הנוכחיים, כשכל רעש חזק, בטח אם הוא רואה בלילה – יכול להקפיץ.

גלאי רעש בפתח תקווה
גלאי רעש בפתח תקווה

צו הקנסות ייכנס בקרוב לתוקף

לכן, הבשורה שיוצאת היום מהדיווח של העירייה, יכולה להתקבל בסיפוק אצל רבים. ועדת החוקה בכנסת אישרה אתמול את הצו המאפשר לעיריית פתח תקווה לנקוט בפעולת אכיפה תקדימית כנגד מפגעי הרעש בכבישים מכלי רכב ואופנועים. מדובר במיזם טכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים. הצו גם מאפשר להדק את האכיפה כנגד מפגעי רעש הפוגעים באיכות חיי התושבים בבניינים המשותפים.

צו הקנסות צפוי להיכנס בקרוב לתוקף ולפקחי העירייה ייתנתו הסמכויות המתאימות לביצוע האכיפה ומתן קנס כנגד מפגעי הרעש בכבישים. מיזם האכיפה פותח ע"י היזם שחר קינן, חברת NOize ltd ובשיתוף המשרד להגנת הסביבה, בראשות השרה עידית סילמן והמהנדס רועי גוטליב, מנהל אגף מניעת רעש במשרד, שפיקח על הפיילוט.

גלאי רעש בפתח תקווה
גלאי רעש בפתח תקווה

קנסות עד 730 ש"ח

המערכת של NOize כבר הוצבה במספר צמתים וצירים ראשיים בפתח תקווה, במטרה להרחיב את הפריסה למקומות נוספים. לפי העירייה, מדובר במערכת חדשנית, ראשונה מסוגה בארץ, המצוידת בחיישן בעל עשרות מיקרופונים קטנים, שמתריע בזמן אמת על מפגעי הרעש בכבישים. הזיהוי מתבצע באופן וויזואלי כך שניתן לראות את מקור הרעש והגורם שמפיק אותו, הן באמצעות תמונה והן בעזרת צילום ווידאו.

עם זיהוי האירוע, המערכת מבצעת בזמן אמת בדיקות על פרטי כלי הרכב ומעבירה את הנתונים לבחינת הפקח. עם בחינת הממצאים על ידי הפקח ואישור העבירה על פי תקנות מפגעי הרעש, המערכת מנפיקה דו"ח שנשלח באופן אוטומטי לבעל הרכב. גובה הקנסות בגין גרימת מפגעי רעש יכול להגיע עד לסכום של 730 ש"ח.

"בשנים האחרונות גוברת תופעת מפגעי הרעש בכבישים, בהתאם להתגברות היקף כלי הרכב", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "מדובר בתופעה שפוגעת באיכות חיי התושבים, בעיקר באלו הגרים בסמיכות לצירים ראשיים. יחד עם המשרד להגנת הסביבה, קידמנו מערכת טכנולוגית, שתסייע לנו לאכוף רעש שנגרם ממכוניות ואופנועים. אישור צו הקנסות בקרוב, יאפשר למערכת להתחיל בפעילות המבצעית".

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »