חיים עוזר לפני התחדשות עירונית?

בעלי הדירות בחרו: בוני התיכון תקדם פינוי-בינוי של 150 דירות בחיים עוזר פתח תקווה

חברת הנדל"ן הותיקה ממשיכה להתחזק בפתח תקווה, לאחר ש-66% מבעלי הזכויות, בחרו בה ליזום תכנית התחדשות גדולה במרכז העיר. לפי התכנון, הפרויקט יכלול הריסה ופינוי של 67 יחידות, שנמצאות כיום במבנים ישנים ומוזנחים – לטובת מבנים מודרניים. "התוכנית עתידה לשנות את פני העיר לשפר את איכות חייהם וביטחונם של תושבי השכונה", מסר רן מלאך, מנכ"ל ההתחדשות העירונית בחברה.

בעוד כעשור, מרכז העיר פתח תקווה, לא יהיה דומה כלל למה שאנחנו מכירים היום. מי שצפויה לעשות את השינוי, זאת תכנית ענק בשם "לב המושבה" (או "מטרו מרכז"), המבוססת על בניית תחנת רכבת המטרו, סמוך לבניין העירייה. התכנית כוללת לא פחות מ-1,600 יחידות דיור וכ-60 אלף מ"ר למסחר, ב-200 דונם, החולשים על שורה ארוכה של כתובות ברחובות סמוכים.

ההסתדרות 23 פתח תקווה
ההסתדרות 23 פתח תקווה

150 יחידות חדשות במקום 67 ישנות

פינוי-בינוי במתחם אורבני כמו מרכז העיר – אינו דבר פשוט מבחינה תכנונית, בירוקרטית וביצועית – במיוחד שבתוך השטח הזה גרים, לפי ההערכה, כ-5000 תושבים. היזמים שיטלו חלק בתכנית, יודעים שהם נכנסים לפרויקט מורכב עם הרבה אתגרים. זה לא מנע מחברת הנדל"ן "בוני התיכון" להשתתף במכרז דיירים על מתחם הממוקם ברחובות חיים עוזר 26-32 וההסתדרות 23 פתח תקווה (בבניין בו נמצא כיום סניף של שירותי בריאות כללית). 

לפי ההודעה שפרסמה לבורסה, היא זכתה במכרז ברוב של 66% מבעלי הזכויות במתחם, שבחרו בה לקדם את פרויקט פינוי הבינוי. במסגרת הפרויקט יפונו 67 יחידות, מהן 43 יחידות דיור ו-24 יחידות מסחר. במקומן יבנו, על פי ההערכה, 150 יחידות דיור חדשות ושטחי מסחר. הפרויקט הופך למורכב עוד יותר, לאור זאת שהפינוי יכלול שילוב של מגורים ומסחר, ביניהם עסקים ותיקים, שנמצאים במתחם עשרות שנים.

עו"ד רן מלאך - מנכ"ל התחדשות עירונית בוני התיכון על רקע מבנה ישן בשכונת יוספטל (רח' וייסבורג 2)
רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית: נשנה את פתח תקווה

הדרך עוד ארוכה למימוש התכנית

חשוב לציין שהתכנית נמצאת בשלבים מאוד מוקדמים. עד שבוני התיכון יוציאו את הפרויקט אל הפועל, יידרש אישור התוכנית על ידי הוועדה המחוזית. בנוסף, צריכים להתקיים תנאים נוספים – בכללם השלמת החתמת יתר בעלי הזכויות בפרויקט, שינוי תב"ע , הכרזת המתחם כמתחם פינוי-בינוי ב"מסלול מיסוי" בהתאם להוראות חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, וכן תנאים נוספים.

בוני התיכון בפתח תקווה
בוני התיכון - מתחזקים בפתח תקווה

התוכנית מקודמת, בין היתר, על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועיריית פתח תקווה. את הדיירים מייצגים משרד עורכי הדין שי פרטוש.

שטח המתחם להתחדשות עירונית בחיים עוזר

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading