בוני התיכון בפתח תקווה

"בוני התיכון" הולכת חזק על התחדשות עירונית בפתח תקווה ולא רק בשלטי החוצות

חברת הנדל"ן הציבורית, הנסחרת כיום בשווי שוק של כ-600 מיליון ש"ח, פתחה בשבוע שעבר בקמפיין שלטי חוצות אגרסיבי, במטרה לעורר מודעות בקרב תושבי העיר על השליטה בפרויקטים פינוי-בינוי בפתח תקווה. השליטה ניכרת גם במעשים עם פרויקטים שיצאו לדרך ברחובות בלפור, ברנדה, שאול המלך, וייסבורג מסריק ושפרינצק. רן מלאך: "עובדים במקביל על פרויקטים נוספים".

אחרי שכתבנו על כך שחברות נדל"ן ותיקות וגדולות כמו קבוצת חג'ג', קבוצת גבאי וקבוצת חקשורי, שמו לעצמם מטרה לתקוע יתד (או יותר נכון, אלפי יחידות דיור), בדמות פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה, קיבלנו לאחרונה הוכחה נוספת לאטרקטיביות של העיר בקרב יזמים, עם הקמפיין של חברת הנדל"ן הותיקה (מ-1985), בוני התיכון.

צפו: מיקומי הפרויקטים המתוכננים של בוני התיכון בפתח תקווה

יותר מ-20 שלטי חוצות

הקמפיין, שכולל יותר מ-20 שלטי חוצות, שיתנוססו ברחבי העיר לפחות עד סוף החודש, מניע לפעולה את תושבי העיר, המתעניינים בהתחדשות עירונית, ליצור קשר טלפוני עם נציגי החברה. הקמפיין, שעלותו מוערכת בעשרות אלפי שקלים, לא בא משום מקום. גם לבוני התיכון ברור מהו הפוטנציאל העסקי של הנדל"ן למגורים בפתח תקווה, בטח כשמדובר בדירות חדשות באיזורים אטרקטיביים ומתפתחים. 

"חברת בוני התיכון פעילה מאוד בפתח תקווה, אנו עובדים במקביל במתחמים רבים בעיר וחשוב לנו להגביר את החשיפה לכלל תושבי העיר", מסר לפתח תקווה NEWS, עו"ד רן מלאך (48), מנכ"ל ההתחדשות העירונית של החברה. "כיום אנחנו חתומים על שני פרויקטים ביוספטל ושלושה נוספים במרכז העיר. בנוסף, אנו עובדים על מימוש של פרויקטים נוספים ברחבי פתח תקווה".

עו"ד רן מלאך - מנכ"ל התחדשות עירונית בוני התיכון על רקע מבנה ישן בשכונת יוספטל (רח' וייסבורג 2)
עו"ד רן מלאך - מנכ"ל התחדשות עירונית בוני התיכון על רקע מבנה ישן בשכונת יוספטל (רח' וייסבורג 2)

כבר בתכנון: 1200 יחידות דיור חדשות בהתחדשות עירונית בפ"ת

לפי הפירוט שמסרה החברה, הפרויקטים בשכונת יוספטל הם ברחובות שאול המלך (2, 11 ו-13), וייסבורג (7-9, 2-14) ובמסריק (15-19). יש לציין כי במסריק 15 שוכן כיום מרכז נוער ואילו בשאול המלך 11 יש בית כנסת ישן.

סך הכל צפויים להתפנות בפרויקט של בוני התיכון ביוספטל 152 דירות ובמקומן ייבנו 552 יחידות חדשות. במרכז העיר בוני התיכון מתכוונים לפנות 42 דירות מבלפור 8 ומברנדה 18-20 ולבנות במקומן 132 יחידות. ואילו במזרח העיר, נסגר לאחרונה פרויקט רח' שפרינצק 7-13, בו יפונו 96 דירות וייבנו 394 חדשות במקומן. 

סך הכל, רק לפי הפרויקטים הפעילים, צפויים להיבנות יותר מ-1200 יחידות דיור בפתח תקווה, שזה כשלעצמו כבר סדר גודל של שכונה קטנה חדשה. לבוני התיכון יש פרוטפוליו לא קטן בפרויקטים של התחדשות עירונית, הנמצאים כרגע בבנייה, כשאולי הבולט שביניהן הוא ONO ONE, הגרנדיוזי, הכולל 9 בניינים, 21 קומות כ"א עם מעל 1000 יחידות הדיור, הנבנה אצל השכנה, קריית אונו.

בניין ישן לפני חידוש ברח' בלפור 8
בניין ישן לפני חידוש ברח' בלפור 8

למה דווקא פתח תקווה?

לדברי מלאך, בוני התיכון רואים פוטנציאל גדול להתפתחות העיר. "בעיקר בזכות העשייה המקומית, ההתפתחות שלה והמיקום המבוקש והמרכזי שלה. לאורך השנים האחרונות בנינו בפתח תקווה פרויקטים מרשימים ואנו יודעים כיצד להפיק את המיטב מהעבודה בתנאים הסביבתיים הנתונים בה". מלאך גם ציין לטובה את החזון של ראש העיר בכל הקשור להתחדשות העירונית, כסיבה נוספת להתמקדות בפתח תקווה.

איזה אפקט קיבלתם מהקמפיין עד כה?

"מרגע שעלה הקמפיין ועוד לפניו אנחנו מקבלים פניות רבות מתושבי העיר. לרוב אלה תושבים המבקשים לשפר את איכות חייהם ואת תנאי המחיה שלהם ובוחרים לתת את אמון בחברה ותיקה ומנוסה, שכבר הוכיחה במקרים רבים את יכולותיה לשדרג באופן מהותי את איכות חיי התושבים. אנו שואפים להעמיק את הקשר עם תושבי העיר ומאמינים ביכולתינו להעניק להם סביבת מגורים מודרנית, בטוחה ואיכותית".

בניין לפני התחדשות עירונית ברח' שפרינצק 7-13
בניין לפני התחדשות עירונית ברח' שפרינצק 7-13

בוני התיכון, או בשמה המלאה, "בוני התיכון הנדסה אזרחית ותשתיות בע"מ", היא בין חברות הנדל"ן הציבוריות הבודדות הנסחרות בבורסה של תל אביב (מ-1993) וכיום נסחרת לפי שווי של כ-600 מיליון ש"ח . החברה נוסדה לפני 37 שנים על ידי אהרון פרץ ובנו עמרם (עמי) פרץ, המכהן כיום כדירקטור וכמנכ"ל. החברה מתמחה בעיקר בנדל"ן למגורים, אך היא גם ידועה כיזמית של B CENTER, הפרויקט המסחרי בכפר סבא. 

לפי נתוני החברה, היא מקדמת כיום ייזום ושיווק של כ-2,087 יח"ד ב-7 פרויקטי נדל"ן למגורים בקריית אונו, מודיעין, אשקלון, גדרה, כרמי גת, באר יעקב, ירושלים ונתניה. וכן ייזום של כ-36 פרויקטי ההתחדשות העירונית ותמ"א 38-2 בהיקף של כ-16,000 יחידות דיור.

מרכז הנוער במסריק 15
מרכז הנוער במסריק 15
הבניין הישן בברנדה 18
הבניין הישן בברנדה 18

צפו בביקור בשכונת יוספטל לפני 8 חודשים

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »