יצחק שדה 1-19 פתח תקווה - לפני אחרי

טקסטון מקבוצת עמים עם פרויקט משמעותי בפ"ת – יצחק שדה 1-19 אושר להפקדה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הועדה המקומית נתנה אור ירוק לפרויקט ההתחדשות העירונית הענק בשכונת רמת ורבר וביוזמת חברת הנדל"ן הירושלמית. במסגרת התכנית, המשתרעת על פני 14.7 דונמים, ייהרסו 180 יח"ד ישנות ובמקומם יוקמו 5 מגדלי מגורים חדשים ובטוחים, שיכללו לא פחות מ-630 יח"ד חדשות עם 5 קומות מסד מגורים וחזיתות מסחריות. זאת, בנוסף להקצאת שטחים פתוחים לרווחת הציבור וגישה לצירי תחבורה.

ורבר מתחדשת בגדול. מינהלת כרמים להתחדשות עירונית בפתח תקווה, הודיעה היום על עליית שלב בפרויקט יצחק שדה 1-19, לאחר שהוא אושר להפקדה ומחכה כרגע רק לאישור של הועדה המחוזית, לפני שהטרקטורים יעלו על הקרקע ויתחילו להרוס את הבניינים הישנים והמוזנחים במקום, לטובת מגורים מודרניים ברמה אחרת לגמרי.

צפו בשטח יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

דוד גלבוע - מנכ"ל התחדשות עירונית טקסטון מקבוצת עמים

"האישור - צעד ענק במימוש הפרויקט"

החברה היזמית של הפרויקט היא טקסטון מקבוצת עמים התחדשות עירונית, היוזמת פרויקטים למגורים בכל רחבי הארץ ועכשיו גם בפתח תקווה. דוד גלבוע, מנכ"ל ההתחדשות העירונית של הקבוצה "אני עוסק בנדל"ן בפתח תקווה כבר כמעט עשור", אומר גלבוע. "עוד בקדנציה הקודמת של ראש העיר ועכשיו ביתר שאת – הרבה הודות לדחיפה שנותן רמי גרינברג להתחדשות העירונית בעיר".

גלבוע הוסיף כי הוא מודה גם למהנדס העיר, למנהלת כרמים ולעומדת בראשה, האדריכלית עינב עצמון, "ולכל הצוות הנפלא בעירית פתח תקווה, על אישורה של התוכנית בועדה המקומית. אישור שהוא צעד ענק במימושו של הפרויקט, שאני סמוך ובטוח שיהיה מדהים ומיוחד, שכולנו נהיה גאים בו".

הדמייה של אורבך הלוי: כך צפוי להיראות יצחק שדה 1-19 בעוד מספר שנים

כרמים: "נמשיך לסייע לאישור התכנית גם בוועדה המחוזית"

מה אתה יכול לספר לנו על פרויקט יצחק שדה 1-19?

"הפרויקט מתוכנן בצורה מיטבית תוך שימת לב לכל פרט ופרט. האדריכלים ממשרד אורבך-הלוי ואנחנו עשינו את המקסימום, על מנת להוציא לפועל את הפרויקט בצורה הכי טובה, כך שלדיירים שלנו תהיה שכונת מגורים יפה, נוחה, ירוקה ומודרנית. אנו מחכים לאישור קרוב גם של הועדה המחוזית – על מנת שנוכל לצאת לדרך".

רק החודש התבצעה הריסה ברח' יצחק שדה 34 בפרויקט של קטה יזמות וזה אומר משהו לא רק על הרחוב עצמו, אלא גם על ההתחדשות העירונית בשכונת רמת ורבר בפרט ובמרכז פתח תקווה בכלל. "דיירי המתחם משוועים להתחדשות במשך שנים", מסרה אדר' עינב עצמון, ראש מינהלת כרמים להתחדשות עירונית פתח תקווה. "אני שמחה שיש לנו חלק משמעותי בקידום הפרויקט. כעת, כשהתוכנית אושרה בוועדת התכנון המקומית, אנו נמשיך לסייע לאישורה גם בוועדה המחוזית".

יצחק שדה 1-19 - הווה-עתיד

במקום 9 מבני רכבת - 5 מגדלים מודרניים בני יותר מ-30 קומות

צפי האכלוס המלא לפרויקט הגרנדיוזי הזה הוא 2027 – וזה גם רק אם העניינים התנהלו בצורה מהירה עם כמה שפחות בירוקרטיה. ראשית יש להרוס 9 מבנים טוריים בני 3 קומות הכוללים 180 יח"ד ולאחר מכן יש להקים חמישה מגדלי מגורים בני 31-33 קומות בהם 630 יחידות דיור. המבנים כוללים 5 קומות מסד בחלקה הצפוני של התכנית, וארבע קומות מסד בחלקו הדרומי של התוכנית על קומת קרקע. התכנית כוללת חזיתות מסחריות לכיוון ז'בוטינסקי ויצחק שדה.

תכנית ההתחדשות ביצחק שדה, היא כאמור רק חלק קטן מתכנית ההתחדשות של שכונת רמת ורבר, המתפרסת על שטח של 557 דונמים, שמתוכננים להוסיף בהם כ-4,000 יח"ד ליחידות הדיור הקיימות. אוכלוסיית השכונה עומדת על כיום כ-10,330 תושבים ב-3,880 יח"ד. סך הכל תכנית ההתחדשות העירונית של רמת ורבר כוללת 17 מתחמי פינוי בינוי.

יצחק שדה פתח תקווה כיום. 9 מבנים יפונו
יצחק שדה פתח תקווה כיום. 9 מבנים יפונו

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading