קבוצת חג'ג' - בעמישב פתח תקווה

הפרויקט של קבוצת חג'ג' בעמישב לקראת מימוש: התכנית מתקדמת לוועדה המחוזית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רק לפני 3 שבועות דיווחנו לכם לראשונה על כוונתם של צמד האחים להיכנס כשחקנים ראשיים בסרט (הטוב?) שעומד לעבור על השכונה הותיקה. היום נחשפים פרטי התכנית שמדברת על 773 יחידות דיור שיכללו ארבעה מגדלים רבי קומות (19-32) ומבנה נוסף בן 9 קומות, שאמורים להחליף את הבניינים הישנים והמוזנחים שמאפיינים את השכונה.

מסתבר שאחת מתכניות הפינוי בינוי הבולטות שיש לפתח תקווה להציע, קורמת עור וגידים, כשהוועדה מקומית לתכנון ובנייה המליצה להעביר אותה לוועדה המחוזית מרכז. לפי התכנון בשטח יקומו כאמור מבני מגורים, אך גם מסחר + תעסוקה (סה"כ 4300 מ"ר), מבני ציבור + מוסדות חינוך (סה"כ 1200 מ"ר). זה קורה לאחר שהחודש הודיעה קבוצת חג'ג' על משא ומתן שהיא מנהלת עם צד שלישי, במטרה להכניסו כשותף לפרויקט.

צפו בביקור בשטח הפינוי בינוי בשכונת עמישב

השטח של מתחם התכנית מכיל כ-44 דונם ונמצא על הרחובות הרב עובדיה יוסף, צלח שלום, המלך כורש והענבל. אם תבקרו במקום תבינו מהר מאוד למה חשוב לפנות את המבנים ולבנות במקומם מגדלים חדשים ומודרניים. התושבים גם סובלים מתשתיתיות שאינם מתקדמות מספיק – ולראייה הקיאק ששט בין הרחובות בשטפונות ממנה סבלה השכונה לאחרונה. 

כיום המתחם של התכנית מכיל כ-200 יחידות דיור הנמצאים בשמונה מבנים. לפי התכנית, לאחר הריסתם ופינוים, יתחילו בבניית הפרויקט, שהדגל שלו יהיו שני בניינים תאומים בני 32 קומות כל אחד, כשמתחם תהיה חזית מסחרית שתפנה לרחוב הרב עובדיה יוסף (הציר העמוס של השכונה). בניין מעט נמוך מהם, בן 27 קומות אמור לקום על רחוב צלאח שלום וגם תחתיו תהיה חזית מסחרית שתפנה לרחוב. 

תמונות מביקור בשטח (28.1.22)

חשוב לציין כי ההתקדמות בתכנית שבאה לידי ביטוי בפרסום הפרטים ובהעברתה לועדה המחוזית, היא רק שלב אחד בדרך החתחתים שעוד צפויה עד מימוש הפרויקט. אחרי הועדה המחוזית התכנית צריכה להיות מוכרזת על ידי מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואחרי זה יש לאשר את התב"ע ולהוציא היתרי בניה מתאימים. ותנאי נוסף הוא כמובן קבלת הסכמתם של בעלי הזכויות במתחם. 

קבוצת חג'ג' היא אחת מחברות הנדל"ן המוכרות והבולטות בישראל. היא מתמחה בעיקר בפרויקטים מסחריים (מגדלי הארבעה) ופרויקטים למגורים (מגדלי הצעירים, למשל), כששתמקדות שלה עד עתה הייתה בעיקר בתל אביב והרצליה. עבורם, תכנית הפינוי-בינוי בעמישב היא פרויקט ראשון בכלל ומשמעותי בפרט בעיר פתח תקווה.

הכניסה לשכונת עמישב - סמוך פרויקט פינוי בינוי הצפוי
הכניסה לשכונת עמישב - סמוך פרויקט פינוי בינוי הצפוי

שטח הפרויקט על המפה

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading