שכונת עמישב בפתח תקווה תהפוך פניה?

שחקן חדש בהתחדשות העירונית של פתח תקווה? חג'ג' בונה על עמישב

קבוצת הנדל"ן המוכרת הודיעה הבוקר על כך כי היא מנהלת משא ומתן לשיתוף פעולה עם צד ג' בפרויקט פינוי-בינוי בשכונה הותיקה. על פי התכנון את המבנים הקיימים יחליפו כ-550 יחידות דיור נוספות זאת בנוסף ליותר מ-4000 מ"ר של מסחר ותעסוקה פלוס שטח ציבורי של כ-1200 מ"ר. יציאתו של הפרויקט לפועל עדיין מוטלת בספק. 

תנופת הפיתוח של פתח תקווה סוחפת אחריה גם כרישי נדל"ן, שלא נוהגים בדרך לכוון את יעדם מחוץ לגבולות תל אביב, הרצליה, רמת גן וגבעתיים. הפוטנציאל המסחרי הטמון בהתחדשות העירונית שעוברת על פתח תקווה, כפי שדיווחנו לפני כשבועיים, לא נעלמה מעיני חברת הבת של חג'ג' "קבוצת חג'ג' התחדשות עירונית", כשהיעד הראשוני הוא שכונת עמישב במזרח העיר.

תוספת צפויה של 1500 תושבים

לפי הפרסום, מדובר בשטח של כ-44 דונם הכולל היום ג-200 יחידות דיור ב-8 בניינים. בחברה מעריכים שבמסגרת הפרויקט ניתן יהיה להוסיף עוד כ-560 יחידות דיור (כלומר תוספת מוערכת של כ-1500 תושבים), זאת בנוסף לכ-4300 שטחי מסחר וכ-1200 מ"ר של שטחים לטובת הציבור. 

קבוצת חג'ג' היא חברה ציבורית ומניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. היא נמצאת בשליטתם של האחים יצחק (צחי) ועידו חג'ג' – המוכר יותר מהשניים. בין הפרויקטים הגדולים של הקבוצה: מגדלי הארבעה, מגדלי הצעירים, מגדלי תל אביב ומגדל מאייר – כולם בתל אביב. במידה והפרויקט בעמישב ייצא לפעול, הוא עתיד להיות פרויקט הדגל של הקבוצה בפתח תקווה.

הדרך עוד רחוקה למימוש הפרויקט

קבוצת חג'ג' סירבה למסור לעת עתה מי החברה איתה היא מנהלת את המשא ומתן לשיתוף הפעולה, אך ציינה כי בכוונתה לחלוק באופן שווה את הבעלות על הפרויקט וכן את המימון והבטוחות שיידרשו. לפי הדיווח, ההסכם כולל זכות סירוב ראשונה וזכות הצטרפות והתחייבות של קבוצת חג'ג' התחדשות עירונית להיות אחראית על שיווק הפרויקט בתמורה לאחוזים ממכירות הדירות. 

יש לציין כי התממשות הפרויקט מותנה בהכרזה של מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואישור תב"ע מתאימה על ידי הועדה המחוזית. תהליך זה כשלעצמו יכול להימשך מספר שנים. לזה כמובן יש להוסיף את הצורך בהסכמת הדיירים וכמובן הוצאת היתרי בנייה מתאימים ועמידה בדרישות שיציבו הרשויות.

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading