קבוצת חג'ג' - בעמישב פתח תקווה

הפרויקט של קבוצת חג'ג' בעמישב לקראת מימוש: התכנית מתקדמת לוועדה המחוזית

רק לפני 3 שבועות דיווחנו לכם לראשונה על כוונתם של צמד האחים להיכנס כשחקנים ראשיים בסרט (הטוב?) שעומד לעבור על השכונה הותיקה. היום נחשפים פרטי התכנית שמדברת על 773 יחידות דיור שיכללו ארבעה מגדלים רבי קומות (19-32) ומבנה נוסף בן 9 קומות, שאמורים להחליף את הבניינים הישנים והמוזנחים שמאפיינים את השכונה.

מסתבר שאחת מתכניות הפינוי בינוי הבולטות שיש לפתח תקווה להציע, קורמת עור וגידים, כשהוועדה מקומית לתכנון ובנייה המליצה להעביר אותה לוועדה המחוזית מרכז. לפי התכנון בשטח יקומו כאמור מבני מגורים, אך גם מסחר + תעסוקה (סה"כ 4300 מ"ר), מבני ציבור + מוסדות חינוך (סה"כ 1200 מ"ר). זה קורה לאחר שהחודש הודיעה קבוצת חג'ג' על משא ומתן שהיא מנהלת עם צד שלישי, במטרה להכניסו כשותף לפרויקט.

צפו בביקור בשטח הפינוי בינוי בשכונת עמישב

השטח של מתחם התכנית מכיל כ-44 דונם ונמצא על הרחובות הרב עובדיה יוסף, צלח שלום, המלך כורש והענבל. אם תבקרו במקום תבינו מהר מאוד למה חשוב לפנות את המבנים ולבנות במקומם מגדלים חדשים ומודרניים. התושבים גם סובלים מתשתיתיות שאינם מתקדמות מספיק – ולראייה הקיאק ששט בין הרחובות בשטפונות ממנה סבלה השכונה לאחרונה. 

כיום המתחם של התכנית מכיל כ-200 יחידות דיור הנמצאים בשמונה מבנים. לפי התכנית, לאחר הריסתם ופינוים, יתחילו בבניית הפרויקט, שהדגל שלו יהיו שני בניינים תאומים בני 32 קומות כל אחד, כשמתחם תהיה חזית מסחרית שתפנה לרחוב הרב עובדיה יוסף (הציר העמוס של השכונה). בניין מעט נמוך מהם, בן 27 קומות אמור לקום על רחוב צלאח שלום וגם תחתיו תהיה חזית מסחרית שתפנה לרחוב. 

תמונות מביקור בשטח (28.1.22)

חשוב לציין כי ההתקדמות בתכנית שבאה לידי ביטוי בפרסום הפרטים ובהעברתה לועדה המחוזית, היא רק שלב אחד בדרך החתחתים שעוד צפויה עד מימוש הפרויקט. אחרי הועדה המחוזית התכנית צריכה להיות מוכרזת על ידי מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואחרי זה יש לאשר את התב"ע ולהוציא היתרי בניה מתאימים. ותנאי נוסף הוא כמובן קבלת הסכמתם של בעלי הזכויות במתחם. 

קבוצת חג'ג' היא אחת מחברות הנדל"ן המוכרות והבולטות בישראל. היא מתמחה בעיקר בפרויקטים מסחריים (מגדלי הארבעה) ופרויקטים למגורים (מגדלי הצעירים, למשל), כששתמקדות שלה עד עתה הייתה בעיקר בתל אביב והרצליה. עבורם, תכנית הפינוי-בינוי בעמישב היא פרויקט ראשון בכלל ומשמעותי בפרט בעיר פתח תקווה.

הכניסה לשכונת עמישב - סמוך פרויקט פינוי בינוי הצפוי
הכניסה לשכונת עמישב - סמוך פרויקט פינוי בינוי הצפוי

שטח הפרויקט על המפה

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading