קבוצת חג'ג' - בעמישב פתח תקווה

הפרויקט של קבוצת חג'ג' בעמישב לקראת מימוש: התכנית מתקדמת לוועדה המחוזית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רק לפני 3 שבועות דיווחנו לכם לראשונה על כוונתם של צמד האחים להיכנס כשחקנים ראשיים בסרט (הטוב?) שעומד לעבור על השכונה הותיקה. היום נחשפים פרטי התכנית שמדברת על 773 יחידות דיור שיכללו ארבעה מגדלים רבי קומות (19-32) ומבנה נוסף בן 9 קומות, שאמורים להחליף את הבניינים הישנים והמוזנחים שמאפיינים את השכונה.

מסתבר שאחת מתכניות הפינוי בינוי הבולטות שיש לפתח תקווה להציע, קורמת עור וגידים, כשהוועדה מקומית לתכנון ובנייה המליצה להעביר אותה לוועדה המחוזית מרכז. לפי התכנון בשטח יקומו כאמור מבני מגורים, אך גם מסחר + תעסוקה (סה"כ 4300 מ"ר), מבני ציבור + מוסדות חינוך (סה"כ 1200 מ"ר). זה קורה לאחר שהחודש הודיעה קבוצת חג'ג' על משא ומתן שהיא מנהלת עם צד שלישי, במטרה להכניסו כשותף לפרויקט.

צפו בביקור בשטח הפינוי בינוי בשכונת עמישב

השטח של מתחם התכנית מכיל כ-44 דונם ונמצא על הרחובות הרב עובדיה יוסף, צלח שלום, המלך כורש והענבל. אם תבקרו במקום תבינו מהר מאוד למה חשוב לפנות את המבנים ולבנות במקומם מגדלים חדשים ומודרניים. התושבים גם סובלים מתשתיתיות שאינם מתקדמות מספיק – ולראייה הקיאק ששט בין הרחובות בשטפונות ממנה סבלה השכונה לאחרונה. 

כיום המתחם של התכנית מכיל כ-200 יחידות דיור הנמצאים בשמונה מבנים. לפי התכנית, לאחר הריסתם ופינוים, יתחילו בבניית הפרויקט, שהדגל שלו יהיו שני בניינים תאומים בני 32 קומות כל אחד, כשמתחם תהיה חזית מסחרית שתפנה לרחוב הרב עובדיה יוסף (הציר העמוס של השכונה). בניין מעט נמוך מהם, בן 27 קומות אמור לקום על רחוב צלאח שלום וגם תחתיו תהיה חזית מסחרית שתפנה לרחוב. 

תמונות מביקור בשטח (28.1.22)

חשוב לציין כי ההתקדמות בתכנית שבאה לידי ביטוי בפרסום הפרטים ובהעברתה לועדה המחוזית, היא רק שלב אחד בדרך החתחתים שעוד צפויה עד מימוש הפרויקט. אחרי הועדה המחוזית התכנית צריכה להיות מוכרזת על ידי מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואחרי זה יש לאשר את התב"ע ולהוציא היתרי בניה מתאימים. ותנאי נוסף הוא כמובן קבלת הסכמתם של בעלי הזכויות במתחם. 

קבוצת חג'ג' היא אחת מחברות הנדל"ן המוכרות והבולטות בישראל. היא מתמחה בעיקר בפרויקטים מסחריים (מגדלי הארבעה) ופרויקטים למגורים (מגדלי הצעירים, למשל), כששתמקדות שלה עד עתה הייתה בעיקר בתל אביב והרצליה. עבורם, תכנית הפינוי-בינוי בעמישב היא פרויקט ראשון בכלל ומשמעותי בפרט בעיר פתח תקווה.

הכניסה לשכונת עמישב - סמוך פרויקט פינוי בינוי הצפוי
הכניסה לשכונת עמישב - סמוך פרויקט פינוי בינוי הצפוי

שטח הפרויקט על המפה

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל