חיים עוזר לפני התחדשות עירונית?

בעלי הדירות בחרו: בוני התיכון תקדם פינוי-בינוי של 150 דירות בחיים עוזר פתח תקווה

חברת הנדל"ן הותיקה ממשיכה להתחזק בפתח תקווה, לאחר ש-66% מבעלי הזכויות, בחרו בה ליזום תכנית התחדשות גדולה במרכז העיר. לפי התכנון, הפרויקט יכלול הריסה ופינוי של 67 יחידות, שנמצאות כיום במבנים ישנים ומוזנחים – לטובת מבנים מודרניים. "התוכנית עתידה לשנות את פני העיר לשפר את איכות חייהם וביטחונם של תושבי השכונה", מסר רן מלאך, מנכ"ל ההתחדשות העירונית בחברה.

בעוד כעשור, מרכז העיר פתח תקווה, לא יהיה דומה כלל למה שאנחנו מכירים היום. מי שצפויה לעשות את השינוי, זאת תכנית ענק בשם "לב המושבה" (או "מטרו מרכז"), המבוססת על בניית תחנת רכבת המטרו, סמוך לבניין העירייה. התכנית כוללת לא פחות מ-1,600 יחידות דיור וכ-60 אלף מ"ר למסחר, ב-200 דונם, החולשים על שורה ארוכה של כתובות ברחובות סמוכים.

ההסתדרות 23 פתח תקווה
ההסתדרות 23 פתח תקווה

150 יחידות חדשות במקום 67 ישנות

פינוי-בינוי במתחם אורבני כמו מרכז העיר – אינו דבר פשוט מבחינה תכנונית, בירוקרטית וביצועית – במיוחד שבתוך השטח הזה גרים, לפי ההערכה, כ-5000 תושבים. היזמים שיטלו חלק בתכנית, יודעים שהם נכנסים לפרויקט מורכב עם הרבה אתגרים. זה לא מנע מחברת הנדל"ן "בוני התיכון" להשתתף במכרז דיירים על מתחם הממוקם ברחובות חיים עוזר 26-32 וההסתדרות 23 פתח תקווה (בבניין בו נמצא כיום סניף של שירותי בריאות כללית). 

לפי ההודעה שפרסמה לבורסה, היא זכתה במכרז ברוב של 66% מבעלי הזכויות במתחם, שבחרו בה לקדם את פרויקט פינוי הבינוי. במסגרת הפרויקט יפונו 67 יחידות, מהן 43 יחידות דיור ו-24 יחידות מסחר. במקומן יבנו, על פי ההערכה, 150 יחידות דיור חדשות ושטחי מסחר. הפרויקט הופך למורכב עוד יותר, לאור זאת שהפינוי יכלול שילוב של מגורים ומסחר, ביניהם עסקים ותיקים, שנמצאים במתחם עשרות שנים.

עו"ד רן מלאך - מנכ"ל התחדשות עירונית בוני התיכון על רקע מבנה ישן בשכונת יוספטל (רח' וייסבורג 2)
רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית: נשנה את פתח תקווה

הדרך עוד ארוכה למימוש התכנית

חשוב לציין שהתכנית נמצאת בשלבים מאוד מוקדמים. עד שבוני התיכון יוציאו את הפרויקט אל הפועל, יידרש אישור התוכנית על ידי הוועדה המחוזית. בנוסף, צריכים להתקיים תנאים נוספים – בכללם השלמת החתמת יתר בעלי הזכויות בפרויקט, שינוי תב"ע , הכרזת המתחם כמתחם פינוי-בינוי ב"מסלול מיסוי" בהתאם להוראות חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, וכן תנאים נוספים.

בוני התיכון בפתח תקווה
בוני התיכון - מתחזקים בפתח תקווה

התוכנית מקודמת, בין היתר, על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועיריית פתח תקווה. את הדיירים מייצגים משרד עורכי הדין שי פרטוש.

שטח המתחם להתחדשות עירונית בחיים עוזר

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading