מתחם הרמן פוגל פתח תקווה

אפשר להתחיל לדמיין: אושרה התכנית להקמת "מיני-שכונה" בהרמן פוגל פתח תקווה

עיריית פתח תקווה מסרה כי פרויקט ההתחדשות העירונית המאסיבי, עבר לאחרונה את אישור הוועדה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. בתכנון: הריסת 11 מבני מגורים ישנים, שבמקומם יוקמו שבעה מגדלי מגורים ענקיים שיתפרסו על פני 24 דונם ויכילו כ-690 יחידות דיור חדשות, מתוכם 20% של יחידו דיור קטנות לזוגות צעירים ו-60 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח. יזמי הפרויקט הם יסודות צור ודוד גלבוע.

רח' הרמן פוגל בפתח תקווה צפוי להתחדש עם מתחם מגורים חדש ומודרני, שישנה את פני שכונת קרול הותיקה. היערייה ויזמי הפרויקט מקווים שהמיקום האטרקטיבי, סמוך לתחנת הרכבת הקלה פינסקר ולתחנה המרכזית החדשה, שאמורה לעבור מתיחת פנים – יהיה אבן שואבת למתעניינים בדירה בפרויקט, בין אם מדובר במשפרי דיור, משפחות, זוגות צעירים או כאלה המחפשים דירה טובה במרכז פתח תקווה להשכרה.

מתחם הרמן פוגל פתח תקווה התחדשות עירונית
שטח מתחם הרמן פוגל פתח תקווה התחדשות עירונית

24 דונם, כ-700 דירות חדשות

המתחם מתפרס על פני 24 דונם וכולל את שני עבריו של רחוב הרמן פוגל, גובל ברח' פינסקר ממערב וברחוב ימיני ממזרח, מבצע קדש בצפון וברחוב חלוצת הפרדסנות בדרום. במסגרת התכנית יהרסו 11 מבני מגורים ישנים עם 184 יחידות דיור ובמקומם ייבנו 7 מגדלי מגורים בתמהיל של 3 בנייני מגורים בני 10 קומות ו-4 מגדלי מגורים חדשים בני 28 קומות – סך הכל, הפרויקט צפוי לכלול כ-690 יחידות דיור.

בנוסף, הפרויקט יכלול שטחי מסחר ושטחי ציבור משמעותיים, מוסדות חינוך לצד מרחבים פתוחים. התכנית גם כוללת מאות חניות תת קרקעיות וגישה לצירי נסיעה.

מבט מלמעלה על מתחם הרמן פוגל פתח תקווה - כל 11 הבניינים במתחם ייהרסו
מבט מלמעלה על מתחם הרמן פוגל פתח תקווה - כל 11 הבניינים במתחם ייהרסו

מתאים גם לשוכרים וזוגות צעירים

יזמי הפרויקט, חברת הנדל"ן "יסודות צור", היא חברה ותיקה, הפועלת מ-1995, בבעלותו של יזם הנדל"ן הלל יעקובסון. לחברה רזומה הכולל בניית למעלה מ- 2,000 יחידות דיור, מרכזים מסחריים, מבני תעשייה ומשרדים, מוסדות ציבור, מבתי ספר וגני ילדים ועד בתי כנסת וישיבות – בעיקר בבית שמש וירושלים. פרויקט הרמן פוגל יהיה עבורה פרויקט משמעותי ראשון בפתח תקווה. יזם נוסף של הפרויקט הוא דוד גלבוע, שבאמתחתו פרויקט התחדשות נוסף בפתח תקווה – ליד, ברח' יצחק שדה.

"ההתחדשות העירונית במתחם הרמן פוגל היא בשורה של ממש לתושבים שממתינים לה שנים רבות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "ההתחדשות תבטיח איכות חיים טובה יותר לתושבי האזור ומבנה בטיחותי, וכן תאפשר לקלוט אוכלוסיות נוספות לעיר ואוכלוסיות צעירות. התכנון לוקח בחשבון גם דירות קטנות, לצד מבני ציבור וחינוך". הפרויקט מקודם גם באמצעות כרמים – מינהלת ההתחדשות העירונית בפתח תקווה.

קו אוירי של כ-250 מ' בלבד מתחנת רכבת פינסקר לפרויקט מתחם הרמן פוגל

עוד ב-נדלן

סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »
אורלוב 31 פתח תקווה - לפני אחרי

צפו: אורלוב 31 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה. מה יהיה בבניין החדש?

חברת הנדל"ן, לה יש כיום תשעה פרויקטים משווקים בעיר, מעלה הילוך עם פרויקט התחדשות עירונית נוסף, לאחר שנהרס הבניין הישן והמוזנח בן ה-60 בשכונת קרול, כשבמקומו צפוי לקום בעוד כ-3-4 שנים, בניין מגורים חדש ומודרני בן 9 קומות עם 36 יחידות דיור. האטרקטיביות של הפרויקט נשענת על הלוקיישן – מרחק הליכה של דקה מתחנת הרכבת הקלה של פינסקר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading