שכונת עמישב בפתח תקווה תהפוך פניה?

שחקן חדש בהתחדשות העירונית של פתח תקווה? חג'ג' בונה על עמישב

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

קבוצת הנדל"ן המוכרת הודיעה הבוקר על כך כי היא מנהלת משא ומתן לשיתוף פעולה עם צד ג' בפרויקט פינוי-בינוי בשכונה הותיקה. על פי התכנון את המבנים הקיימים יחליפו כ-550 יחידות דיור נוספות זאת בנוסף ליותר מ-4000 מ"ר של מסחר ותעסוקה פלוס שטח ציבורי של כ-1200 מ"ר. יציאתו של הפרויקט לפועל עדיין מוטלת בספק. 

תנופת הפיתוח של פתח תקווה סוחפת אחריה גם כרישי נדל"ן, שלא נוהגים בדרך לכוון את יעדם מחוץ לגבולות תל אביב, הרצליה, רמת גן וגבעתיים. הפוטנציאל המסחרי הטמון בהתחדשות העירונית שעוברת על פתח תקווה, כפי שדיווחנו לפני כשבועיים, לא נעלמה מעיני חברת הבת של חג'ג' "קבוצת חג'ג' התחדשות עירונית", כשהיעד הראשוני הוא שכונת עמישב במזרח העיר.

תוספת צפויה של 1500 תושבים

לפי הפרסום, מדובר בשטח של כ-44 דונם הכולל היום ג-200 יחידות דיור ב-8 בניינים. בחברה מעריכים שבמסגרת הפרויקט ניתן יהיה להוסיף עוד כ-560 יחידות דיור (כלומר תוספת מוערכת של כ-1500 תושבים), זאת בנוסף לכ-4300 שטחי מסחר וכ-1200 מ"ר של שטחים לטובת הציבור. 

קבוצת חג'ג' היא חברה ציבורית ומניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. היא נמצאת בשליטתם של האחים יצחק (צחי) ועידו חג'ג' – המוכר יותר מהשניים. בין הפרויקטים הגדולים של הקבוצה: מגדלי הארבעה, מגדלי הצעירים, מגדלי תל אביב ומגדל מאייר – כולם בתל אביב. במידה והפרויקט בעמישב ייצא לפעול, הוא עתיד להיות פרויקט הדגל של הקבוצה בפתח תקווה.

הדרך עוד רחוקה למימוש הפרויקט

קבוצת חג'ג' סירבה למסור לעת עתה מי החברה איתה היא מנהלת את המשא ומתן לשיתוף הפעולה, אך ציינה כי בכוונתה לחלוק באופן שווה את הבעלות על הפרויקט וכן את המימון והבטוחות שיידרשו. לפי הדיווח, ההסכם כולל זכות סירוב ראשונה וזכות הצטרפות והתחייבות של קבוצת חג'ג' התחדשות עירונית להיות אחראית על שיווק הפרויקט בתמורה לאחוזים ממכירות הדירות. 

יש לציין כי התממשות הפרויקט מותנה בהכרזה של מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואישור תב"ע מתאימה על ידי הועדה המחוזית. תהליך זה כשלעצמו יכול להימשך מספר שנים. לזה כמובן יש להוסיף את הצורך בהסכמת הדיירים וכמובן הוצאת היתרי בנייה מתאימים ועמידה בדרישות שיציבו הרשויות.

עוד בפתח תקווה

פרויקט פארק המוזיאונים של חברת שפיר

העירייה אישרה: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר יוקם על ידי חברת שפיר מגורים

לפי הדיווח, חברת הבנייה הותיקה, תשקיע במתחם החדש כמיליארד שקלים, שיכלול שטח עילי של כ-100 אלף מ"ר, תשעה בנייני מגורים גדולים (מ-11 עד 30 קומות), שיאכלסו כ-2000 דיירים בכ-850 יחידות דיור. ביקור בשטח הישן והמוזנח סביב מתחם התרבות של פתח תקווה, רק הדגיש עד כמה המקום זקוק להתחדשות עירונית. גד גרשון: "דיירי הפרויקט שותפים לדרך".

המשך קריאה »
בוני התיכון בפתח תקווה

"בוני התיכון" הולכת חזק על התחדשות עירונית בפתח תקווה ולא רק בשלטי החוצות

חברת הנדל"ן הציבורית, הנסחרת כיום בשווי שוק של יותר מחצי מילארד ש"ח, פתחה בשבוע שעבר בקמפיין שלטי חוצות אגרסיבי, במטרה לעורר מודעות בקרב תושבי העיר על השליטה בפרויקטים פינוי-בינוי בפתח תקווה. השליטה ניכרת גם במעשים עם פרויקטים שיצאו לדרך ברחובות בלפור, ברנדה, שאול המלך, וייסבורג מסריק ושפרינצק. רן מלאך: "עובדים במקביל על פרויקטים נוספים".

המשך קריאה »
ארט פארק ART PARK פתח תקווה

ב-ART PARK ("ארט פארק") של קבוצת גבאי ברח' ארלוזורוב נשארו למכירה רק פנטהאוזים

פרויקט התחדשות עירונית נוסף בפתח תקווה בשלבים מתקדמים לפני אכלוס. 9 הקומות ב-2 המבנים, שאמורים להכיל 63 דירות סך הכל, כבר נבנו וכרגע העבודות בעיקר מתמקדות בגימורים פנים וחוץ. מחירי הפנטהאוזים שנותרו למכירה: 4.2 מיליון ש"ח והיזמים בונים על כך שהמחיר אטרקטיבי ביחס לפרויקטים דומים בתל אביב ורמת גן.

המשך קריאה »
פרויקט UPSIDE אפסייד פתח תקווה צה"ל 70-76

פרויקט UPSIDE (אפסייד) של עזרא חקשורי בצה"ל 70-76 יצא לדרך. 15 דירות כבר נמכרו

אחד מפרויקטי התמ"א 38 המשמעותיים בפתח תקווה, קיבל לאחרונה היתר בנייה והעבודות בו החלו. מדובר בפרויקט הכולל 4 מבנים בני שיקבלו שדרוג חזותי, חיזוק ותוספת בו יאוכלסו 40 דירות בנות 3 ו-4 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים. המחירים אטרקטיביים, בטח ביחס להשתוללות השוק: דירת גן של 3 חדרים אפשר יהיה למצוא ב-1.9 מיליון ש"ח. ניר פרץ, מנכ"ל החברה: "רואים בפתח תקווה חלק ממטרופולין תל אביב".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading